Jakie pociski do 7,5 SWISS ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Colt.45
Posty: 130
Rejestracja: środa, 07 czerwca 2017, 19:24

Jakie pociski do 7,5 SWISS ?

Post autor: Colt.45 »

Mam zamiar kupić Rubina g11 i chciałbym dobrać do niego odpowiednie pociski. 7,5 brak, wiec jakimi konkretnie pociskami je zastepujecie ?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Z tego co slyszalem sporo osob strzela z .30

Jezeli zamierzasz naprawde strzelac pociskami o mniejszej srednicy jak .30 to bedziesz zmuszony brac to co Ci w lapki wpadnie. :mrgreen:


:wink:
ThePatriarch
Posty: 55
Rejestracja: wtorek, 23 czerwca 2015, 11:35

Post autor: ThePatriarch »

Używam Lapua Scenar .308 185gr. i prochu VV N150. Skupienie na 100m to 3,4-4cm.
adam531
Posty: 123
Rejestracja: sobota, 01 listopada 2014, 16:02

Post autor: adam531 »

Kolego, przede wszystkim użyj forumowej wyszukiwarki. Temat był już przerabiany, choćby w wątku "7,5x55 swiss - początek" ale też w wielu innych. 7,5 to tylko umowne oznaczenie kalibru. Pociski w rzeczywistości mają maksymalną średnicę taką jak .308 Win.

Dedykowane pociski do tego kalibru produkuje niewiele firm, jako tako dostępne są (a właściwie bywają) tylko B-345 Prvi Partizana. Dla mnie (i dla kilku innych kolegów też) są one całkowicie wystarczające (w moim przypadku czynnikiem limitującym są i tak moje umiejętności). Jeśli chcesz jakiegoś bardziej renomowanego producenta, będziesz musiał poszukać coś z oferty dla .308. Z tego co wiem Ernest Jimenez, jeden z najlepszych, jeżeli nie w ogóle najlepszy na świecie specjalista od strzelania z K31 na naprawdę duże odległości, używa Sierry Match Kinga 190 grainów. Jak te doświadczenia będą się przekładać na G11 - nie wiem, ale to są rejony w których pewnie warto zaczynać poszukiwania. Oczywiście nie próbuj używać w G11 tak dużego ładunku jak używa Jimenez do swojego K31, bo G11 ma słabsze rygle i może się to skończyć bardzo źle. Proponowane przez kolegę @ThePatriarch Scenary to też dobry kierunek, bo choć sam ich nie próbowałem to słyszałem że dobrze się sprawdzają w tych karabinach.
ODPOWIEDZ