Plastikowe koszyczki .

Elaboracja amunicji do broni gładkolufowej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Plastikowe koszyczki .

Post autor: wodnikszuwarek »

Poszukuje producenta plastikowych koszyczków do elaborowania amunicji do broni gładkolufowej ewentualnie namiarów na sklep,hurtownie gdzie można tokowe zakupić
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

A ile tego potrzebujesz?
Na własne potrzeby najlepiej kupić w USA, tam kosztuje to grosze...
http://www.midwayusa.com/browse/BrowseP ... 462***9503***
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

Mam zamiar elaborować brenekę do celów sportowych wiec potrzebował bym około 1000 sztuk,powinno na rok wystarczyć dla mnie i kolegi .Z aszelkie informacje gdzie i jak to kupić będę bardzo wdzięczny .
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Pisz na priv. Pomogę.
Awatar użytkownika
Kosmaty
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:25

Post autor: Kosmaty »

Kosmaty
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

wodnikszuwarek pisze:Mam zamiar elaborować brenekę do celów sportowych wiec potrzebował bym około 1000 sztuk,powinno na rok wystarczyć dla mnie i kolegi .Z aszelkie informacje gdzie i jak to kupić będę bardzo wdzięczny .
WOW! Opowiesz na czym dokładnie polega ten projekt?
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

lu.dzie - pewnie do IPSC :)
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

WOW! Opowiesz na czym dokładnie polega ten projekt?
Tak jak kolega KubaG pisze ,do IPSC
Bardzo fajny sport tylko niestety sporo amunicji się tam zużywa a trenować też trzeba .
Amunicje 9 mm elaboruje od dawna a że kupiłem sobie Mossberga i w sezonie jest dość sporo zawodów strzelbowych więz zmuszony jestem elaborować Brenekę
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

dzięki, nie wiedziałem, że to się strzela również z długiej...
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

IPSC strzela się z pistoletu ,karabinu ,strzelby .
W strzelbie stosuje się śrut ,loftkę i brenekę ,na szczęście nie strzelamy zawodów w nocy bo pewnie i jakieś smugowe by trzeba było mieć :lol:
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Na ile zaawansowana jest ta dyscyplina w Polsce?
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

lu.dzie pisze:Na ile zaawansowana jest ta dyscyplina w Polsce?

http://ipsc-poland.org/

To nie jedyna strona o polskim IPSC. Nie wnikam czy "koszerna" czy nie. W organizacjach IPSC gotuje się bardziej niż w PZŁ.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

W Polsce jest około 300 strzelców posiadających uprawnienia do strzelania IPSC z tego 150-200 strzela aktywnie .
Ten rodzaj strzelania w Polsce istnieje od 12 lat i coraz prężniej się rozwija .Sport nie należy do tanich (broń )oraz naprawdę spore ilości amunicji zużywanej na zawodach ,treningach .Ja w zeszłym roku wystrzeliłem około 3,500 naboi 9mm i około 1200 7,62x39 breneki około 200 a nie jeżdżę zbyt często po zawodach .Dlatego spora ilość strzelców IPSC elaboruje amunicje .
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

W organizacjach IPSC gotuje się bardziej niż w PZŁ.
Niestety to prawda ,stare przysłowie mówi gdzie dwóch polaków sie spotka tam trzy partie powstają
Wiekowość z nas nie chce mieć z tymi sporami nic do czynienia tylko uprawiać swój ulubiony sport .
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

Po wielu eksperymentach z naważką prochu rożnymi pociskami o rożnym kształcie i wadze doszedłem do wniosku że nic z tego nie będzie .
Amunicja pod kalibrowa (w koszyku) jest nie celna i koziołkuje ,trafienie w cel z odległości 50-60m wielkości tarczy p23jest prawie nie możliwe .
Więc zaczołem eksperymenty z pociskami z plastikowym stabilizatorem i okazało sie to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.Tarcza w odległości 45m strzelba Mossberg.
http://www.elaboracja.pl/forum/album_personal.php
Niestety nigdzie nie mogę dostać plastikowych stabilizatorów , może ktoś z szanownych kolegów orientuje się kto je produkuje ewentualnie gdzie je można kupić
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 08 listopada 2011, 22:50
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Bizon »

DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

Może tu coś znajdziesz
http://www.mp153.pl/
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Prośba o odzew kolegi wodnikszuwarek

Post autor: kuchartek »

WPIS Z Lutego 2012 r. '''''' Niestety nigdzie nie mogę dostać plastikowych stabilizatorów , może ktoś z szanownych kolegów orientuje się kto je produkuje ewentualnie gdzie je można kupić """

Może już kolega zdobył namiary na producenta lub sprzedawcę stabilizatorów. Mam również pytanie odnośnie pocisków jakie stosujesz . Mam formy Lee , mogę kupić Lymana tylko wolałbym mieć ''COŚ'' do robienia breneki. Tylko gdzie to zdobyć ? . Podobno mają to Rosjanie i Ukraińcy , ale nie mam żadnych namiarów , nawet to '' podobno '' jest jedynie podobno. Kupuję brenekę i stabilizator w Halinka- Arms , tylko to aż 1.20 zł. + przesyłka. Mam ołów po max. 5.0 zł. już po odlaniu pocisku czyli ok. 30 sztuk 30 gramowych brenek . Wychodzi po ok. 0.16 zł. sztuka - jak cena spłonki. Tylko potrzebna forma do breneki i stabilizator. Myślę że nie przekroczę 1.0 zł. Myślisz kolego że to realne ???. Pytam się gdyż jeszcze przez bardzo długo to ja będę liczył na wsparcie takich ludzi jak Pan kolego.
Pozdrawiam Artur.

Nie piszę na PW , gdyż jestem pewien że bardzo wiele osób liczy na taką informację.

Mile jest widziana pomoc innych kolegów , proszę jedynie o wpisy w tematyce postu . Inne będą powodowały jedynie bałagan i rozmydlenie ( zmianę ) tematu mojego wpisu.
ODPOWIEDZ