Myjka Ultra dźwiękowa

Moderatorzy: wierzba, P_iter

dinopd
Posty: 104
Rejestracja: piątek, 05 czerwca 2020, 08:15

Myjka Ultra dźwiękowa

Post autor: dinopd »

Witam szanowne grono.

Mam może nie typowe pytanie.
Czy koniecznym jest zakup myjki ultradźwiękowej dedykowanej do elaboracji (sprzedawanej w sklepach ze sprzętem do elaboracji) czy może być jakakolwiek ale o odpowiedniej mocy.

Znalazłem taką i zastanawiam się czy da radę.

https://cnc-ultrasonic.pl/myjka-ultradz ... UkQAvD_BwE

Wiem że posiadanie takiej firmowej (np.LYMAN) to coolfactor x100 ale mnie nie zależy na tym.
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Re: Myjka Ultra dźwiękowa

Post autor: TomaszMk »

Myjka to myjka. Ma czyścić łuski.
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Re: Myjka Ultra dźwiękowa

Post autor: matthius »

Chyba ten sam Chińczyk robił moją - wygląda niemal identycznie.
Ja jestem zadowolony ze swojej. Płyn do myjek, temperatura 40-60C i gniazda spłonek są w większości czyste.
Na koniec wycieram łuski szmatką, aby usunąć z nich pozostałości zużytego płynu i zawieszonego w nim brudu. Ale nie jest to konieczne - można po prostu zrobić na koniec płukanie i suszenie, będą tylko nieco mniej błyszczące.
dinopd
Posty: 104
Rejestracja: piątek, 05 czerwca 2020, 08:15

Re: Myjka Ultra dźwiękowa

Post autor: dinopd »

TomaszMk
Jeśli myjka to myjka to dlaczego takie rozbieżności cenowe?

Ta którą znalazłem ma metalową obudowę a ta na parabellum plastik na obudowie i koszyk tez plastikowy a cena x2

Rozumiem że płacimy za firmę?
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Re: Myjka Ultra dźwiękowa

Post autor: cezarycezary »

dinopd bo płaci sie za znaczek na obudowie , taka samą jak ta w parabellum ale bez znaczka kupisz na znanym portalu alledrogo za połowe ceny i ma oznaczenie CD4820 jeszcze rok temu kosztowała 1/3 tego co Lyman ale niestety inflacja :)
Schem
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2020, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Myjka Ultra dźwiękowa

Post autor: Schem »

W myjce ważne są pojemność i moc, żeby sensownie czyściła sensowną ilość na raz. Znaczek na obudowie nie ma znaczenia. :mrgreen:
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Re: Myjka Ultra dźwiękowa

Post autor: TomaszMk »

Rozbieżności cenowe wynikają z pojemności samej myjki,
Ilości głowic i ich mocy, od tego czy jest kranik spustowy, od możliwości sterownika.

Moja myjka z aliexpress nie różni się niczym fizycznie od takiej która używam w firmie. Natomiast w firmie kupiłem od Polskiej firmy - producenta. Gwarancja była ważna i ewentualne części.

Podsumowując przez już 4 lata ani jedna, ani druga się nie zepsuła, działają ok i myją co mają myć.
Natomiast moja prywatna kosztowała mnie niecałe 500zl a firmowa 2k netto. Czy widzę różnicę? Tylko w koszcie zakupu.

A inna sprawa to marka, w większości przypadków płaci się frycowe za znaczek na obudowie. A później okazuje się że taki sam sprzęt można kupić za połowę, albo nawet 1/3 ceny tego z rozpoznawalnym znaczkiem.
ODPOWIEDZ