Waga DAA

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Panqracy
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 29 sierpnia 2021, 13:27

Waga DAA

Post autor: Panqracy »

Panie i Panowie,

Natknalem sie na taka wage:

DAA SCL-770 Reloading Scale

Parametry swietne:
Max Capacity: 770 gn / 50 g

Readability: 0.02 gn / 0.001 g

Tylko ze:
-obudwa plasticzana.
-DAA to tylko branduje, wiec pewnie to jakis chinczyk (jak z reszta wszystko teraz)
- nic nie ma o tym w sieci

Czy ktos mial z ta waga do czynienia? I zechce sie podzielic opinia?
Moze sa inne wagi, lepsze, w tym przedziale cenowym?

Patrzylem tez na kiesznkowego lyman'a i frankforda.
Waga bedzie uzywana do weryfikacji nawazek przy produkcji 9mm i .223 na progresie.

Z drugiej strony, 4 stówy piechota nie chodzą ani na drzewach ie rosna.
Kiedys bede chcial elaborowac precyzyjna karabinowa. Wyznaje zasade lepiej kupic raz a porzadnie. Poza tym to jest chobby. Zabawki maja cieszyc a nie wq$%@iac

PS czytalem forum: utknalem na akademickich dyskusjach o betonowych slupach i wplywie 5G na pomiar. Bardzo ciekawe 😀
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

Kup wagę na allegro z zakresem do 50g, do stówki, ja mam coś takiego
https://allegro.pl/oferta/waga-elektron ... 0495468810


i sprawdza się doskonale. Szkoda kasy na brandowane produkty znanych firm.
105dariusz
Posty: 235
Rejestracja: piątek, 22 listopada 2019, 22:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: 105dariusz »

mam taką tylko dużo mniej zapłaciłem. do dziś nie wierze że można do setnych części gn mierzyć za tą kase.jedynie co musze zrobić po dokleić ją do ciężkiej podstawy. mam kontakt z dużymi profi wagami i ta wygląda na plasticzaną chinska ale działa więc nie wnikam. jak ktoś moze wydać więcej to duża stabilna waga jest przyjemniejsza w pracy. na koniec bardzo ważna sprawa to odważniki do kalibracji i sprawdzania poprawności wskazań.
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

Także zapłaciłem mniej, wrzuciłem przykładową aukcję z tym modelem. Składam wyłącznie do pistoletu ale waga jest powtarzalna, nie zawiesza się. Naważki sprawdzam co kilkanaście sztuk ale tylko dlatego że jestem pewien swojego dozownika. Nie ma sensu kupować niczego lepszego do elaboracji pistoletowej, nawet szalkową sobie odpuściłem póki co.
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Ja kupiłem takiego chińczyka https://allegro.pl/oferta/podreczna-ele ... 5935786923 Daje radę ale wymaganiem jest pilnowanie baterii. Muszą być dość świeże i markowe. Jak wsadziłem jakieś słabe to mocno rzucało pomiarem. Na dobrych bateriach trzeba jej trochę pilnować to znaczy sprawdzać wskazanie wagi po zdjęciu miseczki. Jak mam wytarowane na 0 z miseczką to po jej zdjęciu ma pokazać -100.80 gn. Puki pokazuje w zakresie -100.75 do -100.80 to wiem, że jest ok, jak zaczyna się coś zmieniać to kalibracja, tarowanie i sprawdzenie. Do tego co jakiś czas ważę już zasypane łuski, żeby zobaczyć czy coś się nie zmienia. Co do setnych to te setki przeskakują co 0.05, także to też tak bez szału ale do zwykłej karabinowej wystarcza. Ostatnio zrobiłem się podejrzliwy w stosunku do niej i kupiłem szalkową starą RCBS 5-10 na pływających łożyskach to zrobię jakieś testy.
ODPOWIEDZ