CZEŚĆ !!

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Napier
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 26 lutego 2021, 01:33
Lokalizacja: Stargard

CZEŚĆ !!

Post autor: Napier »

Cześć ! Witajcie ! Serwus! Siemanko!

Jestem w trakcie wyrabiania pozwolenia do posiadania broni. Pierwsze 2 sztuki do zakupu po trzymaniu pozwolenia już wybrane i czekają na półkach w sklepie do tego dojdzie jeszcze sztucer, bo dziadek myśliwy już ma swoje lata i coraz mniej poluje.
Przygodę z elabolarcją będe zaczynał od dwóch kalibrów 9x19 i .223 Rem, w późniejszym czasie może dojdzie też elaboracja ammo do sztucera 7x64.
Jako, że jestem żołnierzem , miałem swoje 5 minut w sekcji strzelców wyborowych , gdzie miałem już styczność " teoretyczną" z elaboracją ammo ( czyt. na kursie poopowiadali trochę jaką pociski elaborowane, mają przewagę nad tymi ze skrzynek ) :!--! :!--!
Podstawową książkę " Amunicja i jej elaboracja J.A. Ejsmont'a " już posiadam, resztę będę łapał z ogólno dostępnych źródeł i forum, a co będzie nie jasne, będę liczył na waszą pomoc ! :mrgreen:

Tak więc, jeszcze raz witam i wszystkich pozdrawiam !!
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

Witaj. Jeśli chodzi o literaturę, to warto zaopatrzyć się w kilka podręczników elaboracji konkurujących firm (Hornady, Lyman, Lee). Dobra jest książka śp. Zedikera "Handloading for Competition".
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Witaj. Kilka ciekawych książek można znaleźć w sieci, niestety glownie po angielsku, lub niemiecku. Po niemiecku jest dobra książka RWS, ale niestety nie ma obecnie na nia linka. Z angielskojęzycznych na pewno można znaleźć książkę Lee, stare wydanie, ale to jej nie umniejsza, przynajmniej dla starszych kalibrów.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Skorpion 2210
Posty: 266
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2015, 09:13
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Skorpion 2210 »

:halo- :halo- :halo-
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

:halo-
Dawid
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

:halo-
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
ODPOWIEDZ