Recknagel z weaverem na Sauera 303 z picatinny ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

No_idea
Posty: 28
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 17:18
Lokalizacja: Świnoujście

Recknagel z weaverem na Sauera 303 z picatinny ?

Post autor: No_idea »

Dzień dobry :)
Miało być pięknie a wyszło jak zawsze :evil:

Proszę Kolegów o pomoc w rozwiązaniu dylematu związanego z moją nowo zakupioną bronią Sauer 303 i jej fabrycznymi "nacięciami" pod montaż :)

Kupując kompletnie nie zwróciłem uwagi, że mając lunetę osadzoną na montażu recknagel pod szynę weavera jak na fotce nie zamontuje jej na Sauerze ](*,) Jak to ogarnąć? Czy wystarczy wymienić te 2 szersze poprzeczne elementy ( nawet nie wiem jak je fachowo nazwać ) w każdej bazie montażu no i gdzie je dostać czy trzeba zrobić coś innego?
Przefrezować pod wymiar? Wygląda jakby można było je podmienić ale nie rozbierałem i nie wiem. A może ktoś ma nie potrzebne te 2 elementy i chciałby odstąpić?

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i liczę na pomoc Kolegów doświadczonych w temacie [-o<
Adamarchery
Posty: 100
Rejestracja: środa, 20 lutego 2019, 08:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Adamarchery »

.270Win .300WinMag 6,5x55SE 30-06Spr .223Rem .22lr
Opposite Pole
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2019, 01:43
Lokalizacja: z wilgoci

Post autor: Opposite Pole »

Sugeruję pójść drogą najprostszą, sprawdzoną i końcowo zazwyczaj najtańszą i kupić dedykowany montaż. Przerabianie obecnego tak, żeby trzymał nie będzie proste. Wystarczy minimalna odchyłka i luneta będzie przy strzelaniu chodzić.
470NE416Rem375H&H9.3x74R8x57JRS308Win223Rem460S&W
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Nie znam dokładnie Twojego montażu, mam podobny. Te poprzeczki zazwyczaj dają się odwrócić i z drugiej strony są węższe i wchodzą w weavera. Trzeba je odkręcić.
Dawid
No_idea
Posty: 28
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 17:18
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: No_idea »

DZIĘKI :) Skończyło się tak, że dokupiłem u Łuszczka szynę picatinny z montażem Sauerowskim, osadziłem na stałe ... i działa :)
ODPOWIEDZ