"Farbowanie łusek" zmiana ich koloru

Moderatorzy: wierzba, P_iter

qbis
Posty: 69
Rejestracja: środa, 04 marca 2020, 12:40

"Farbowanie łusek" zmiana ich koloru

Post autor: qbis »

Hej,

Szukam szybkiej i prostej metody na odróżnienie dużej ilości łusek mosiężnych od siebie.

Elaboruje 9mak, w planach jeszcze 5.45, więc muszę je od siebie odróżniać na piasku.

Zależy mi na szybkiej, taniej i masowej metodzie. Na myśl przychodzi mi tylko miedziowanie elektrolityczne
Haryml
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 28 września 2020, 17:06
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Haryml »

Może coś w stylu "brass marker"?
Pzdr.
Michał
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

...a może oksyda na zimno?
Jak jedne będą miały złoty kolor, a drugie czarny, to raczej ich nie pomieszasz.
A proces zamoczenia partii łusek na chwilę w oksydzie do metali kolorowych, to żaden problem.
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

kolegom na forum wychodziły prawie czarne jak przeholowali z chemią, czy temperaturą podczas suszenia w piekarniku. nie pamiętam dokładnie. Działa to destrukcyjnie na mosiądz, ale 20 razy z jednej nie będziesz chyba strzelać.
kondzio99999
Posty: 182
Rejestracja: niedziela, 02 grudnia 2018, 01:00
Kontakt:

Post autor: kondzio99999 »

tribal pisze:kolegom na forum wychodziły prawie czarne jak przeholowali z chemią, czy temperaturą podczas suszenia w piekarniku. nie pamiętam dokładnie. Działa to destrukcyjnie na mosiądz, ale 20 razy z jednej nie będziesz chyba strzelać.
Dlaczego nie ? :) Jak łuska dobra to i 25 razy wytrzyma i moze nawet wiecej
https://www.luski.pl - sklep z łuskami
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Na chwilę do amoniaku i będą ciemnofioletowe, wypróbuj wcześniej jakie stężenie i czas
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

sokal pisze:Na chwilę do amoniaku i będą ciemnofioletowe, wypróbuj wcześniej jakie stężenie i czas
Potwierdzam, sam czasami używam tej metody.
Fajnie to działa, jeżeli nieodspłonkowane łuski umieści się w koszyku po nabojach (może być od 9mm Para), a następnie zanurzy na głębokość 1-2cm w kuwecie z roztworem amoniaku. Za jednym zamachem dostajesz 50 łusek o dwóch kolorach.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Z rzeczy które ja testowałem wychodzi że moczenie łusek w wodorotlenku sodu (soda kaustyczna, udrażniacz do kanalizacji) łuski robią się czarne, a tu: https://www.youtube.com/watch?v=67G-DOgn_TE&t=343s czas 5:30 masz prosty sposób na trawienie powierzchniowe.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
ODPOWIEDZ