Shellholder lee prasy i auto prime xr

Moderatorzy: wierzba, P_iter

TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Shellholder lee prasy i auto prime xr

Post autor: TomaszMk »

Moze ktos porownac czym sie rozni shellholder prasy oraz ten do zestawu splonkarki lee auto prime xr?

Nie bralem pod uwage ze potrzeba innego uchwytu do splonkarki.](*,)

Dobrze widze po zdjeciach ze brakuje mu od dolu mocowania? Jest jakby plaski?
Wymiary wydaja sie byc takie same, ale wlasnie, wydaja sie.
Ma fazke czy jest jakby tylko sciety?

Nie bardzo chce kupowac uchwyt dedykowany do splonkarki za polowe jej wartoaci skoro mam 3 uchwyty do prasy w tym kalibrze.
rado
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 11:52
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rado »

Shellholder do prasy ma pod spodem uchwyt, którym montuje się w prasie, shellholdery do spłonkarki lee są płaskie i z dołu nie mają uchwytu.
Jeśli nie chcesz kupować tych do spłonkarki LEE, to musisz kupić inną spłonkarkę np Hornady-ego (Uwaga! Do spłonkarki RCBS pasują tylko shellholdery RCBS)
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Wlasnie chodzi o to ze kupilem juz splonkarke w dobrej cenie.

A jeszcze pytanie o otwor na splonke. Bo wydaje mi sie ze jest szerszy w uchwycie do splonkarki - wchodzi w niego chyba element plastiku podajaceogo splonke.
Ma ktos i moze zmierzyc srednice tego otworu?
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Napisz dla jakiego kalibru potrzebujesz to postaram się zmierzyć już ten konkretny.
Mam spłonkarke Lee auto Bench Prime i działa doskonale.
Kupiłem do niej ten oryginalny zestaw 11 shelholderów Lee do spłonkarek więc mam chyba pod wszystkie popularne kalibry.
Uchwyty od spodu są płaskie ale mają wyraźne, dosyć spore sfazowanie krawędzi otworu.
Tak więc samo odcięcie "części mocującej do prasy" nie wystarczy bo przynajmniej u mnie plastikowe wkladki na spłonki małe i duże mają też taki stożek przy tulejce wchodzącej w shelholder.
Zrobić to nie będzie łatwo bo shelholderey są dosyć twarde.
Chyba bezpieczniej będzie kupić za te 14-15 zł za popularne kalibry w Parabellum.
https://parabellum.pl/lee-uchwyt-luski- ... prime.html
Jeśli potrzebujesz zdjęcia to wieczorem mogę zrobić i wstawić.
Pozdrawiam, Tomek
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Dzieki za odzew.
Robie .32s&w long wad cutter.
Czyli uchwyt 4 z tego co widze.

Juz zwykly uchwyt zmodyfikowany, tak aby wchodzil w mocowanie.
Ale teraz caly teraz myk w tym wycieciu od dolu w ktore wchodzi ten plastik podajnika naokolo splonki.

Tak, material jest nawet bardzo twardy. Ale najwyzej mi chlopaki to na tokarce ;) wytna.

Jak masz mozliwosc zrobienia zdjecia to bylo by super, chociaz juz mam w glowie jak to powinno byc. Ale upenic sie byli by dobrze. Kwestia wykonania/narysowania.

A tak mozna kupic uchwyt, ale wyszly altualnie. Jest w brownells za 50zl, parabellum nie ma. A w innych sklepach jakos nie moglem znalesc.
Chyba jeszcze halinka ma ostatnia sztuke - jak mi nie wyjdzie to ostatecznie kupie.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Porobiłem kilka zdjęć, załączam te, na których najlepiej widać szczegóły.
Także pomierzyłem ten konkretny Lee nr 4.
Różnice są znaczne, trzeba będzie sporo podszlifować jeśli przerabiałbyś ten od prasy.
I tak:
- "grubość" części walcowej - prasa 6,45mm, spłonkarka 6,25 mm;
- otwór wewnętrzny - prasa 6,7 mm, spłonkarka 8,1 mm;
- sfazowanie przy uchwycie do spłonkarki - ok. 45 stopni, po ok. 1 mm na szerokość i głębokość.
I jeszcze trochę uwag z "pasowania" uchwytu spłonkarki na podajnik małych spłonek:
- pasowanie bardzo luźne, otwór w uchwycie większy od średnicy trzpienia plastikowego, wchodzącego do środka uchwytu /ok. 7,85 mm/;
- sfazowanie nie musi być aż tak duże, powinno wystarczyć minimalne zaokrąglenie krawędzi.
Próbowałem podszlifować shelholder iglakiem - kiepsko to idzie, jest bardzo twardy.
Dół tego od prasy można zeszlifować na szlifierce ale otwór będzie ciężko precyzyjnie powiększyć.
Sfazowanie można zrobić kamieniem szlifierskim na trzpieniu zamocowanym w wiertarce.
Jeśli nie ma dostępnych to próbuj szlifować ale będzie ciężko.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Tomek
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

TomaszMk - odezwij się na PW.
Mam jeden uchwyt, który powinien rozwiązać problem.
Pozdrawiam, Tomek
ODPOWIEDZ