Bipod - na co zwrócić uwagę?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
paprot
Posty: 5
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 23:07
Lokalizacja: Świnoujście

Bipod - na co zwrócić uwagę?

Post autor: paprot »

Witam. Zastanawiam się nad zakupem bipoda do mojej Howy (ma dodatkowy sling swivel stud). Nie wiem tylko na co zwrócić uwagę przy wyborze dwójnogu. Zdaję się na Kolegów doświadczenie i proszę o porady (zwłaszcza długości nóżek dwójnogu). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hubert »

Zwróć uwage na to by miał jak największy zakres regulacji byś mógł broń przechylać na boki dla przykładu nie chce wejść obraz .Ale masz link do takiego: http://www.midwayusa.com/eproductpage.e ... t=11082005
Pozdrawiam Hubert
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

Bipodów przerobiłem juz chyba cztery. lekcja jest nastepujaca: cokolwiek co nie nazywa się Harris nie powinno być kupowane-szkoda pieniędzy. Albo system mocowania jest do d..., a bo całość ma luzy i jest chybotliwa. Żadnych wynalazków typu "Harris style", "Harris type". Nie ma sensu oszczędzać pieniędzy na bipodzie.
Marek

tel.603930452
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Jaki polecasz?
Piotr
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

Mam dwa takie:
http://www.harrisbipods.com/HBRM.html
Z czystym sumieniem możesz wybrać cokolwiek z tej strony:
http://www.harrisbipods.com/
w zależności od przeznaczenia i/lub pozycji z której zamierzasz strzelać, rodzaju broni , a nawet budowy ciała (długość nóżek)
Marek

tel.603930452
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Dzieki - źle przeczytałem Twoją wypowiedż - nie zauważyłem nie i przeczytałem cokolwiek nazywa sie Harris nie powinno byc kupowane... no i zgłupiałem.... :oops:
Piotr
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

Aaa... czasami pozwalam sobie na zapętlone kombinacje słowne :)
Marek

tel.603930452
Awatar użytkownika
paprot
Posty: 5
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 23:07
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: paprot »

Właśnie zastanawiam się jaką wybrać długość nóżek bipod'a. Będę prawdopodobnie zamawiał wysyłkowo (z USA?) więc nie mam możliwości sprawdzenia. Jakie macie doświadczenia?
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

Aaa... to zależy od twojej broni, kolby, budowy Twego ciała i pozycji z której lubisz/chcesz strzelać.
Osobiście jednak uważam, że 6''-9" jest ok i dłuższych nóżek nie trzeba.
Marek

tel.603930452
Awatar użytkownika
paprot
Posty: 5
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 23:07
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: paprot »

Ha. Bipod kupiony od dłuższego czasu i sluży lepiej niż się spodziewałem ;;pelenluz
Awatar użytkownika
Patek
Posty: 175
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:57
Lokalizacja: okolice 100-licy,te z sosnowymi lasami krzywą rzeką
Kontakt:

Post autor: Patek »

Czym różnią się od siebie bipody Harris - benchrestowy a drugi middle?
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

IMO bipod BR jest sztywny, tzn nie ma obrotnicy i nadaje się tylko na poziomy stół w tym drugim pomimo nierównego ustawienia nóżek zawsze jest możliwość wypoziomowania broni #-o Ale zawsze lepiej zapytać Marka na Łomiankach \:D/ :halo-
forester
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Kazdego Harrisa da sie wypoziomowac nawet na nierownym podlozu.
Te z przegubeb sa drozsze - czytaj: karabin mozesz wypoiomowac dzieki przegubowi w bipodzie.
W sztywnym Harrisie musisz wypozomowac zestaw poprzez wycigniecie jednej z nog bipodu: jest to mniej wygodne i zabiera wiecej czasu.
Szczegolnie, ze po strzale zmienia ci sie ulozenie bipoda i znowu szukasz poziomego podloza.
Strzelanie ze stolu ze strzywnym bipodem jest duzo latwiejsze - tak zawsze podloze je st takie same i raz nastawiony poziom bedzie trzymal cala serei strzelania.
Dlatego bipod z przeguben polecany jest raczej do strzelania w terenie.

Musisz wziac pod uwage, ze bipody z przegubami przy wiekszych kalibrach szybciej lapia defekty niz prosty bipod ale bez przegubu - jest poprostu sztywniejszy.

To chyba wszysko.

Kolega ma racje - jeszeli juz jakis producent, to tylko Harris - mozna sie usmiac, ale tylko jedna firma potrafi dobrze skrecic kilka srubek.
Sa takze inne ale to wtedy cena Harris x 2 i wtedy dla wiekszosci przestaje to byc interesujace.
ODPOWIEDZ