Elaboracja do levara.

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Bazyli7
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 00:16
Lokalizacja: podlaskie

Elaboracja do levara.

Post autor: Bazyli7 »

Koledzy z zapytaniem jaka spłonka do levara? Wiadomo dlaczego. Jako pocisku zamierzam użyć Hornady FTX.
Pozdrawiam wszystkich
Marzenia pomagają w życiu i nie szkodzą zdrowiu...
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Ja elaborowałem takimi spłonkami jakie aktualnie miałem CCI, Federal, Murom i wszystko było ok. Teraz zrezygnowałem z pocisku FTX na rzecz FP uważam że skuteczniejszy.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Niestety w moim lewarku Winchester 94 Muromy nie chciały chodzić . CCI OK.
Awatar użytkownika
Bazyli7
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 00:16
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Bazyli7 »

Kolego Domel dlaczego skuteczniejszy? W chwili obecnej dostępna jest amunicja którą zamierzam elaborować w kalibrze 308 ME jest tylko Hornady FTX 160 graim./ 150 zł paczka/. Widziałem strzelonego jelenia tym kalibrem, praktycznie w ogniu. Mam małe doświadczenie w tej materii i dlatego jestem ciekawy uzasadnienia tego stwierdzenia,
Pozdrawiam ; .
Marzenia pomagają w życiu i nie szkodzą zdrowiu...
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Podepnę się pod temat. Wczoraj odstrzeliłem pierwsze elaborowane 8 sztuk ammo do 444Marlin. Sponka LR Fiocchi, N120 42,43,44gn, pocisk HDY Interlock 265gr FP #4300 , robione troche po partyzancku - matrycami do 44mag - w tarczy bajka :D ale jeden znaczący problem - na 8 strzałów tylko jeden wystrzelił za pierwszym razem, reszta po ponownym odciągnięciu kurka. Szczerze mówiąc zgłupiałem. Spłonka osadzona prawidłowo, po pierwszym strzale (niewypale) prawidłowo, dość głęboko nakłuta. Zastanawiam się nad źródłem problemu. Dla sprawdzenia strzeliłem trzy razy z fabrycznej - z bronią wszystko O.K.
Do następnej elaboracji spróbuję spłonki LP Muroma i CCI
Jeszcze jedno pytanie: Manual Lapuy i QL podają długość łuski 56,30 a moje odstrzelone raz mają 52,21-52,35mm a dwa razy 52,32-52,42mm
Dawca łusek to HDY Leverevolution.
Karabin Marlin 444SS
forester
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Muroma proponuje odpuścić ,w 30-30 na 10 kulek 9 za drugim a nawet za trzecim razem .Po zmianie na CCI200 jak narazie wszystkie za pierwszym razem (ok 30).W 243W i 308W Muromy sprawuja sie bez zarzutu ,niestety w lewarku nie radzą sobie.Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Bazyli7
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 00:16
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Bazyli7 »

Mam sporo Fiocchi, co sądzicie o tej spłonce w mniejszych kalibrach?
Marzenia pomagają w życiu i nie szkodzą zdrowiu...
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

forester2008 pisze:Podepnę się pod temat. Wczoraj odstrzeliłem pierwsze elaborowane 8 sztuk ammo do 444Marlin. Sponka LR Fiocchi, N120 42,43,44gn, pocisk HDY Interlock 265gr FP #4300 , robione troche po partyzancku - matrycami do 44mag - w tarczy bajka :D ale jeden znaczący problem - na 8 strzałów tylko jeden wystrzelił za pierwszym razem, reszta po ponownym odciągnięciu kurka. Szczerze mówiąc zgłupiałem. Spłonka osadzona prawidłowo, po pierwszym strzale (niewypale) prawidłowo, dość głęboko nakłuta. Zastanawiam się nad źródłem problemu. Dla sprawdzenia strzeliłem trzy razy z fabrycznej - z bronią wszystko O.K.
Do następnej elaboracji spróbuję spłonki LP Muroma i CCI
Jeszcze jedno pytanie: Manual Lapuy i QL podają długość łuski 56,30 a moje odstrzelone raz mają 52,21-52,35mm a dwa razy 52,32-52,42mm
Dawca łusek to HDY Leverevolution.
Karabin Marlin 444SS
Zmień spłonki. Levar czuły na to jak Kaczyński na TVN.
Marek

tel.603930452
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Marliny mają dzieloną, dwuczęściową iglicę, jest to takie dodatkowe zabezpieczenie przed strzałem przy niezaryglowanym zamku i właśnie to zabezpieczenie nie dość że utrudnia domknięcie zamka (dodatkowy opór) to jeszcze powoduje dość duże tarcie iglicy względem trzonu zamka co może powodować zbyt małą energię iglicy i niewypały.
Ja idąc za radami z amerykańskich forów wywaliłem tą iglicę i dorobiłem drugą jednoczęściową która "swobodnie sobie lata" w trzonie zamka i jeszcze nie miałem ani jednego niewypału a i dźwignia pracuje zdecydowanie lepiej.
Co do pocisku FTX to uważam ze jest za bardzo wrażliwy na przeszkody i za szybko ekspanduje w tuszy, zwykły FP sprawdza mi się zdecydowanie lepiej.
Bazuję na porównaniu .458 FTX 325 gr Hornady i .458 FP 405 gr Remington. Ten drugi to prawdziwy łamacz gałęzi a i tuszę penetruje świetnie, generalnie jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Bazyli7
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 00:16
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Bazyli7 »

Dziękuję Domel
Marzenia pomagają w życiu i nie szkodzą zdrowiu...
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Sprawdziłem spłonki pistoletowe CCi LPM i Murom LP - odpalają w 100% :D
forester
Awatar użytkownika
Bazyli7
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 00:16
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Bazyli7 »

Spróbuję na pistoletowych spłonkach też. Broń na zbiorówki więc lepiej aby w 100 % odpaliła.
Darz Bór
Marzenia pomagają w życiu i nie szkodzą zdrowiu...
ODPOWIEDZ