Luneta na dzień

Moderatorzy: wierzba, P_iter

DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Luneta na dzień

Post autor: DEDEk »

Witam i proszę o pomoc.
Planuję zakup budżetowej lunety dziennej. Chciałbym tą lunetę używać na strzelnicy do 200m oraz na polowaniach (rogacze, lisy na śniegu i przy pełni)
I im więcej czytam opinii o danych lunetach tym większego gwoździa sobie wbijam :/
Wpierw byłem zdecydowany na Nikona Monarch 6-24x50. Jednak opinie co do szkieł nie są zbyt dobre. Następnie ktoś mi podsunął pomysł na Muellera Eratricator 8.5-25x50 ale coś nie chce mi się wierzyć, że luneta z chin za 220$ może być az tak dobra. Potem przeglądałem Burrisy ale nic o tej marce nie wiem. W końcu trafiłem na Meopte MeoPro 6-18x50 i jak na razie jakoś najbardziej mnie przyciąga. Niestety Sightrony SIII sa poza zasięgiem na razie.
Bardzo proszę o jakieś rady jak ten problem ugryźć. Na zakup lunety mogę przeznaczyć ok 2.000PLN
Pozdrawiam
Jędrek Kaczmarek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Podobno Nikko Stirling są całkiem niezłe: http://www.nikkostirling.com/, a i Hawke maja być niczego sobie: http://www.hawkeoptics.com/rifle-scopes.html

Pytanie tylko, czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na jakieś używane szkiełko?
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

No właśnie chętnie poznam Wasze zdanie. Używana optyka może być. Jednak cieżko znaleźć Zeissy conquesty albo swarki z3 nawet w USA.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

wozzi pisze:Podobno Nikko Stirling są całkiem niezłe:
Testowałem kiedyś NS wersję Platinim i Diamond. Gold sam miałem. Wstyd się przyznać ale po zmroku polana oświetlona kilkoma ogniskami była dużo lepiej widoczna w białoruskim Albarze niż w topowych wyrobach NS. Na dzień i nie-maksymalnych powiększeniach może być. Obraz fajny, ostry, kontrastowy. Z większym powiększeniem pokazuje się mleko a po zmroku - ciemność widzę. Podświetlenie, nawet minimalne rozświetla w środku tubus. Widzę, że na stronach Incorsy, która była importerem NS, lunety zniknęły z oferty.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Tu masz fajnego Monarcha w dobrej cenie:
http://www.lowiecki.pl/ogloszenia/artyk ... ykul=16462
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

P_iter dzięki za odpowiedź. Mogę przywieźć ze stanów Nikona Monarcha 6-24x50 z krzyżem Nikoplex w komplecie z blendą przeciwsłoneczną i 3 typami wieżyczek za ok 1400zł. Myślisz, że to dobry wybór?
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

DEDEk pisze:P_iter dzięki za odpowiedź. Mogę przywieźć ze stanów Nikona Monarcha 6-24x50 z krzyżem Nikoplex w komplecie z blendą przeciwsłoneczną i 3 typami wieżyczek za ok 1400zł. Myślisz, że to dobry wybór?
Cena zacna. Nikoplex to siatka do strzelania na dalekie dystanse. Myślę, że wieczorem będziesz w lunecie wszystko widział oprócz krzyża. Mam tak w Burrisie. Monarch, to świetne lunety. Duży zakres regulacji, precyzyjna mechanika i obraz na przyzwoitym poziomie.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Co ja się tu wymądrzam? Mamy Mareckiego na Forum. Jego pytaj. :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

W sumie lunety nie będę używał w nocy. Chyba, że "zaśpie" w terenie i zostane w zimie na liska troche dłużej
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Ja osobiście mam conquesta 6,5-2-x50 z krzyżem 4 i jestem z niego bardzo zadowolony w dzień świetny obraz oglądam w niej rogacze na 200m bo w lornetce 8x40 mimo że zeiss niewiele widać na ta odległość. W nocy np na śniegu też się da strzelić ostatnio bez pomocy księżyca lisek na 162m przyjął kulkę na komore. Nową można kupić za około 3000zł. Uważam że warto doskładać lub kupić używke. Miałem kiedyś okazję porównać ją z Leupoldem 4,5-14x50 to powiem krótko porażka.
Kup conquesta nie będziesz żałował.
ODPOWIEDZ