[K] Tanią prasę używaną jednostanowiskową

Moderatorzy: wierzba, P_iter

mateusz kurowski
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 20 października 2023, 13:28

[K] Tanią prasę używaną jednostanowiskową

Post autor: mateusz kurowski »

Cześć,
Jestem zainteresowany kupnem używanej taniej prasy (Lee breech lock reloader byłaby idealna) - potrzebuje drugiej, praca na jednej to mordęga.

Oferty za ~350zł z wysyłką znam, zależy mi na czymś tańszym. Może komuś zalega taka prasa i chce się jej po prostu pozbyć.

Pozdrawiam M.K
likker_runner
Posty: 1566
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Re: [K] Tanią prasę używaną jednostanowiskową

Post autor: likker_runner »

Takie sprzęty zwykle lądują na posadzie prasy brudnej, do odspłonkowywania. Więc szybko zaczyna im się tłok kolibać w prowadnicy z amelinum. Mało kto sprzedaje taką w dobrym stanie. Amerykanie w ogóle traktują tanie prasy jako części eksploatacyjne.

Można kombinować z zestawami konwertującymi Hornady Lock and Load (130 za zestaw konwertujący z 3 tulejami, a potem chyba 38 za kolejne tuleje), trzeba tylko sprawdzić czy gwint konwersji pasuje do naszej prasy. Albo Lee Breech Lock - dość wygodny, ale trochę drożej. Zdarzają się jednak przeciwnicy, twierdzący że te tuleje się zużywają (chyba są z amelinum w obu przypadkach).

Pomagają też tacki (ja używam Lyman Custom Fit) i robota partiami. Wtedy pierścienie takie jak Sure-Loc są wystarczające - zachowują ustawienie, tylko wykręcanie i wkręcanie matrycy trwa trochę dłużej. Ale precyzja lepsza, a przy większej partii typu 50 naboi czas wymiany matrycy robi się mało istotny.

Z kolei do odspłonkowywania na brudno najlepsza jest Lee APP - atakuje matrycą z góry przy nieruchomym shellholder'ze, więc mechanika prasy nie jest wycierana przez brud. Do tego system wychwytu zużytych spłonek działa genialnie.

PS. Zawsze można sprzedać posiadaną prasę i kupić dobrego Turreta, takiego jak Lyman Brass-Smith All-American 8. Albo taniej - Lee Classic Turret i zdezaktywować auto-indeksowanie.
ODPOWIEDZ