Jakiej firmy pociski do elaboracji polecacie - powtarzalność, celność?

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Zielony1980
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2021, 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Jakiej firmy pociski do elaboracji polecacie - powtarzalność, celność?

Post autor: Zielony1980 »

Koleżanki i Koledzy,
Kolejne pytanie pada z mojej strony, jakiej firmy pociski (szczególnie 223 Remington ale nie tylko) uważacie za najbardziej powtarzalne pod względem wymiarów i wagi oraz celności?
Wczoraj dokonywałem pomiarów pocisków hornady 73 grajny ldm i zauważyłem spore różnice jeśli chodzi o całkowitą długość pocisku. Zaznaczę że wina nie leżała po stronie matrycy a jak się później okazało różnych wymiarów i braku powtarzalności wymiaru pocisków mimo że firmy hornady i te pociski uważałem za jedne z lepszych :roll:
Żeby nie błądzić liczę na waszą pomoc bo jak to mówią: kto kupuje mądrze kupuje raz ;;pelenluz
Podzielcie się proszę opinią jeśli chodzi o producenta kaliber i krótkie uzasadnienie :D
lechu
Posty: 880
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakiej firmy pociski do elaboracji polecacie - powtarzalność, celność?

Post autor: lechu »

Jedne z bardziej "równych" pocisków, które znam to A-tipy firmy Hornady.
Najrówniejsze będą monolity. Co nie znaczy, że będą najlepszym wyborem do wszelkich zastosowań.
Matryca osadzająca ma duże znaczenie, pytanie czy była odpowiednia, osadzanie następuje po kształcie pocisku i czasami trzeba dobrać matrycę --> trzpień osadzający.

P.S. Przy wyborze pocisków trzeba sobie odpowiedzieć na co najmniej następujące pytania:
Z czego, do czego i na jaką odległość chcemy strzelać.....
ODPOWIEDZ