Postawa elaboranta przy pracy

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Postawa elaboranta przy pracy

Post autor: MADMAX »

Jako rozpoczynający dopiero swoją przygodę z elaboracją, proszę Kolegów o odpowiedź na pytanie:

W jakiej postawie pracujecie przy elaboracji ? Na stojąco, czy na siedząco ?

Przygotowuję stanowisko i interesuje mnie kwestia rozplanowania miejsca wokół stołu.
Poza tym sam stół - jeśli większość operacji wykonuje się na stojąco, nie musi mieć miejsca na "wjechanie" krzesłem.
Jeśli jednak poza obsługą prasy, reszta czynności wykonywana jest w pozycji siedzącej, to raczej wygodniejszy bedzie stół w formie biurka.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Taka w jakiej Ci wygodnie. Ja siedzę
Piotr
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

Mam kupne biurko jak pod kompa, podokręcane śrubami i wkrętami to co powinno. W szafkach i szufladach sprzęt. Stołek lub krzesło przed. Proch razem z amo w pancernej.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Prasę warto jest zamocować na "podwyższenie" takie, jak to proponuje Redding, pozostałe urządzenia i przybory do pozycji siedzącej z opcją, że łuski i pudełka z nabojami gotowymi na półeczce poza stołem.....
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

... i waga na wysokości oczu,...
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

P_iter pisze:... i waga na wysokości oczu,...
albo ustawiona przed nią kamerka internetowa i monitor w wygodnym miejscu. Elektroniczna, tak by wyświetlacz widoczny był pod dużym kątem.
darzbór!
Paweł Morawski
MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

A jak się ma wagę elektroniczną ?
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

MADMAX pisze:A jak się ma wagę elektroniczną ?
To wystarczy widzieć wyświetlacz. Kąt obserwacji w tym przypadku nie ma znaczenia.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Samo biuko czy inny stół musi być pancerny, a najlepiej trwale zamocowany do ściany. Krzesło równie pancerne i na pewno NIE komputerowe na kółkach. Przed projektowaniem stanowiska dobrze jest poczytać jakiś podręcznik do ergonomi. To pomaga w dobraniu wysokości mebli i rozmiaru miejsca pod siebie jak i prawidłowym oświetleniu stanowiska. Jak ktoś składa 20 sztuk rocznie to może w kucki na schoach, przy poziomie kilkuset miesięcznie lepiej to przemyśleć.
Wojtek
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Dorzucę coś od siebie:
korzystam, ze starego, dość dużego biurka, w szufladach mam matryce, shellholdery itp. i stary laptop, który ma zainstalowanego QL i przeglądarkę internetową. Tam przechowuję wszystkie notatki o elaboracjach.
Na biurku podstawki pod naboje, zsyp. Prasa jednak jest zamontowana do małego stolika (zrobiłem sobie prostokątny o tej samej wysokości, co blat biurka) - przymocowanego na stałe do podłogi - znacznie łatwiej się tak pracuje (czasem trzeba użyć siły)...
Waga na półce przymontowanej do ściany na wysokości wzroku.
Siadam na stabilnym taborecie.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

lu.dzie pisze:. i stary laptop, który ma zainstalowanego QL i przeglądarkę internetową. Tam przechowuję wszystkie notatki o elaboracjach.
A robisz kopie bezpieczeństwa? Z przekory pytam, bo jak wiadomo szewc bez butów chodzi a Administrator zapomina zgrywać swoje dane. :eeg/:
Mój zeszycik także może zjeść pies, może wpaść do zupy, spłonąć albo co najgorsze, żona może go "posprzątać" ale jednak bardziej ufam długopisowym zapiskom.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Z upływem lat zacząłem robić notatki pismem drukowanym, zmienia się charakter, zmienia się pismo....
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Ja mam zwykły stół z Ikei, blat i osobno kupione nogi. Kupiłem gruby blat jednak okazało się potem że pusty w środku. Pod prasę podłożyłem metalowe profile (balcha 1,5mm z dziurkami 20x25cm), po obu stronach blatu. Siły rozkładają się na dużej powierzchni, jak na razie się trzyma i nic nie popękało.
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

P_iter pisze:
lu.dzie pisze:. i stary laptop, który ma zainstalowanego QL i przeglądarkę internetową. Tam przechowuję wszystkie notatki o elaboracjach.
A robisz kopie bezpieczeństwa? Z przekory pytam, bo jak wiadomo szewc bez butów chodzi a Administrator zapomina zgrywać swoje dane. :eeg/:
Mój zeszycik także może zjeść pies, może wpaść do zupy, spłonąć albo co najgorsze, żona może go "posprzątać" ale jednak bardziej ufam długopisowym zapiskom.
Wiesz, jakoś tak się poskładało, że od jakiegoś czasu żaden karabin nie stał u mnie w szafie dłużej niż 1,5 roku, więc nie są to aż tak cenne dane :oops:, ale kopie mam - na 3 komputerach :)
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

lu.dzie pisze:ale kopie mam - na 3 komputerach :)
To spoko. Tylko EMP może im zaszkodzić a wtedy żadne dane nie będą nam potrzebne :whistle:
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Cyrograf15 pisze:Samo biuko czy inny stół musi być pancerny, a najlepiej trwale zamocowany do ściany. Krzesło równie pancerne i na pewno NIE komputerowe na kółkach.
Wojtek
zapewne po to aby po ewentualnej eksplozji sprzęty wraz z elaborantem nie wyleciały przez okno :-k
A tak na poważnie, to stół do którego przymocowana jest prasa powinien byc dość masywny, ale po co pancerne krzesło #-o #-o
forester
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Znajomy składał u mnie i połamał mi taboret, przy okazji wbijając sobie kawałek w niewymowną część ciała. Mówiłem gamoniowi co by zamienił krzesła, był mądrzejszy. Ot i cała tajemnica moich poglądów na krzesło.
Wojtek

PS
Taboret odkupił sam z siebie bo mu głupio było :twisted:
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

To faktycznie powinno być pancerne :D
forester
ODPOWIEDZ