Problem z Lee load master

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Techniczny83
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2018, 08:36
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z Lee load master

Post autor: Techniczny83 »

Witam.
Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się w load master z problemem z obracaniem talerza? Dostałem od kolegi mało używana prasę na próbę. Ustawiłem sobie wszystko pod 9mm i robię format z usunięciem spłonki. Z początku nawet szło Ale teraz zaczął się problem z obracaniem talerza po każdym ruchu dźwigni. Czasem zadziała prawidłowo czasem ten klin nie wysunie się wystarczająco znowu innym razem się zaklinuje zupełnie. Prasą z małym przebiegiem więcej leżała niż pracowała.
Ktoś ma jakiś pomysł co może być?
Awatar użytkownika
longin
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 03 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: longin »

1 wyczyśw gniazdo, pin i dysk.
2 lekko posmarować oliwką miejsca styku.
3 dokręć albo odkręć plastikowy cycek na koncu pina o 360°
4 opuszczanie tłoka ma być energicznie.
Powinno pomóc.
Ta prasa bywa kapryśna zwłaszcza nowa ale jak się "rozbuja" idzie płynnie.
Techniczny83
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2018, 08:36
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Techniczny83 »

Prasa już zrobiła z 400 sztuk wiec nie jest taka zupełnie nowa i myślę ze trochę się dotarła. Co do smarowania to oczywiście spróbuje. Jeśli chodzi o ten cycek to próbowałem już nim kręcić. Trochę się boje tych energicznych ruchów. Tam jest plastik i pytanie jak to zniesie. A co robiłeś jak nie wyciąga go do końca?
Awatar użytkownika
longin
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 03 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: longin »

Ślizg tego elementu wymaga odrobiny tłuszczu oczywiście. Ta konstrukcja tak ma. Energiczne opuszczanie jest niezbedne aby dysk obracał się pewnie. Oczywiście z wyczuciem. Czasem sam tłok jest słabo posmarowany albo brudny, ruch jest nieco spowolnieny i to już może powodować zacinanie się dysku. Oczyść i rzadkim smarowidłem posmaruj tłok jeszcze. Jak po kilku /kilkunastu tyś zaczną się kłopoty z dosyłaniem łusek to ten problem rozwiązałem, dam ci foto.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Talerz w prasie jest źle ustawiony. Popuść śrubę znajdującą się na samym dole tłoka i dociśnij dźwignię indeksującą(to coś z plastikiem na końcu) do ramy prasy. Po tym oczywiście dokręć śrubę z powrotem. Energiczne szarpanie prasą zdecydowanie odradzam.
Techniczny83
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2018, 08:36
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Techniczny83 »

Dziękuję za informację. Dziś spróbuje wyczyścić wszystko ustawić i przesmarować. Zobaczymy czy będzie jakaś zmiana. Szykuje mi się większa robota więc maszyna musi być sprawna.
Awatar użytkownika
longin
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 03 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: longin »

Prasa zrobiła kilka setek cykli rozspłonkowania na takim ustawieniu jak pisał autor i dopiero zaczęły się problemy. Myślę że zanim kolega złapie za klucze powinien zacząć jednak od czyszczenia i delikatnego posmarowania a kolejny krok ponowna regulacja jak napisał Marekj.
Szarpania to i ja nie zalecam. Opuszczanie tłoka powinno być szybsze jak jego podnoszenie to miałem na myśli.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Chyba zamiast określenia talerz (to nie chodzi o shell plate'a) powinienem napisać głowica. Po popuszczeniu śruby należy obrócić całą głowicę prasy w prawo (zgodnie z ruchem zegara). Nie przesadzać bo prasa przestanie potrząsać spłonkarką i spłonki będą się zawieszać.
ODPOWIEDZ