Jaki pocisk do LR

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Vegaa
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2017, 14:16
Lokalizacja: Świnoujście

Jaki pocisk do LR

Post autor: Vegaa »

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jakich pocisków najlepiej używać do elaboracji w kalibrze .308? Karabin to Sako TRG22. Dotychczas używam Lapua Scenar L 175 gn. proch vihtavuori N140 i na 300 metrach najlepsze skupienie uzyskałem 0,29 moa przy grupie 5 strzałów. Ale czasem zdążają się odskoku od grupy nawet na kilka cm. Przygodę z LR dopiero zaczynam, więc może któryś z bardziej doświadczonych kolegów lub koleżanek mi podpowie.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

To może spróbuj Berger-ów?
Nie mam doświadczenia ale czytałem wiele bardzo pozytywnych opinii, niektórzy powlekają je molibdenem.
W tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=W0HSws_kP1Q gość ma takie zaufanie że pociskiem sprawdza prawidłowość działania wagi (bardzo precyzyjnej)
A w tym filmiku pokazuje te pociski właśnie "molibdenowane" https://www.youtube.com/watch?v=Gt6eOlbPX54 no i bardzo drogi proch, może tu jest ta wartość dodana?
Co prawda dla innego kalibru więc trzeba by użyć troszkę innego proszku i odpowiedni pocisk dobrać, ale o tym może się wypowie ktoś z doświadczeniem.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Jaki pocisk do LR

Post autor: abersfelderami »

Vegaa pisze:Czy może mi ktoś podpowiedzieć jakich pocisków najlepiej używać do elaboracji w kalibrze .308? Karabin to Sako TRG22. Dotychczas używam Lapua Scenar L 175 gn. proch vihtavuori N140 i na 300 metrach najlepsze skupienie uzyskałem 0,29 moa przy grupie 5 strzałów. Ale czasem zdążają się odskoku od grupy nawet na kilka cm. Przygodę z LR dopiero zaczynam, więc może któryś z bardziej doświadczonych kolegów lub koleżanek mi podpowie.
Jezeli potrafisz z fabrycznego TRG22 strzelac .29 MOA na 300 metrow, to tak trzymaj, nic nie zmieniaj.
Pocisk masz dobry, proch tez, jedyne nad czym musisz popracowac, to te odskoki.
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam ja bazuje na Noslerach z rodziny HPBC karabin mam w gwincie 1-10 ,ciezsze pociski daja super skupienie,a co wazne Noslery sa ciagle dostepne i nie kosztuja majatek :)
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

A nie miało być HPBT ?
Vegaa
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2017, 14:16
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Vegaa »

Dzięki za podpowiedzi, zastanawiam się nad pociskami bergera.
grando08
Posty: 123
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2015, 09:26
Lokalizacja: Strzelnica Łącko

Post autor: grando08 »

Witam ,
co prawda w innym kalibrze ale zaczynam od ELD-Match Hornady, jesli dostępny to chyba warty uwagi .
M 98 7x64 S 303 8x57 IS Rem 700 338 wm
ODPOWIEDZ