Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Dobór komponentów do elaboracji 7x65R
Dobór komponentów do elaboracji 7x65R
T.Błażej
Odpowiedz z cytatem
Przymierzam się do składania naboi w kalibrze 7x65R.
Jest to moja pierwsza elaboracja, więc chcę zasięgnąć opinii doświadczonych Kolegów z Forum.
Pytanie brzmi, czy takie komponenty będą odpowiednie:
- łuski S&B raz odstrzelone, sformatowane i przycięte do długości 64,8mm
- pociski Hornady .284" BTSP 162 gr #2845
- proch Vectan Tubal Tu5000 (jeszcze nie kupiony)
- Spłonki - też jeszcze nie wiem jakich użyć
Jeśli chodzi o broń, to jest to Kniejówka Kettner S2000 o długości lufy 650 mm, i skoku gwintu 1 : 220mm / 1: 8,66"
Gdyby okazało się, że wymienione przeze mnie komponenty będą właściwe, to proszę o dane jakie naważki zastosować itd.
z góry dziękuje za poświęcony czas i pomoc!
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty T.BłażejWyślij prywatną wiadomość
bandrzej
Odpowiedz z cytatem
kolega chce elaborować do tarczy czy na polowanie???
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty bandrzejWyślij prywatną wiadomość
piotrpawel1
Odpowiedz z cytatem
BTSP to raczej polowanie . Spłonki jedynie LR producent obojetny . Z racji ze to włoska kniejówka Sabatti importowana przez Kettnera z lutowanymi lufami to na jakis super wynik nie ma co liczyc. Ja uzywam prochu N160 do tego kalibru wiem ze troche wolny ale z kniejowki nie strzela sie duzo a N160 idealnie pasuje mi do 30-06 z którego strzelam sporo.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrpawel1Wyślij prywatną wiadomość
T.Błażej
Odpowiedz z cytatem
Słusznie Kolego zauważyłeś, interesuje mnie składanie amunicji do polowania. Nie nastawiam się na wycinanie koniczynek na tarczy, i zdaję sobie sprawę że dobór naważek będzie mozolną przeprawą. Co do ilości amunicji, to zużywam około 80 szt. rocznie, więc to chyba niezbyt mało jak na kniejówkę.
bandrzej
Odpowiedz z cytatem
W tej gramaturze pocisku nigdy nie składałem . Z 7.76R strzelam z lekkich 139gr. BTSP i GMX Hornady na prochu Vihtavuori N 140 2,9 grama. Spłonka CCI 200 LR. Z ciężkich strzelam 175 gr. RN na prochu RS- 62 3,15 grama spłonka j/w.
Jak ma to być na 162 gr. wybrał bym proch VV- N150 naważka około 2,9 grama. Ale zrobił bym drabinkę posprawdzał prędkości i skupienie .
Na nasze łowiska lekkie139 gr. BTSP w zupełności wystarczą. Kładą wszystko co drobne i grube w łowisku a jak na użytek własny to GMX 139.
T.Błażej
Odpowiedz z cytatem
Do tej pory strzelałem z fabrycznej S&B SP 140 grain.
Była to taka sprawdzona kombinacja, że celując przez lunetę z krzyżem nr 4, z lufy gwintowanej mierzyłem na środek krzyża, a z lufy gładkiej na grubą pionową belkę
Z uwagi że krzyż w pierwszym planie, zależność była spełniona na każdym nastawie powiększenia. Nie było to dla mnie zbyt uciążliwe, ale jednak... Z tego powodu wymyśliłem że wybiorę nieco cięższy pocisk, po to by zbliżyć punkt trafienia z obu luf.
bandrzej
Odpowiedz z cytatem
Jak sam składasz amunicje możesz kombinować z naważkami i prochami tak aby i z ciężkiej i z lekkiej kuli trafiały w ten sam punkt. To samo jest z punktem trafienia breneki i kuli ograniczeniem dla breneki jest tylko odległość. Ja w swoich drylingach mam fabrycznie ustawione breneki na 35 m.
Kobo
Odpowiedz z cytatem
Witam.
Niech kolega sprawdzi w "bazie elaboracji". Wrzuciłem tam moją elaboracje 7x65R na Vectanie i pociskach Horanady SST 154gr.
Pozdrawiam i Darz Bór

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję serdecznie za podpowiedzi i oczywiście proszę o jeszcze Smile
Powiedzcie jeszcze Koledzy do jakich prędkości rozpędzacie te kulki.
Dodajcie czy sprawdzaliście prędkość na chronografie, czy tylko macie dane z programu.
Elaborację Kolegi Kobo z pewnością wykorzystam.
Pozdrawiam i Darz Bór!
Dobór komponentów do elaboracji 7x65R