Odchyłki w głębokości osadzania i skracania łusek

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

kriss91
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2017, 18:59

Odchyłki w głębokości osadzania i skracania łusek

Post autor: kriss91 »

Panowie, jak w temacie, jakie sa dopuszczalne odchyłki w długości całkowitej naboju. Np. mam ustalony OAL na 79,40 mm a podczas osadzania pocisku często wychodzi 79,30 albo w drugą strone 79,50. Warto zawracać sobie tym głowe? Tak samo sprawa przedstawia się z przycinaniem łusek, czy muszą one być przycięte idealnie na taki sam wymiar czy jest jakas tolerancja która nie bedzie miała wpływu na efekt koncowy.

Pozrawiam
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Od odchyłek oal większe znaczenie ma odległość od postawy łuski do ogive pocosku przy jednakowym zbiciu ramion używanych łusek. Zarówno dla zbicia ramion jak i do długości denko łuski - ogive dopuszczam +/- 0.001". Oal nie mierzę.
kriss91
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2017, 18:59

Post autor: kriss91 »

Czyli tak na dobra sprawę chcąc na siłę osadzać pocisk na idealnie taka sama dlugosc można pogorszyc sprawę gdyż ogive w pociskach nie jest identyczny i odległość od stożka przejściowego będzie różna. Na pewno będzie miała znaczenie jakość pocisków. Zauważyłem że na Hornady te różnice są dużo dużo mniejsze niż na PPU.
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Ostatnio sie zastanawiałem dlaczego tak mi OAL tak skacze. Matryce ustawione na 29,6mm a pomiar od 29,53 do 29,63.
Robilem 9x19 na pociskach DMA 124gn.

Co sie okazalo? Pociski na samym czubku zaokraglenia potrafily miec tenże czubek lekko sciety. Skutek -> takie roznice w pomiarach.
Najwidoczniej same pociski nie sa tak dokladnie zrobione.
Tylko czy mi to robi wieksza roznice? Chrono mowi ze niewiele.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

kriss91 pisze:Zauważyłem że na Hornady te różnice są dużo dużo mniejsze niż na PPU.
A na Sierra duuuuuzo mniejsze niz na Hornady :mrgreen:
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ