Blokujace się naboje 223

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tomekpie
Posty: 9
Rejestracja: środa, 15 listopada 2017, 16:22

Blokujace się naboje 223

Post autor: tomekpie »

Miał ktoś może przypadek albo wie czemu może się tak dziać ? :

karabinek Stag 3T 5,56/223

łuska formatowana po całości , skracana , pocisk frontier 224 55 gr. tamper crimp i nabój wchodzi w komore nabojową bez problemu, ale nie da się rozładować bez urzycia siły.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Jak wlata lekko a nie wylata to może ciśnienie za duże. Rozumiem że fabryczne naboje nie robią problemów
tomekpie
Posty: 9
Rejestracja: środa, 15 listopada 2017, 16:22

Post autor: tomekpie »

narazie robię nabój wzorcowy bez spłonki i prochu, nie strzelałem jeszcze, fabryczne ggg i fiocchi jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

A to jak tak to nabój za długi albo źle sformatowany nie ma innej możliwości. Pomaluj go markerem, niech wyschnie, zablokuj go i wyjmij i zobacz gdzie się klinuje. Albo zrób krótszy i sprawdź, jak też się zablokuje to dokręć matryce fl Robię amunicję do ar na frontierach cmj 55gr i chodzi bez problemów.
tomekpie
Posty: 9
Rejestracja: środa, 15 listopada 2017, 16:22

Post autor: tomekpie »

zauważyłem jedą rzecz, jak się zamknie zamek powoli to się rozładowuje normalnie, jak się zrzuci zamek zatrzaskiem wtedy ciężko jest rozładować
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Na forum broninweb jest kilkanaście postów o stagach i kleszczących sie łuskach i nabojach, kolesie opisują jak wracali do domów z zakleszczonym w komorze nabojem lub łuska, stagi są ściśle spasowane i słyną z tego, radą jest formatowanie łusek specjalnymi matrycami do AR-ów small base robi takie RCBS i Redding sa do kupienia na midweyu lub brownelsie, matryce te są ścislejsze niż zwykłe matryce 223rem, podobno potym problem znika
tomekpie
Posty: 9
Rejestracja: środa, 15 listopada 2017, 16:22

Post autor: tomekpie »

dziś właśnie takie zakupiłem i nie rozwiązało to mojego problemu.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Może pocisk się wysuwa, no crimp jest więc nie powinno ale to warto sprawdzić. Może trzaśnij samą łuską, tylko nie z magazynka tylko lekko wprowadź i dobij.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

sokal pisze:A to jak tak to nabój za długi albo źle sformatowany nie ma innej możliwości. Pomaluj go markerem, niech wyschnie, zablokuj go i wyjmij i zobacz gdzie się klinuje. Albo zrób krótszy i sprawdź, jak też się zablokuje to dokręć matryce fl Robię amunicję do ar na frontierach cmj 55gr i chodzi bez problemów.
Przeczytaj post sokala jeszcze raz ... OAL.... I sprawdź długość komory . pewnie pocisk wchodzi w stożek przejściowy.
Pozdrawiam Janusz
tomekpie
Posty: 9
Rejestracja: środa, 15 listopada 2017, 16:22

Post autor: tomekpie »

2 rzeczy sie nałożyly, matryca sb zrobila jedno, a drugie to skrócenie łuski o ok 0,2-0,3 więcej niż pokazuje wzornik Lymana.
łuska mi się blokowała też bez pocisku
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Luski te sa nowe, czy byly poprzednio wystrzelone w innej broni?
Jezeli sa nowe i nie mozna je wyciagnac to masz problem w komorze (poniewaz inne luski wchodza, to prawdopodobnie nie ten problem), jezeli byly wystrzelone w innej komorze, to sa zaduze w tylniej czesci (jak juz koledzy zauwazyli), SB matryca pomaga, ale w tym wypadku niewystarczajaco, zamiast kupowac nowe matryce, to wyrzuc te uzywane luski, ktore nie wchodza i kup nowe.
tomekpie
Posty: 9
Rejestracja: środa, 15 listopada 2017, 16:22

Post autor: tomekpie »

ale juz wszystko działa , łuski wystrzelone 1 raz (z innych karabinków ), i matryca http://www.cel.sklep.pl/?523,matryce-rc ... -t-c-11107 rozwiązała problem grubości , ale trzeba jeszcze skrócić łuski bardziej niż to robiłem. ( o ok, 0,2mm)
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Czyli pewnie były wcześniej Crimpowane?.I pewnie za słabo zbiłeś ramiona.
Pozdrawiam Janusz
tomekpie
Posty: 9
Rejestracja: środa, 15 listopada 2017, 16:22

Post autor: tomekpie »

Były to łuski po fabrycznej amunicji ggg więc zapewne crimpowane, może zadam głupie pytanie bo dopiero zaczynam robić 223 do semiauto ale jak można zrobić bardziej lub mniej ramiona ?
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Ustawiasz matrycę FL na styk albo na tzw. przełamanie tłoka prasy ( nie wszystkie prasy tak mają) i potem sprawdz na jednej albo dwóch szt. czy wchodzą bez problemu i czy extrakcja jest tez lekka .Byc moze nie trzeba skracać więcej łuski niż pisze w manualu a ramiona nie są zbite i łuska robi się za długa.
Pozdrawiam Janusz
tomekpie
Posty: 9
Rejestracja: środa, 15 listopada 2017, 16:22

Post autor: tomekpie »

ok dzieki
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

tomekpie pisze:dziś właśnie takie zakupiłem i nie rozwiązało to mojego problemu.
teraz
ale juz wszystko działa , łuski wystrzelone 1 raz (z innych karabinków ), i matryca http://www.cel.sklep.pl/?523,matryce-rc ... -t-c-11107 rozwiązała problem grubości , ale trzeba jeszcze skrócić łuski bardziej niż to robiłem. ( o ok, 0,2mm)
Dziala na sucho przed strzalem, ale po strzale mozesz miec problem z wyciagnieciem, luska przyzwyczaja sie do najwiekszego wymiaru.

Ps: twoim problemem jest szerokosc dolnej czesci luski, a nie dlugosc.
Jezeli teraz wchodzi, to wiecej nie zbijaj, jezeli zbijesz ramiona za duzo, to luski beda sie urywac, uwazaj.
jezeli chcesz ociac szyjki, to po pirwszym wystrzeleniu.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

A nie zrobiłeś przypadkiem tak że najpierw poszła na FL potem trimm a jak nie pasowała to na SB ja dałeś, jak tak to normalne że się zrobiła za długa
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Mysle, ze za pierwszym razem SB byla za wysoko ustawiona, jezeli chodzi o dlugosc, to moze koledze chodzi o dlugosc zalkowita luski, nie dlugosc do ramion.
ODPOWIEDZ