Proch VihtaVuori?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Proch VihtaVuori?

Post autor: donkihot »

Witam Panowie, użyłem "lupki" ale nie znalazło (znaczy albo nie było, albo gdzieś temat był poruszony przy okazji)
Szukam proszku VV n310 (w Warszawie) i w największych sklepach jest tylko n320 a w jednym znalazłem n310 ale ma jakieś dziwne opakowanie?
Wszystkie vv mają takie:
Obrazek
A ten który znalazłem, ma takie:
Obrazek
Proszę powiedzcie, czy to są inne produkty, czy tylko zmiana szaty graficznej?
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

zmiana szaty graficznej
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Dziękuję :)
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Ten pierwszy to proch robiony na rynek w USA. Zauważ, że jest pakowany po jednym funcie a nie jak na rynek europejski po pół kilograma.
Bardziej niż na wygląd naklejki zwracał bym uwagę na datę produkcji, że by nie okazało się, że ktoś wypycha stare zapasy magazynowe.
Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

tomkoziol pisze:Ten pierwszy to proch robiony na rynek w USA. Zauważ, że jest pakowany po jednym funcie a nie jak na rynek europejski po pół kilograma.
Bardziej niż na wygląd naklejki zwracał bym uwagę na datę produkcji, że by nie okazało się, że ktoś wypycha stare zapasy magazynowe.
Bardzo trafna uwaga, o tym bym nie pomyślał
A skoro takowa się zdarzyła, proszę jeszcze o podpowiedź co znaczy stary? a dokładniej jak kupować to nie starszy niż ?????
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Zgodnie z broszurą VV:
"The estimated shelf-life of Vihtavuori powders is a minimum of 10 years, if stored and sealed in its
original containers at a temperature circa 20°C and relative humidity of 55-65%."
Tutaj nie tyle obawiałbym się "przeterminowania" bo chyba nikt nie trzymałby prochu przez 8 czy 9 lat ile problemów z powtarzalnością parametrów.
Jeśli jeden proch ma załóżmy 5 lat to szansa na to, że po skończeniu butelki kupisz kolejną z tej partii a przynajmniej z tego samego roku jest niewielka.
Jak ma rok albo dwa to ta szansa jest znacznie większa. To oczywiście jak strzelasz dużo bo 0,5 kg to w amunicji pistoletowej ok. 1500 nabojów.
A ogólnie to moim zdaniem im "świeższy" tym lepiej.
Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

W sumie tak jest jak mówisz, a ilość amunicji to nawet troszkę większa (przynajmniej w mojej sytuacji czyli dla kalibru .32) bo ok. 5500 szt. Strzelam jakieś 400-500 miesięcznie, jak zacznę robić swoją to pewnie ta ilość się podwoi, czyli jakieś 1000. Pół kilo będę w stanie wystrzelać w pół roku.
Na szt. amunicji prochu wychodzi za 0,04 zł + pocisk np. lapua 0,65 zł + spłonka 0,2 to nam daje za kompletną szt (nie licząc łuski bo z odzysku i amortyzacji sprzętu) daje nam 0,89
Teraz płacę 1,2 zł za szt S&B czyli 0,3 zł oszczędności na każdej sztuce.Przy tańszych pociskach np. H&N można by zejść nawet do ok.0,7 zł za szt. Kurcze w skali roku to kupa forsy.
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Zmiana szaty graficznej. Opakowanie nr 1 występuje u nas w wersji jak najbardziej europejskiej 0,5kg (1,1lb).
Jak importer sprzedaje, to używać i cieszyć się.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Mam Vihta Vuori w obu wzorach opakowania. Jak najbardziej orginalne proszki.
Pozdrawiam
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

A ogólnie to moim zdaniem im "świeższy" tym lepiej.
Ja napisałbym wolniejszy,przynajmniej karabinowy.
Czy lepszy nie wiem.
Między innymi mam jeszcze proszek z 2008 i jest ok.
2007 już mi się skończył. :D
ODPOWIEDZ