Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Pierwsza elaboracja 9mm pocisk CMJ 124g proch VECTAN SP2
Pierwsza elaboracja 9mm pocisk CMJ 124g proch VECTAN SP2
anteq1
Odpowiedz z cytatem
Witam.
Pierwsza elaboracja za pomocą prasy LEE.

Pociski CMJ 124gr PROCH VECTAN SP2
Po paru próbach:
- COL 29,4mm
- Naważka (przy tym prochu, zgodnie z tabelą max) 8,0 grains (ponieważ mniejsze naważki powodowały nieprzeładowanie pistoletu)

Po paru próbach gdy podczas testów pistolet (CZ P-09) nie chciał przeładować, do tego po twarzy dostawałem jakby prochem po strzale?.
Po zwiększeniu ilości prochu do 8 grains pistolet przeładowuje skupienie ok, natomiast nadal co 2 nabój dostaje po twarzy jakby prochem.

Proszę o pomoc, czy chodzi o zbyt niskie ciśnienie? Zmiejszyć COL?

Dziękuję z góry i przepraszam za niefachowe słownictwo.

Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem
Zły proch do 9X19, trzeba było kupić BA9 1/2 - bo masz duże naważki i nie dopala.

Odpowiedz z cytatem
Ok. Rozumiem, że zły ale taki mi sprzedano, natomiast nawet przy naważce 4,5 grs też chyba nie dopalał ponieważ również dostawałem w twarz prochem po odstrzale.
Co w takim wypadku ?

Odpowiedz z cytatem
Zmień proch, albo spróbuj poskładać na nim jakieś ciężkie pociski.

Za wolno się spala i jak pistolet się przeładowuje i wywala łuskę, to jeszcze jest w niej niespalony proch i masz taki efekt.

Odpowiedz z cytatem
Ok. Dzięki. W takim razie sprzedawca wprowadził mnie świadomie na minę. Nie ładnie.

Nie powiem co to za sprzedawca Warszawski, ponieważ straciłby po części klientów.

Dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem
CMJ czyli pewnie Frontier. Pociski te są krótsze od typowych FMJ (ok 14,6mm) więc COL powinien być (IMHO) 28,4. Przynajmniej ja tak składam i jest nieźle. Zredukuje to też naważkę.

Tak przy okazji: SP2 figuruje w danych VECTAN dla 9x19 i podobnego pocisku. Zmniejszyłbym COL i zaczął od 6,2gr. Sprzedawca pewnie patrzył w tabele... a Ba 9 1/2 nie było...
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty stahWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Nie wprowadził na żadną minę świadomie, skoro proch jest w tabelach producenta przewidziany do kalibru. Taką mamy bryndzę na rynku - zakłady na świecie produkują pełną parą dla wojska, i na rynek cywilny mało co zostaje. Co innego można dostać do 9-tki? Z pobieżnego przyjrzenia widzę RS-y jako konkurencję dla Vectana.

Co najwyżej można się czepiać do producenta prochu że nie trzyma parametrów - ostatnio miałem kilka przypadków że Vectany dawały prędkości pocisków znacznie poniżej obietnic z tabel. Oczywiście warto jest zrobić testy na chrono żeby wiedzieć na czym się stoi.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
stah
Odpowiedz z cytatem
likker_runner napisał:
Nie wprowadził na żadną minę świadomie, skoro proch jest w tabelach producenta przewidziany do kalibru.

Dokładnie.

likker_runner napisał:

Co najwyżej można się czepiać do producenta prochu że nie trzyma parametrów

Tego nie wiemy, może i trzyma. Faktem jest, że u mnie na Ba9 i Ba9 1/2 wychodziło zawsze trochę mniej. Może taka polityka "ostrożnościowa"... np. jak by ktoś crimp super mocny wywinął...

Zmniejszenie COL powinno pomóc.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty stahWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
x2.

Ostatnio zmieniony przez likker_runner dnia Wtorek, 09 Maj 2017, 09:40, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
anteq1
Odpowiedz z cytatem
Ok. Dziękuj wszystkim za opinię. Póki co naważkę zostawiłem, ale zmniejszyłem COL do 29,00.
Test za parę godzin. Napiszę jaki rezultat.

Odpowiedz z cytatem
Sprawdzona opcja COL 29,00 naważka 8 grs. Lata dobrze, skupienie z 10m 3-4cm. Test wypadł pozytywnie. z 50 pestek 2 razy dostałem prochem po twarzy, myślę czy nie skrócić COL do 28,8 mm przy czym nie wiem gdzie jest bezpieczna granica ciśnienia.

Odpowiedz z cytatem
Bez pomiaru chyżości pocisków na chrono o ciśnieniu można wnioskować (bardzo niedokładnie) wyłącznie na podstawie wyglądu spłonek w porównaniu z firmową ammo na tych samych łuskach.
kriss91
Odpowiedz z cytatem
Witam wszystkich. Czy ktos mógłby wrzucic na QL nabój o takich parametrach?

Proch Lovex D036 6,3grs
Pocisk Frontier 124 CMJ RN
Spłonka Fiocchi SP
Łuska S&B
OAL 29,00mm
Crimp 9,58

Zrobiłem partie próbną takich kulek, wystrzeliłem je z pistoletu CZ85B. Po łuskach nie widac oznak nadcisnienia, celnośc wyszła bardzo zadowalająca bo robiłem wcześniej te same Frontiery na Vectanie BA 9 1/2 i moim zdaniem to była porażka. Nie jestem jednak pewny czy taki nabój jest bezpieczny.

Pozdrawiam
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kriss91Wyślij prywatną wiadomość
Pierwsza elaboracja 9mm pocisk CMJ 124g proch VECTAN SP2