montaz lunety delta optical 4,5-30x50 MCzII

Moderatorzy: wierzba, P_iter

astrzab
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 24 października 2015, 12:01

montaz lunety delta optical 4,5-30x50 MCzII

Post autor: astrzab »

Wiam. Zakupiłem lunetę jak w tytule na sztucer cz 527 kal. 223. Czekam na zamowiony montaż. Nigdy wczesniej nie montowałem lunety z wieżyczkami balistycznymi i mam pewne obawy. Na drugim sztucerze mam meopte r1r 3-12X56 i jej montaz oraz przystrzelanie przebiegło bezproblemowo. Pytanie brzmi: w jakiej pozycji mają być wiezyczki balistyczne podczas montazu i przystrzeliwania?( teraz są dokręcone do końca) Może ktoś mi wytłumaczy co trzeba zrobic krok po kroku aby nie spędzic całego dnia i nie wystrzelac 100 szt ammo. Dzięki :D
JJacek
Posty: 232
Rejestracja: niedziela, 12 lipca 2015, 07:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JJacek »

Mam ten sam sztucer i lunetę . Była to moja pierwsza broń i zero doświadczenia więc wybrałem się do znajomego mego ojca , rusznikarza Pana Marcinka z Tucholi . On po zamontowaniu lunety wyciągną zamek i spoglądając raz przez lufę a raz przez lunetę naniósł poprawki na bębnach ( oczywiście broń była w stojaku ) , po czym udaliśmy się na strzelnicę i po 5 strzałach luneta była ustawiona . Dla sprawdzenia a może zabawy wystrzeliłem pozostałe 15 sztuk .
Jacek .
astrzab
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 24 października 2015, 12:01

Post autor: astrzab »

I jak sie zestaw sprawował? Bedzie mi służył do polowania na lisy, sarny. Czy wiezyczki byly do polowy odkrecone czy calkowicie dokrecone? Kreciles wieżami czy brales poprawki z siatki przy dalszych strzalach?każda informacja mi sie przyda
Tomasz64
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 12:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Tomasz64 »

Jak masz dokręcone do końca to ktoś musiał się nią bawić. Oby nie była uszkodzona. Nowa z pudełka powinna być wyzerowana, czyli wyśrodkowana prawo-lewo góra-dół.
Przed osadzeniem na broni wyzeruj .Najpierw odkręć górną wieżyczkę o około 40klików. Najprostszy sposób to przyłożyć obiektyw lunety do szyby okiennej i obserwując krzyż klikasz licząc kliki w całym zakresie prawo lewo. Wynik dzielisz przez 2 i o tyle klikasz w drugą stronę. Teraz górną wieżyczką
klikasz do końca zakresu i dalej tak jak poprzednio liczysz kliki .Klikasz z wyczuciem obserwując krzyż.
Właściwie założony montaż powinien prawie idealnie osiować przewód lufy i wyzerowaną lunetę.
Pozdrawiam Tomek
astrzab
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 24 października 2015, 12:01

Post autor: astrzab »

Zrobilem tak jak napisales. Luneta wyzerowana. Czekam teraz na montaz ktory ma przyjść w polowie tygodnia od Łuszczka. Po zamontowaniu napisze jak mi poszło. Pozdrawiam i dzięki.
ODPOWIEDZ