Prasa

Moderatorzy: wierzba, P_iter

kaziu
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 01 listopada 2008, 11:25

Prasa

Post autor: kaziu »

Witam. Koledzy mam takie pytanie czy na prasie Partner RCBS dam rade składać amunicję do 8x57js. Chodzi tylko o elaborację czysto myśliwską. bo do 223 rem. wiem że do zabawy na strzelnicy może być. proszę podpowiedzieć czy warto inwestować czy dołożyć do czegoś innego?
pozdrawiam Kaziu
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

Da radę , a czy inwestować w inną ? Na hobby nie ma lekarstwa i zawsze będzie cos lepszego, nowego. Ale do celów myśliwskich spokojnie wytrzyma
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Choć jestem zwolennikiem RCBS to w tym wypadku proponowałbym jednak poszukać czegoś większego jeśli miałaby to być jedyna twoja prasa.
To, że Partner da radę to pewne ale to po prostu mała prasa do małych kalibrów i wysiłek przy 8x57 pewnie będzie spory i może z czasem zniechęcić do zabawy.
Tym bardziej, że nie jest tania jak na swoją wielkość.
Chyba lepiej trochę dołożyć na np. Hornady Lock N Load Classic albo Lee Classic Cast/Breech Lock Classic Cast.
Ostatecznie chyba nawet Lee Breech Lock Challenger choć tańszy to wygląda solidniej.
Ja mam RCBS RC Supreme i mogę ją śmiało polecić ale to już cena x2 w stosunku do Partnera.
Pozdrawiam, Tomek
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Na takiej prasie zrobiłem ponad 2000 szt 308 Win i ponad 1000 szt "mosina" i dalej mi słuzy. Co prawda troche cięzko idzie formatowanie Fl ( W porównaniu do T-Maga II)ale da sie ...
Pozdrawiam Janusz
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

Jak powyzej koledzy radzili, partnerem da sie wszystko zrobic, zwlaszcza do celow mysliwskich gdzie robisz znikoma ilosc amunicji.

Jesli jestes w stanie wydac wiecej to kup zeliwna prase typu O, staraj sie unikac pras ze stopow lekkich.
Taka zeliwna bedzie dobra na cale zycie. Alternatywnie kup uzywana.
kaziu
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 01 listopada 2008, 11:25

Post autor: kaziu »

Dziękuje za zainteresowanie tematem. Rozumiem że robić idzie ale mam dołożyć i kupić Lock N Load Classic Hornady ?
piotrpawel1
Posty: 259
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2008, 21:44
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piotrpawel1 »

Koledzy juz tłumaczyli. Ilosci mysliwskie + strzelnica okazjonalnie to ok. Jak strzelectwo sportowe i duzo strzelnicy to szukaj cos lepszegp. W mojej ocenie jak rocznie strzelasz 200 300 szt pociskow jednego kalibru to zupełnie wystarczy
ODPOWIEDZ