Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Prośba 8x57js i 8x64 s
Prośba 8x57js i 8x64 s
wieslaw
Odpowiedz z cytatem
Koledzy wielka prośba czy ktoś elaboruje te kalibry a jeśli tak to na jakim prochu i jakie prędkości wam się sprawdzają . Moja elaboracja ma być na pocisku Norma Vulkan 196 gr, lub oryx. Za wszelkie porady koledzy dziękuję.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty wieslawWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
michal123
Odpowiedz z cytatem
Ja 8x57is eleaboruję na:

-lovexie s062, łuska S&B spłonka murom magnum, pocisk partizan SPBT 200gr. naważka od 45 do 47 i latają dobrze na 100 można się zmieścić w czarnym.
-vectan 5000 łuska i spłonka jw. Pocisk ares 170 gr naważka 42-44gr ale tu jeszcze muszę popracować, bo są odskoki.

Przyrządy celownicze otwarte. Karabiny hakim i gew 88.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty michal123Wyślij prywatną wiadomość
Myśliwy
Odpowiedz z cytatem
Robie vulkana w tym kalibrze.

Dl 75 mm
splonka cci200
Proch vv 140.
Nawazka 3,05grama
V0 752m/s. blisko maksymalnego cisnienia

PRZY 3,15gr. OBJAWY NADCISNIENIA
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MyśliwyWyślij prywatną wiadomość
8x64s
Odpowiedz z cytatem
Witam
Elaboruje 8x64s na N140, lovex SO60, Rhino 15 i kiedys na Normie 202
pociski jakie przerabiałem to nosler balistik tip 180grain, sper 200 grain, sierra 175 grain, hornady rn 170 grain, hornady sst 170 grain, RWS H-mantel 12,1 grama, geko 185 grain
predkosci nie mierzyłem wg QL-a lzejsze pociski z energią ok 4000j na starcie cieższe do 4300j
co do skuteczności wszystkie pociski co wymieniłem dają rade aktualnie od ok. 4 lat nr 1 dla mnie to hornady RN 170 grain ze wzgledu na cene i działanie w tuszy (nie na jelenie łanie, byki wg mnie za lekki miałem 2 przypadki odejścia na 80 i 150 z bardzo kiepską farbą)
Hornady sst bardzo duża skuteczność duże zniszczenia tuszy wrażliwy na przeszkody(trawy gałązki)
Nosler BT bardzo dobre działanie celność ( nie nadaje sie na sarny przechodził jak szydło)
Sierra i sper ok poza wyginającymi sie czubkami pocisków ale to może być wina broni
RWS H-mantel skuteczność piorunująca trochę dużo drobnych odłamków jedyne co nie pasuje to cena
Geko skuteczny alę trochę destrykcyjny mniej niż sst
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty 8x64sWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGaduTelefony
wieslaw
Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za podpowiedzi
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty wieslawWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Re: Prośba 8x57js i 8x64 s
huskys
Odpowiedz z cytatem
wieslaw napisał:
Koledzy wielka prośba czy ktoś elaboruje te kalibry a jeśli tak to na jakim prochu i jakie prędkości wam się sprawdzają . Moja elaboracja ma być na pocisku Norma Vulkan 196 gr, lub oryx. Za wszelkie porady koledzy dziękuję.

oba kalibry doskonale sie sprawdzają na proszkach RS:

8x57 JS-RS52 przy nasypie 95%-96% wypełnienia, długości w/g tabel normy dla Vulkan 196 gr C.O.L-75mm.

8 x 64 S-RS60 przy nasypie 94% wypełnienia, długości moich C.O.L-82mm
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
Prośba 8x57js i 8x64 s