pociski Frontier

Moderatorzy: wierzba, P_iter

ArTwo
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2016, 19:53
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

pociski Frontier

Post autor: ArTwo »

Koledzy jak byście ocenili jakość pocisków Frontier w porównaniu np. innych budżetowych jak np. Alsa czy Limit CZ?
Pojawiły się w P. w dobrych cenach aszukam wiekszej ilości do 9mm para i.223
macie jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

9mm - 124gr CMJ latało mi całkiem dobrze, choć ustępowało jakością DMA czy Hornady.
.224 - 55gr CMJ to dobry pocisk do rekreacji i dynamiki. Do tarczy już gorzej, są duże różnice w wadze i kształcie (nierówne płaszcze, czubki ostre, ścięte, zaokrąglone). Nie powoduje to jednak problemów z przeładowaniem. Do ćwiczenia dubletów na 15-25m nie potrzebujesz lepszych pestek.
michal123
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2015, 16:22
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: michal123 »

ja miałem i mam frontiery 115 grainowe do 9 para i latają w mojej cz bardzo ładnie. Na 25m nie wychodzę z czarnego -jedna ręka.
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: pociski Frontier

Post autor: piotrb »

ArTwo pisze:Koledzy jak byście ocenili jakość pocisków Frontier w porównaniu np. innych budżetowych jak np. Alsa czy Limit CZ?
Pojawiły się w P. w dobrych cenach aszukam wiekszej ilości do 9mm para i.223
macie jakieś doświadczenia?
Ja uzywam Frontierow .357 148gr DBWC do strzelania tarczowego z rewolweru. Zlozona amunicja pozwala mi na robienie wynikow w granicach 8.6-8.9. Zdarzaja sie jednak duze odskoki i jak dokladnie obejrzysz pociski to stwierdzisz, ze te odskoki to (przynajmniej po czesci) wina niezbyt dobrego wykonania niektorych z nich. Po prostu widac nieregularnosci ksztaltow i ubytki, ktorych np. w H&Nach nie uswiadczysz. Generalnie jednak za te cene to do treningow da sie tego uzywac, tym bardziej, ze tych "niedorobionych" pociskow jest ca. 5%. A na zawody oczywiscie H&N...
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Dołączę się do tematu. Do jakich prędkości rozpędzacie pociski miedziowane? Zamówiłem .224 do 222rem i zastanawiam się nad maksymalną naważką do nich.
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Ja rozpędzam je normalnie tak jak FMJ. Lufa czysta. A celność tak jak koledzy pisali są dziwne odskoki tyko że w moim przypadku to raczej brak zdolności :)

Marcin musimy się spotkać na strzelnicy w Dzierzgoniu to po testujemy nasze Frontiery
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Bardzo chętnie postrzelam. Akurat ja robię na HNach. Na razie tylko 38 specjal. 22 jeszcze do mnie nie dotarły. Bardzo jestem ich ciekaw. Kupiłem do nich RS30 jako substytut N110. Niby 14 grain się tego sypie, więc wypełnienie będzie z 70%, poza tym to dosyć szybki proszek. Jak zrobię pierwszą partię to dam znać. Pozdrawiam
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

manbrug pisze:Ja rozpędzam je normalnie tak jak FMJ. Lufa czysta.
Ja też, kupiłem całe pudełko i napisałem do producenta co zalecają, poprosili o proszek, jak im podałem to przysłali proponowane naważki, generalnie identyczne jak dla FMJtów.
Mają bardzo pomocny helpdesk.
ODPOWIEDZ