spłonki Fiocchi - jak się Wam sprawują ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

spłonki Fiocchi - jak się Wam sprawują ?

Post autor: donpablos »

wcześniej używałem Muromów (Small Rifle, Small Pistol) i po 6 tyś sztuk nie miałem ani jednego problemu

teraz Muromów nie ma niestety, przesiadłem się na Fiocchi Small Riffle

i póki co na 600 szt wyelaborowanych miałem już 2gi niewypał spłonki


czy to tylko mój pech, czy ktoś się już z czymś takim spotkał w Fiocchi ?
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Niestety zdarza się :evil:
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 696
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Jeszcze ani razu, a przerobiłem już ze 3000 small rifle i około 1500 small pistol.
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

matthius pisze:Jeszcze ani razu, a przerobiłem już ze 3000 small rifle i około 1500 small pistol.
po przeczytaniu wcześniejszego wątku poświęconego temu samemu problemowi - niektórzy tam twierdzili że kluczem jest duża skłonność Fiocchi do chłonięcia wilgoci.

Pod wodą ich co prawda nie trzymałem, ale też nie bawiłem się w jakieś szczelne woreczki, pochłaniacze wilgoci itd

Niektórzy je wygrzewają na kaloryferze i to ponoć pomaga, muszę spróbować.
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

A kto wie dlaczego firma zmieniła kolor pudełek i spłonek? Kupiłem w czerwcu 1500 szt. już nowego typu...
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Znajomy kupił amunicję Fiocchi cal. 32. Co któryś nabój nie odpalał, sklep uwzględnił reklamację bez mrugnięcia, przypuszczam że nie była pierwsza.
Wojtek
Agent 007
Posty: 650
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Urzywam , przerobiłem kilka tysięcy ( karabiny , pistolety ) .........niewypałów nie odnotowałem
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 696
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Wilgoć świetnie chłonęły też Muromy, podczas mojej pierwszej elaboracji popełniłem błąd który w efekcie dał 30% niewypałów. Sądzę więc, że wilgoć i olej załatwią wszystko. :)
adam531
Posty: 123
Rejestracja: sobota, 01 listopada 2014, 16:02

Post autor: adam531 »

Mi się jeszcze nie zdarzyło, ale u kolegi widziałem 2 albo 3 niewypały na jakieś 50 sztuk wystrzelonych naboi. Spłonki Large Pistol. Wyglądały na porządnie zbite, także to nie wina broni. Nawiązując do Twojego wcześniejszego wpisu z teorią o wilgoci, pogoda tego dnia była kiepska, padał deszcz i było bardzo wilgotno, także coś może być na rzeczy.
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Wystrzelilem ok 600 large rifle i jak na razie 100% skutecznosci.
oryks
Posty: 227
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

adam531 pisze:... Nawiązując do Twojego wcześniejszego wpisu z teorią o wilgoci, pogoda tego dnia była kiepska, padał deszcz i było bardzo wilgotno, także coś może być na rzeczy.
Chodzi o wilgoć w czasie przechowywania. Ta w czasie strzelania nie dostanie się do scalonego naboju czy spłonki.

Zużyłem około 1000 smal pistol (bez czarowania przed składaniem) i bez problemów.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Mi sie zdarza, ze splonka "small pistol" nie odpala za pierwszym razem, tylko dopiero za drugim lub nawet trzecim. Przypuszczam jednak, ze jest to zwiazane z moimi bledami przy osadzaniu w bardzo ciasnych gniazdach lusek S&B. Od kiedy zwracam szczegolna uwage na dobre "dobicie" splonki prasa podczas osadzania, problemow nie mam.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

robię tylko na S&B (Luger). 3000 odpalonych spłonek. Literalnie zero nieodpalonych. Bez czarów.

(jedyna na co uważam, to nie dotykam ich nigdy palcami i pilnuję, żeby żaden smar/olej/brud się nie dostał przy składaniu).

i jeszcze jedno, łuski myję odspłonkowane i dokładnie je suszę (kilka dni stoją w koszyczkach). Jeśli myjecie na mokro bez odspłonkowania, to w starej spłonce wilgoć długo się trzyma - i to może być problem)
adam531
Posty: 123
Rejestracja: sobota, 01 listopada 2014, 16:02

Post autor: adam531 »

A gdzie kupujesz spłonki S&B SP jeśli można wiedzieć? Jak do tej pory nigdzie mi się nie udało ich w Polsce znaleźć w rozsądnej cenie.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Nieporozumienie: Spłonka jak w temacie a S&B to łuska (nawiązanie do poprzedniego postu, że coś z nimi nie do końca tak).
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Zużyłem łącznie jakieś 6-7 tysięcy small rifle i small pistol. Trafiły się może z 3 niewypały- w spłonce nie było masy inicjującej, była sama miseczka i kowadełko. Tak poza tym bez uwag
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

zwracam honor spłonkom Fiocchi

po zebraniu 4rech wadliwych nabojów znalazłem cechę wspólną

jedyny możliwy wniosek - to mój błąd -
problem występował w łuskach GGG (3x) i 1 raz w S&B 2016 - zawsze w łuskach z CRIMPEM na spłonce,

najwidoczniej nie do końca ten crimp spłonki usunąłem i to powodowało błędne osadzenie spłonki
Młynek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek, 08 marca 2016, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Młynek »

Przerobiłem z 2,5tyś small pistol i trochę do karabinu - Ok bez uwag.
Jednak wczoraj ammo fabryczne Fiocchi 223Rem 63gr i niewypał - próbowałem 3X i nic.
22, 9X18, 9X19, 38/357, 22Hornet, 223, 308, 12/70
ODPOWIEDZ