Redding T7

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Walles13
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków

Redding T7

Post autor: Walles13 »

Czy Redding T7 będzie odpowiedni do nauki elaboracji (9,223,308) i czy precyzja wykonania ammo będzie porównywalna z prasą pojedynczą?
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Zawsze jest jakiś kompromis między solidnością pod naboje karabinowe a szybkością robienia 9 para, jeżeli koniecznie chcemy mieć jedną prasę do wszystkiego. Prasa T7 jest solidna i pancerna jak na turret, ale nie ma auto-indeksowania. Może jej system spłonkujący częściowo to zrekompensuje. Do tego 3 kalibry da się zrobić tylko w wariancie absolutnie minimalistycznym - 3-2-2 jeżeli chcemy mieć wszystkie matryce zamontowane in saecula saeculorum. Do tego dla 9 para wypadałoby połączyć sypanie prochu z robieniem kielicha jeżeli chcemy robić z wykorzystaniem zalet turreta, a więc wszystkie operacje za jednym wsadzeniem łuski w shellholder.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Forum służy do wymiany informacji ALE ......................
Sam zakładałeś temat o kupnie sprzętu, zadając te same pytania. Na forum są opinie kolegów już na zadane przez ciebie takie same pytanie

http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopi ... ght=#48548
Walles13 pisze:Ok czyli już znam jakieś plusy i minusy tych dwóch pras progresywnych :) a teraz jeśli można to prosiłbym o odpowiedź na pytanie czy prasa Redding Turret T7 będzie produkowała naboje 308 Win w jakości porównywalnej do pras pojedynczych ?
Chyba brak jedynie rysunków technicznych samej prasy.
Wychodzi że zakładasz kolejne tematy a nie czytasz odpowiedzi kolegów.
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Do nauki to najbardziej odpowiednia będzie najtańsza prasa Lee.
Goostav
Walles13
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Walles13 »

Jest w tym dużo racji,ale wybiorę chyba Redding Big Boss do nauki i zostanie mi ona na lata a później dokupię T7 ( lub inną).
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Jak już składać rzeczy precyzyjne na Big Boss, to wtedy 9 para i ew. .223 do dynamiki robiłbym na czymś wydajniejszym - Lee Classic Turret albo nawet na progresywce. Na pewno jednak łatwiej jest wybrać docelowe rozwiązanie po zyskaniu doświadczenia na prasie jednostanowiskowej.
Walles13
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Walles13 »

Dlaczego mój post został wykasowany?? piotrjub ma jakieś koneksje?Nie chce być wnikliwy,ale jeśli ktoś nie ma racji to wystarczy się do tego przyznać a nie kasować posty. Proszę o odpowiedź administratora (pewnie są kumplami i zostanę wyrzucony z forum)
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Pewnie dlatego, że nie był głosem w merytorycznej dyskusji a zawierał osobiste wycieczki. Żeby z tego forum wylecieć, trzeba sobie specjalnie zasłużyć a Tobie ze względu na krótki czas jeszcze się nie uzbierało. Możliwe, że jesteś przyzwyczajony do innych standardów, ale podkreślę to ponownie: TO NIE JEST ZIELONY. Tu nie obrzucamy się błotem ani nie plujemy sobie w twarz. Przyjmij to jako aksjomat a wszyscy będą zadowoleni.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Walles13
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Walles13 »

Przyjąłem do wiadomości i nie miałem zamiaru nikogo obrażać,chciałem tylko koledze zwrócić uwagę bo nie miał racji.Nie ma sensu wracać do tego.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ