Kompletuję sprzęt. Dlaczego Forster?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

andy7 pisze:
jerzy orawiec pisze:
andy7 pisze:
moglbys mi wytlumaczyc jaka zalete daje osadzaie pocisku z kontrola sily osadzania ?

Powtarzalnosc, kazdy pocisk opuszcza luske przy takim samym cisnieniu, to jest bardzo wazne. Sa inne parametry ktore maja tu znaczny wplyw.
Podobnie jak sortowanie lusek w/g wagi czy sortowanie
pociskow.
No niestety to same cisnienie przy wciskaniu pocisku do mnie nijak nie przemawia. Pocisk rozszerzy scianki luski bo sa one bardziej miekie niz sam pocisk.

Pozatym gdy widze ta prase Harrell'a to uwazam, ze przy osadzaniu moze odchylac sie do tylu co niekoniecznie musi byc osiowe lub zmieni sie calkowita dlugosc naboju - naboj bedzie dluzszy. W zadnej prasie o Ramie " O " to nie wystapi, w tych co najwyzej moze zostac przesunieta luska przy kryzie. ale to raczej nie wystepuje gdy luska znajduje sie juz calkowicie w matrycy.

:wink:
Well. tylko chcialem pomoc, ale zgodnie z zasada “one can lead a horse to water…” porada nie przemowila.

Pozostale wywody sa smieszne.
giersza
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 12 listopada 2016, 08:12

Post autor: giersza »

Jeśli dobrze rozumiem, to pomiar siły osadzenia ma za zadanie dodatkową weryfikację przygotowywanej amunicji pod kątem pomiaru oporu przy osadzaniu? Skrajnie wysokie lub niskie odczyty to wskazówka do potencjalnej dalszej segregacji?
Bez tego pomiaru, osadzamy pocisk na ustaloną głębokość i zakładamy, że po obróbce szyjki, pociski są zaciśnięte w podobny i powtarzalny sposób? Wydaje mi się jednak, że duże znaczenie będzie miała powtarzalność ruchu dźwignią prasy, zbyt szybkie lub wolne osadzanie pocisku będzie/może skutkować błędem pomiaru.
pozdrawiam
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

Czy mowimy o amunicji do polowania czy do strzelania do tarczy, sadze ze z Twoja bronia pytanie dotyczy strzelania do tarczy.

Ladowanie obu gatunkow spelnia wzajemnie wykluczajace sie kondycje.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Matryce wilson czy redding - która jest lepsza było o tym już dużo pisane - każdą matryce trzeba rozpatrywać patrząc na wymiar swojej komory.
Dlatego najlepsze sa custom, ktore dorabia sie pod wlasna komore, np: mozna kupic surowe Wilsona i wywiercic pod wlasna komore.
Notabene, matryce Wilsona sa ciasniejsze niz np: Redding, dlatego luski z niemeczowej komory moga sie zakleszczac.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Kolega pisze najlepsze sa custom

To jaki wymiar A i B powinna mieć łuska po sformatowaniu w matrycy? powiedzmy dla kalibru 308Win

Obrazek
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Komory sa rozne, w zaleznosci kogo wywiertaka uzywasz, luska w A i B powinna miec minimum .001" luzu po kazdej stronie, luska wystrzelona , po ostygnieciu jest generalnie odzwierciedlem komory minus okolo .001", duzo ludzi robiacych tylko szyjki takie uzywa, ja strzelam w ciezkich warunkach, ja robie FL RCBS competition, co wyjdzie to wyjdzie. (nie jest to dla mnie tak bardzo istotne, bardziej wazne jest zbijanie ramion),
Moje luski lapua palma:
a =okolo .0450"
b okolo .0470"
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

abersfelderami pisze: a =okolo .0450"
b okolo .0470"
z wymiarami się machnąłeś

a z wymiarami podanymi prędzej tak jak pisałeś, w A i B powinna mieć minimum .001" luzu
a max luz w A to .002" a w B to .0015"
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Tak , powiino byc:
A =.450"
B=.470"
nie wiem skad mi sie te zera wziely.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Piotr,
apropo custom - oznacza tak jak sie chce, czyli nie ma limitow, ty decydujesz ile i gdzie.
ODPOWIEDZ