Inklinometr z cosinusem kata.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Inklinometr z cosinusem kata.

Post autor: alta32 »

Witam kolegow nosze sie z zamiarem zakupu tego urzadzenia http://sklep.hubertusprohunting.pl/t094 ... nagel.html . Bardzo mnie interesuje jak dziala w praktyce ,czy moze ktos uzywa? :-k
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

1100 zł ???!!! Za kółeczko obciążone śruciną ? To już urąga ludzkiej godności.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

weź dwa żeby mieć wiarygodny odczyt :)
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Też uważam, że to kupa pieniędzy. Lepiej kup dalmierz z funkcją pomiaru kąta. Leica mierzy kąt - jest droga, ale przynajmniej będziesz miał porządny dalmierz.
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
roar
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 02 grudnia 2016, 12:51

Post autor: roar »

To się nazywa cena za coś nie jest tyle warte.

Ale jak ktoś się uprze by jednak wydać tyle kasy i ma jak ściągnąć to w USA NF robi to taniej
http://www.midwayusa.com/angle-indicators/br?cid=22951
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Nawet nie trzeba się porywać na leice, za tego bąka można mieć coś takiego http://flte.pl/product.php?ASIN=B00AMPJU4K i też jest pomiar kąta. No chyba że się jedzie do USA polować w góry w starym stylu i ekwipunek na tydzień ma się na sobie i w plecaku to wtedy każde 100g się liczy.
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

To już jest lepszy: http://www.mountsplus.com/AR-15_Accesso ... -ASLI.html
( strona Horusa jest "under construction" https://www.horusvision.com/
mkowalczuk
Posty: 189
Rejestracja: wtorek, 01 listopada 2011, 13:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: mkowalczuk »

W Strelok Pro jest coś co całkiem fajnie mierzy kąty, a na dokłądkę uwzględnia wynik pomiaru w wyliczanych poprawkiach.
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam nie ma co ukrywac koszt tego "baka" nie jest maly,poszykam w USA i jak sie cos trafi za rozsadne dolarki to go kupie .Mysle o nim gdyz takie urzadzenie zamontowane bezposrednio na broni(lunecie) bedzie wskazywac najdokladniej. Poprawcie mnie jesli sie myle. Duzo strzelam w gorach (raczej tylko w gorach) na rozne odleglosci bylo by mi to pomocne i dokladniejsze od streloka (strelok pro-sam uzywam ).Dalmierz leica super sprawa ale czy jestesmy w stanie ustawic go dokladnie pod tym samym katem do celu co lufe? Nie mowie tu "tak na oko". Z wpisow wnioskuje ze nikt go jeszcz nie testowal.poczekam ,poczytam a moze ktos
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

alta32 pisze:Dalmierz leica super sprawa ale czy jestesmy w stanie ustawic go dokladnie pod tym samym katem do celu co lufe?
Jednym i drugim celuje się w cel. Przy dalmierzu może być jednak potrzebna większa powierzchnia odbicia, a wiec i konieczność celowania trochę obok celu... Inna sprawa, ze przy znajomości odległości i powiedzmy ze "Pi x oko" pochylenia uzyskasz lepsze trafienie, niż przy znajomości jedynie pochylenia. :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Tak 100 % racja dalmierz +inclinometr taki jest caly czas moj plan (i np. 1000x0,77=770m)
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Leica ma dodatkowy przycisk do pomiaru kąta, ciśnienia atmosferycznego i temperatury. Po naciśnięciu tego przycisku wyświetlane jest pole celownicze, które należy naprowadzić na cel (a nie obok, jak pisał wozzi). Pomiar kąta będzie dokładny.
Miłego dnia!
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Maz pisze:Leica ma dodatkowy przycisk do pomiaru kąta, ciśnienia atmosferycznego i temperatury. Po naciśnięciu tego przycisku wyświetlane jest pole celownicze, które należy naprowadzić na cel (a nie obok, jak pisał wozzi). Pomiar kąta będzie dokładny.
@Maz
Bądź tak dobry, nie przekręcaj moich wypowiedzi. Pisałem, ze jeśli cel jest tak mały, lub z takiego materiału, że nie daje wystarczającego odbicia, to trzeba sobie jakoś radzić i poszukać czegoś w pobliżu, co to odbicie da. :evil:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Nie przekręcam. Przy pomiarze odległości trzeba postępować tak jak napisałeś. Przy pomiarze kąta trzeba skierować wskaźnik bezpośrednio na cel. Do pomiaru kąta laser nie jest uruchamiany, z tego co mi wiadomo i nie jest istotne, czy cel odbije jego światło.
PS. Przepraszam, dopiero teraz zrozumiałem, co napisałeś. Chyba jakiś Niemiec, ten co mi wszystko chowa, znów się uaktywnił...
Miłego dnia!
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Maz pisze:Nie przekręcam. Przy pomiarze odległości trzeba postępować tak jak napisałeś. Przy pomiarze kąta trzeba skierować wskaźnik bezpośrednio na cel. Do pomiaru kąta laser nie jest uruchamiany, z tego co mi wiadomo i nie jest istotne, czy cel odbije jego światło.
OK, nie wiedziałem, ze są to dwie osobne funkcje.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

No dobrze, dla zainteresowanych:
Wozzi miał rację - jeżeli chcemy skorzystać z funkcji balistycznych Leica i uzyskać dystans skorygowany o zmierzony równocześnie kąt, wówczas cel musi odbić światło lasera.
Natomiast jeśli chcemy tylko poznać kąt, wtedy trzeba wcisnąć dodatkowy przycisk i laser jest niepotrzebny.
Nie pomyślałem o tym, bo strzelam na płaskim i nigdy nie stosowałem tych funkcji.
Miłego dnia!
ODPOWIEDZ