Remington 308 vtr do" LR"

Moderatorzy: wierzba, P_iter

alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Remington 308 vtr do" LR"

Post autor: alta32 »

Witam zdecydowalem sie na przebudowe mojej VTR-ki
Obecnie w standartowym karabinie wymienilem bezuzyteczny orginalny spust na TIMNEY elite,osade na MDT TAC 21,kolba MDT TAC21, przyszedl czas na lufe (po 4 Latach uzytkowania) bedzie to L.WALTHER 66 cm w gwint 1-10,lufa 22mm ze stali nierdzewnej (no prawie nierdzewnej) moze ryflowana,zakonczona gwintem 18X1 pod kompensator,wylot lufy zfazowany krawedz na45 stopni moze jakies przerubki w zamku -zobacze.Moje pytanie jest takie :
Czy moze ktos z kolegow dorzucilby cos do tej modyfikacji ? zanim bron trafi do rusznikarza prosze o sugestje.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Sorry, ze ze podetne Ci skrzydla ale budowa customa na 2 ryglowym zamku / systemie ?

Dla nie bez sensu !

Co do spustu trzeba i tak bylo brac Jewell'a

:wink:
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam Tak myslalem ze ktos to wylapie z tym zamkiem dworyglowym,mam sentyment do VTR-ki (pierwsza bron) dam jej szanse zaistniec jako mam nadzieje dobra bron w dystansie do 1000m caly temat przerobie jeszcze raz z rusznikazem .
A co reszta kolegow o tym mysli? ;;pelenluz
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Moja uwaga... O ile sam bym się nie zdecydował na rozwijanie karabinu na oryginalnym systemie remingtona... to: pierwsze co mi się nasuwa - osada którą wybrałeś spowoduje odsunięcie osi lunety od osi lufy. Co pogłębia błąd "rotacji broni" O ile nie planujesz używać osprzętu na górnej szynie przed lunetą to wybrałbym osadę z otwartą lufą u góry.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

66 cm lufa jest za krotka, dodaj ze 6 cm, reszte mozesx zostawic tak jak jest.
osada którą wybrałeś spowoduje odsunięcie osi lunety od osi lufy
Sluszna uwaga, ale mozna przezyc, albo wyfrezowc miejsce na objektyw.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

abersfelderami pisze: Sluszna uwaga, ale mozna przezyc, albo wyfrezowc miejsce na objektyw.
Wszystko mozna ! Nawet Trabanta na odrzutowac przerobic, tylko w jakim celu ?
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

andy7 pisze:
abersfelderami pisze: Sluszna uwaga, ale mozna przezyc, albo wyfrezowc miejsce na objektyw.
Wszystko mozna ! Nawet Trabanta na odrzutowac przerobic, tylko w jakim celu ?
Bedzie custom.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

abersfelderami pisze:
Bedzie custom.
Na systemie Remingtona ? :mrgreen:

Sprzedal bym calosc jak jest, zamowil 3 ryglowwy System i na jego bazie budowal dalej

:wink:
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Jeżeli da szynę z pochyleniem to po wycięciu miejsca na obiektyw luneta będzie częściowo patrzyła w osłonę. Jak wytniesz na całej długości to rura może stracić sztywność.

Kolejna sprawa to gorsze chłodzenie lufy. Jeżeli ktoś nie chce wieszać na broni lunety, latarki i noktowizji i nie zamierza biegać z lufą rozgrzaną do czerwoności to rura nie ma żadnego uzasadnienia.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Bedzie custom
to miala byc odpowiedz na wesolo.

Wiekszosc custom akcji jest oparta na systemie Remingtona i mozna strzelac na zawodach, tak samo jak Savage.
Jeżeli da szynę z pochyleniem to po wycięciu miejsca na obiektyw luneta będzie częściowo patrzyła w osłonę. Jak wytniesz na całej długości to rura może stracić sztywność.
To sie zgadza, dlatego jedyne co mozna zfrezowac jest szyna z przodu.
Kolejna sprawa to gorsze chłodzenie lufy. Jeżeli ktoś nie chce wieszać na broni lunety, latarki i noktowizji i nie zamierza biegać z lufą rozgrzaną do czerwoności to rura nie ma żadnego uzasadnienia.
Rura wniczym nie szkodzi (Elisseo) , z ta rozgrzana do czerwonosci lufa to chyba "troche przejaskrawiles", szczegolnie w Polsce gdzie oddaje sie malo strzalow i nie ma wysokich temperatur, ja strzelam przecietnie 8 strzalow tylko aby rozgrzac i pobrudzic lufe w cieplym kraju (przy okazji wstrzelac sie w wiatr).
Co do wysokosci lunety, to ustawia sie pod wygode strzelca, albo jak w snajperce wysoko ze wzgledu na osprzet ( jakos sobie radza z "bledem rotacji broni").
OP nie pyta o osade, juz ja ma, pyta sie o dodatkowe elementy.
OP musi zadecydowac jaki typ strzelania chce uprawiac, aby dobrac odpowiedni kaliber, lufe i bipod.

PS: przypomina mi to temat z przed kilku lat, gdzie fachowcy mowili nowemu strzelcowi, ze nie ma szans ze swoim sprzetem, ............zgadnijcie jaki byl final tej historii?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Taki, ze i slepa kura ziarno trafi :mrgreen:

Mi zas przypomina sie dyskusja z innego Forum z udzialem tutejszych userow, chodzilo o powtarzalnosc wynikow / sukcesow.

:wink:
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

andy7 pisze:Taki, ze i slepa kura ziarno trafi :mrgreen:

Mi zas przypomina sie dyskusja z innego Forum z udzialem tutejszych userow, chodzilo o powtarzalnosc wynikow / sukcesow.

:wink:
...aby byc na pudle trzeba duzo ziaren trafic.
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Chodziło mi o to, że rura pełni między innymi funkcję ochrony przed rozgrzaną lufą.
Co do chłodzenia - rura zawsze trochę odbije promieniowania cieplnego z powrotem do lufy i dodatkowo ogranicza trochę swobodny ruch powietrza wokół lufy dlatego uważam, że jak robię przerwy gdy lufa się już za mocno nagrzeje to z rurą były by dłuższe.
Jeżeli osada już jest to przepraszam, nie doczytałem. Może podwyższenie lunety i ciut gorsze (moim zdaniem) chłodzenie nie są aż takim istotnym problemem bo w wielu dyscyplinach zza oceanem, od strzelania z ręki po długie dystanse są ludzi co używają osad z rurą do czterotaktów.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Tomp,
wszystkie twoje wypowiedzi w tym temacie sa przemyslane i sluszne, tylko skala tego problemu nie jest krytyczna (w porownaniu np: z wyborem lufy).
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Masz rację. Z tego co czytałem jedna z najlepszych opinii cieszą się lufy Bartleina. Ale shillen robi też rewelacyjne i ktoś zamieścił niedawno informacje, że są dostępne w Niemczech.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Bartlein jest lufa zrobiana metoda "singel cut" tak jak Krieger, Obermeyer Sa to najbardziej precyzyjne lufy i najczesciej uzywane przez zawodnikow fopen i ftr, niektore lufy strzelaja, niektore nie, obojetnie jakej firmy.
Shillen mam na AR15, moj syn ma Lothar Walter i tez jest niesamowicie celna.
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Do ara mogę zamówić upper z lufą bartlaina... lub samą lufę. Niestety cena za zmianę lufy z lufą 4k..... O upper nie pytałem :/
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Do AeR to sie nie oplaci, kup sobie Lothara i tez bedzie cacko, szczegolnie ze Bartleina sa SS, czyli duzo nie wytrzymuja.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

abersfelderami pisze:Do AeR to sie nie oplaci, kup sobie Lothara i tez bedzie cacko, szczegolnie ze Bartleina sa SS, czyli duzo nie wytrzymuja.
ps: dopiero zauwazylem , ze moj Lothar tez jest i prawie zadna roznica w cenie :oops:
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Dzieki wszystkim, temat sie rozwinal,lufe moge zamienic na Kriegera ,tu gdzie mieszkam (Norwegia) lufy Lothar Walther maja dobra opinje i czesto sa wybierane do przerobek. Bron ta bedzie mi towarzyszyla w gorach (tu trenujemy strzelanie od 100m do .........) luneta (bushnell elit tactical XRS 4,5-30x50 G2) jet na wysokim montarzu recknagel ERA TAC wysokosc BH 25mm .Rozwazajac temat grzania sie lufy to tu w pulnocnym klimacie nawet latem trzreba sie grubo ostrzelac aby ja nagrzac nie wspomne o zimie .
Kolega abersfelderami wspomina o przedluzeniu lufy ale na mojej broni bedzie czesto zamontowany A-tec megaHertz (tu w pelni legalny)co samo w sobie wydluzy lufe o jakies 17 cm. Ta bron skladam bardziej na wzor karabinu snajperskiego ,aby bylo latwiej zrozumiec do jakich strzelan ja bede uzywal polecam filmik https://www.youtube.com/watch?v=Pi_6XQ0BXrA&t=1817s Mark (4AW) autor tego filmu jak i wielu innych filmow strzela to co mnie fascynuje, daleko poza przewidziane" skuteczne" zasiegi poszczegulnych kalibrow. Szukajac pewnych rozwiazan korzysztam z jego rad jak i rad Toma z THLR longrange blog z naszego lokalnego podworka.
Wszystko co tu piszecie daje do myslenia #-o
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Czy bedziesz ten karabin nosil?
Jezeli tak, to nie kupuj ciezkiej lufy, najwyzej heavy palma contour, calber 260 rem(lepszy niz .308), Krieger przed Lothar.
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Kaliber musi byc 308 gdyz wykorzystam zamek od mojego remingtona VTR 308, co do wagi calej broni to mnie to nie przeraza i chcialbym miec lufe ø 22mm i moze bedzie to Krieger, a co myslisz o ryflowaniu lufy czy oprocz estetyki,i tego ze odejdzie troche gram moge poprawic jej parametry
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Kaliber .308 ma ten sam boltface co 260 rem, tak ze mozesz i nawet magazynek bedzie dzialal.
Ryflowanie zbyt duzo nic nie zmienia, pozwala na grubsza lufe przy mniejszej wadze, zadnych innych parametrow nie poprawisz.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

abersfelderami pisze:pozwala na grubsza lufe przy mniejszej wadze, zadnych innych parametrow nie poprawisz.
Na pewno bedzie lepiej oddawala cieplo i bedzie nieco sztywniejsza. Nie pytaj prosze o ile, bo nie bede w stanie odpowiedziec

:wink:
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Ciepło oddawać będzie lepiej. Sztywniejsza od takiej samej lufy bez ryfrolwania nie będzie. Sztywniejsza będzie grubsza ryflowana lufa od cieńszej o tej samej masie. Jak pamiętam, o kilkanaście procent.
DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

Ryflowaniem można zejść z wagi przy grubszej lufie, od 200 do 500g. Przy lufie 31'' fi 1'' na wylocie waga mniejsza o 500g.
Obrazek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

tomp pisze:Sztywniejsza będzie grubsza ryflowana lufa od cieńszej o tej samej masie.
Pisząc "grubsza ryflowana lufa" masz pewnie na myśli taka grubość lufy, której zewnętrzna średnica jest większa od lufy "cieńszej o tej samej masie", ale której średnia grubość jest tejże równa? :wink:

Problem z ryflowaniem jest jednak taki, ze istnieje niebezpieczeństwo, iż nie będzie ono idealnie symetryczne, co skutkuje wypaczeniami przy wzroście temperatury. Coś za coś...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ