Luneta i siatka na 800m?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Patek
Posty: 175
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:57
Lokalizacja: okolice 100-licy,te z sosnowymi lasami krzywą rzeką
Kontakt:

Luneta i siatka na 800m?

Post autor: Patek »

Jaką lunetę polecicie i z jaką siatką siatką do strzelania na 800m?
Docelowo ma ona być zamontowana na T3 varmint 6,5x55
pytania pomocnicze które mi trochę pomogą
czy siatka Z-1000 lub Z-800 w Zeiss bedzie dobra i czy nie będzie przysłaniała "10' na 800m?
czy siatka z Nikon BDC -ta z tymi kółkami będzie dobra?
#-o
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Mam Super Varminta T3 w tym kalibrze i na niej Nightforca 8-32x56 z siatką NP-R1. Siatka Zeissa na ta odległość za bardzo przysłaniają cel. Pytałem też o to kolegów odpowiedz otrzymałem podobną.
Awatar użytkownika
Patek
Posty: 175
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:57
Lokalizacja: okolice 100-licy,te z sosnowymi lasami krzywą rzeką
Kontakt:

Post autor: Patek »

Masz ją zamontowaną przy pomocy oryginalnych pierścieni,tak po prostu na szynę picatinny ?
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Tak ale użyłem oryginalnego montażu Tikki, Sako z pierścieniami.Bazy na tą szynę.
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Ja osobiscie lubie MilDot. (czasami oszczedzam w klikaniu)
Tutaj jednak optyka o lepszej jakosci bedzie miala wystarczajaca rozdzielczosc aby byc zadowolonych z obrazu.
Nie bede pisac o wszystkim ogolnie znanych celownikach NF czy Leup lub S&B, bo to raczej zawsze pierwszy wybor.
Reszta peletonu to zawsze jakis kompromis i bedziemy miec szczescie, jak nie przeszkadzaja nam grube nitki krzyza lub lekko mglisty obraz (wygrac zawody mozna zawsze, bo ti doswiadczenie gra duzo wieksza role).
Co do siatek R1 i podobnych - troche dla mnie za szczegolowe.
Awatar użytkownika
Patek
Posty: 175
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:57
Lokalizacja: okolice 100-licy,te z sosnowymi lasami krzywą rzeką
Kontakt:

Post autor: Patek »

ad,Adeb
W jakiej lunecie masz ten krzyż Mil-Dot? :?:
coraz bardziej chylę się ku rozwiązaniu Zeiss Conqest 6,5-20/50 ,a w tych lunetach robią takie krzyże
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Strzelalem z Debena i z Leupolda (Mil Dot), od jakiegos czasu strzelalem z Bausch & Lomb ale ta miala jednie prosty krzyz bez kropki. Byla idealna do strzelania tarczowego na strzelnicach ale na long range raczej sie nie nadaje wlasnie z powodu krzyza.
Za jakies 2-3 tygodnie postaram sie o jakis test uzytkowy firmy Sightron, bo same opisy i patrzenie przez lunete bez broni jest troche nieciekawe.
Awatar użytkownika
Patek
Posty: 175
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:57
Lokalizacja: okolice 100-licy,te z sosnowymi lasami krzywą rzeką
Kontakt:

Post autor: Patek »

A co myślisz o siatce z Zeissa nr 63 ?nada się do strzelań Longshot?
Obrazek
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Wez lunete i wyceluj odpowiednio na dystanse 300-600-800 a nawet 1000 metrow i sprawdz, czy siatka jest dla ciebie na tyle ostra i zarazem wyrazna do odczytu, ze mozesz czuc sie pewnie na takich dystansach i czy bedziez mogl brac poprawki na doty. Nie musisz jej montowac na broni - starczy stabilny statyw lub dobra podporka. Dobry sklep nie bedzie mial problemu przyjac taka optyke bez problemu, jak nie bedzie sladow uzytkowania.
Niestety nie mialem kontaktu z ta siatka i tu duzo pomoc nie moge.
Awatar użytkownika
Patek
Posty: 175
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:57
Lokalizacja: okolice 100-licy,te z sosnowymi lasami krzywą rzeką
Kontakt:

Post autor: Patek »

W końcu kupiłem Nightforce NP *-32/56 siatka NP-R2,,następny etap.........przystanek..........elaboracja ](*,)
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

A co sądzicie (chociaż to pytanie do kolegi Adeb w szczególności) o NIKKO S DIAMOND 10-50x60 NATO?
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

To luneta budzetowa. Nadaje sie super do Field Target ale mialem z nia problemy na wyostrzeniu na 200 m mimo gigantycznego powiekszenia. Musialem skrecic powiekszenie na x25, zeby miec jako taki dobry obraz. A to znaczy, ze podarujemy caly zakres wiekszego powiekszenia.
Tutaj jednak NF bije ta optyke na glowe.
Zawsze bedzie jakims przystankiem w dodze do docelowej optyki ale nikt nie powiedzial, ze nie mozna z tego strzelac z dosc dobrym skutkiem.
Liczenie przestrzelin na 300m w papierze to juz nie dla mojego wzroku.
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

Załóżmy jednak że dla kogoś (mnie na przykład) NF nigdy nie będzie optyką docelową, bo na samą Nową Dębę (Bartoszyce za daleko) i do Karla z 1902r po prostu nie widzę sensu się aż tak wyciągać.

Rozważam też BE 4200 8-32 z mildotem, bo aktualnie mam takąż, tylko z czystym Multi-X, i te 20 Moa zakresu przy czystym krzyżu to jednak za mało..
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Na Sightronie masz 70 MOA.. Budzetowo lezy w zakresie Big Nikko ma jednak 30 lat gwarancji. Sa koledzy, ktorzy uzywali tej firmy w Bartoszycach na dalszych dystansach i raczej zastrzezen nie bylo. Jedyny mankament, to dosc duze doty, ktore przy malych powiekszeniach moga zaslaniac co bardziej wymagajacym. W tej kwestii jednak NF jest duzo lepszy. Jednak przy maksymalnym powiekszeniu x32 da sie dosc dobrze obserwowac cel bez mgly wystepujacej w BN. (z modelu Sightron 10-50x56 nie strzelalem na takie odleglosci)
Takze Bushnell Elite jest jak najbardziej do polecenia - jezeli juz masz dostep do tej lunety, to albo pokombinujesz z wiekszym przekoszeniem na szynie lub montazu lub nawet na obu czesciach.
ODPOWIEDZ