Kulki lecą bokiem....

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Jacek_Cz
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 08 sierpnia 2014, 20:44
Lokalizacja: Gdańsk

Kulki lecą bokiem....

Post autor: Jacek_Cz »

Witam, mam problem, elaboruję 9 Para na kulkach Aresa 150 grainów na proszku D 032, proszku sypię 3.2 gn, faktor ok 128, AOL 28.8........do niedawna nie było żadnego problemu z tą ammo, od trzech zawodów ipsc pojawiły mi się " skośniaki", kulki lecące bokiem....... i mam problemy z celnością.........czy koledzy mają jakieś sugestie, może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Ruger Mk III Target ,Ruger GP100, 12 GA
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Ja nic bym nie robił/zmieniał, faktor jest, cel ogromny, dystans niewielki, a że leci niestabilnie, jakie to ma znaczenie jak blacha się wywraca a na papierze same alfy.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

wyrywa je z gwintu pewnie, spróbuj na wolniejszym prochu, za duzego kopa dostaja na starcie. Było dobrze ale pewnie na granicy, teraz moze lufa sie zasyfiła, dałeś mocniejszy crimp, płycej osadziłeś albo może partia podkalibrowa pocisków się trafiła. spróbuj d036 4,4gr przy tym samym osadzeniu, prędkość będzie minimalnie wyższa ale Pmax dużo mniejsze, i przyspieszenie spadnie - łagodniejszy będzie strzał nie będzie go takk wyrywać. minus taki że spalanie prochu masz teraz ok 98% a na d036 spadnie do 85% wiekszy błysk przy strzale ale za dnia to bez znaczenia.
Przy 5 calowej lufie na 4,4 bedziesz miał tę samą prędkość ale masz jeszcze spory zapas w górę jakbyś chciał szybciej. Ja bym zrobił próby od 4,3 co 0,1 w góre i wybrał najlepsze skupienie. Przed próbami wyczyść lufę na błysk.


Obrazek

Nie przejmuj się że napisane jest Lee 358, zmieniłem w ustawieniach wymiary
Jacek_Cz
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 08 sierpnia 2014, 20:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jacek_Cz »

Dzięki za wszystkie sugestie......lufa czyściutka......crimp......może faktycznie ciut mocniej........ też brano pod uwagę podkalibrowość...oki, spróbuję zamienić proszki....... D032 może dogada się z lżejszymi kulkami......może 124 gn.....
Ruger Mk III Target ,Ruger GP100, 12 GA
ODPOWIEDZ