opinie o Lee Auto Bench Prime

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

opinie o Lee Auto Bench Prime

Post autor: tomkoziol »

Czy ktoś z Kolegów posiada albo używał tą nową osadzarkę spłonek Lee?
Mam zamiar coś takiego sobie kupić (jak będzie znowu dostępne, wraz z kompletem uchwytów) ale zawsze to lepiej popytać o opinie.
Filmiki na YouTube fajne ale czasem są jak materiały reklamowe firmy.
Najbardziej interesuje mnie ergonomia pracy, jakość osadzenia spłonek i wytrzymałość tych plastikowych elementów wymiennych.
Mam ręczną osadzarkę RCBS ale już denerwuje mnie konieczność kupowania bardzo drogich firmowych shelholderów, bo inne nie pasują.
Pozdrawiam, Tomek
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Mam osadzarkę Hornady, uchwyty standardowe, polecam.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Ręcznej osadzarki spłonek nie zamierzam już zmieniać bo ta RCBS spisuje się bardzo dobrze /w kalibrach do których mam shelholdery RCBS/.
Interesuje mnie tylko ta Lee Auto Bench Prime bo jest wg mnie bardzo ergonomiczna.
Do tego uniwersalny komplet shelholderów Lee jest relatywnie tani a zapewnia bardzo dużą elastyczność co do "obsługiwanych" kalibrów.
W Parabellum osadzarki sprzedane więc może także ktoś z Kolegów z Forum je kupił i byłbym wdzięczny gdyby podzielił się swoja opinią z praktycznego wykorzystania urządzenia.
Pozdrawiam, Tomek
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

nie mam Lee Auto Bench Prime, więc nie mogę się o niej wypowiedzieć

natomiast mam i używam ten nowy podajnik spłonek (biały plastik, trójkątny ) i to jest PORAŻKA ,
ten sam wzór jest używany również w Lee Auto Bench Prime

ponoć forma odlewnicza starego wzoru (okrągłego) uległa u nich awarii i zrobili nową , unowocześnioną, ale to jakieś nieporozumienie

ewidentnie przyświecała im myśl ścięcia kosztów produkcji, bo nowy wzór jest odlewany z 1 formy, (w starej było osobne wieczko, osobna tacka)

i materiał to takie elastyczne PCV - nie daje to zupełnie potrzebnej sztywności ,

wyobraź sobie podajnik spłonek, w którym po ustawieniu spłonek i zamknięciu podajnika, przy potrząsaniu nim (praca na obracającym się turrecie) spłonka ma tyle luzu że potrafi się obrócić tyłem,
nie do wiary ale tam występują obszary w których jest bardzo dużo luzu i takie gdzie się przycinają bo jest ciasno - materiał z którego podajnik jest wykonany jest taki elastyczny że wygina się jak chce

swój podajnik do stanu używalności doprowadziłem sciskając go klamerką (od wieszania bielizny) wygląda to komicznie, ale zaczęło działać,
dodatkowo jeden róg musiałem obciążyć - bo przy turrecie podajnik sam od siebie jest źle wyważony i samoczynnie przechylał się w złą stronę, dopiero po obciążeniu 1 rogu to się poprawiło

najbardziej żałuję że się pozbyłem starego podajnika sprzedając poprzednią prasę,
do głowy mi nie przyszło że Lee tak "ulepszy" temat i nowy podajnik to będzie takie badziewie ....

a odnośnie całego Lee Auto Bench Prime - proponuję poczytać opinie za wielką wodą, tam jest więcej użytkowników
ODPOWIEDZ