Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Malowanie proszkowe - domowe
Malowanie proszkowe - domowe
manbrug
Odpowiedz z cytatem
Witam

Dziś nudząc się zabrałem się za odlanie pocisków z formy lee 124gr 9mm.
Następnie było w planie malowanie proszkowe ale tak jak na filmach z ameryki czyli odlane pociski sru do wiaderka trochę proszku mieszamy,mieszamy i i i dupa.
Nic nie chce się tej farby przykleić ( http://farby-24.pl/product/39/19/ral-1021-farba-proszkowa-poliestrowa-kolor ). Proszę o pomoc bo kilo farby kupione, 60 kg ołowiu czeka a ja w czarnej du.. .
Może zła farba, a może trzeba kulki plastikowe od ASG( ale po co) sam nie mam pojęcia. Na niektórych filmach zalecają wygrzanie pocisków do 60 stopni. Czy ktoś kto ma gotową recepturę może pomóc ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty manbrugWyślij prywatną wiadomość
Re: Malowanie proszkowe - domowe
donpablos
Odpowiedz z cytatem
nie każda farba się chce przyklejać taką metodą

poliestrowe generalnie bardzo słabo,
epoksydowe troche lepiej ale też szału nie ma

stosowane metody wstępnego wygrzewania trochę poprawiają efekt
drugie to kąpiel w farbie z dodatkiem acetonu - ale to smród, chemia , syf

niestety najlepsza metoda to elektrostatyczna - ale wymaga pistoletu, agregatu wysokiego napięcia , kompresora :-(

ewentualnie trzeba by pokombinować z farbami,

ps. po ile kupowałeś u nich farbę na kilogramy ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donpablosWyślij prywatną wiadomość
koks
Odpowiedz z cytatem
Tak jak kolega wyżej pisze.
Amerykanie mają jakieś inne farby, lepsze. Tutaj koleś zachwala farbę "Eastwood powder, ford light blue" https://www.youtube.com/watch?v=KGqLzWzKfes
jak widać w tym przypadku potrząsanie plastikowym pojemnikiem daje świetny efekt. Jeśli masz możliwość to spróbuj może sposobu z tumblerem wibracyjnym
https://www.youtube.com/watch?v=yaU-KsZAaAQ na filmie jak zwykle wygląda to fajnie, ale być może że i w tym wypadku jest to kwestia farby.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty koksWyślij prywatną wiadomość
manbrug
Odpowiedz z cytatem
donpablos - w moim linku na dole masz cenę za kg. W zależności od koloru ceny od 28-35zł za 1kg.

Spróbuję jeszcze dodać te kulki z ASG bo podobną zwiększają naładowanie i łatwiej proszek przywiera.

A ostatecznie albo zamówię tą farbę co wszyscy w stanach stosują(ta w trójkątnym opakowaniu) albo jak żona jaj mi nie urwie to może pistolet z agregatem do domowego zastosowania. Jak coś się wykluje to dam znać.
donpablos
Odpowiedz z cytatem
manbrug napisał:
donpablos - w moim linku na dole masz cenę za kg. W zależności od koloru ceny od 28-35zł za 1kg.

Spróbuję jeszcze dodać te kulki z ASG bo podobną zwiększają naładowanie i łatwiej proszek przywiera.

A ostatecznie albo zamówię tą farbę co wszyscy w stanach stosują(ta w trójkątnym opakowaniu) albo jak żona jaj mi nie urwie to może pistolet z agregatem do domowego zastosowania. Jak coś się wykluje to dam znać.

miałem ten sam pomysł (mówisz o tych harbour ? ) bo one są działające i sprawdzone

ale odpuściłem jak zadzwoniłem do agencji celnej,
farby są traktowane na granicy jako towar niebezpieczny, trzeba mieć do tego dziwne certyfikaty itd,
więc praktycznie to jest na zasadzie "uda sie albo się nie uda" - bo jak się celnik za taką paczkę weźmie to może być spory problem
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donpablosWyślij prywatną wiadomość
sokal
Odpowiedz z cytatem
Mam taką, trzyma się ale nie używam bo za dużo z tym zachodu. Mieszam we wiaderku po sledziach bez kulek bb i działa
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty sokalWyślij prywatną wiadomość
manbrug
Odpowiedz z cytatem
a gdzie to cudo kupiłeś i za ile?
sokal
Odpowiedz z cytatem
na allegro nie była droższa niż inne, wpisz tiger farba proszkowa w gogle to powinno wyjść
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty sokalWyślij prywatną wiadomość
Malowanie proszkowe - domowe