STL

Moderatorzy: wierzba, P_iter

andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

STL

Post autor: andy7 »

Siemka !

Dla tych ktorzy pamietaja w 2015 na Long Shot'cie w Miedzyrzeczu rozdawalem flyer'y / ulotki firmy STL. Faktyczne zamowienie tej broni nastapilo przezemnie jednak dopiero w Listopadzie 2015 roku. Okres oczekiwania plus minus 6 miesiecy, no ale nie z oim zezowatym szczesciem.

Systemy jakie otrzymal STL w/g jego opini nadawaly sie co najwyzej na zlom, trzeba bylo znalesc nowego producenta. GSR - osady wymowilo mu dostawe bo zlapalo zlecenie od m/i Blasera i innych wiekszych producentow.

Wszystko sie przeciagalo. Przemyslalem sprawe jeszcze raz, co do producenta i mimo wszystko pozostalem przy STL. W polowie Lipca mail, prosze o przelanie kasy, jest gotowe. Tak szczerze mowiac, nie sadzilem, ze wyrobia sie przed Grudniem 2016 :mrgreen:

Dobra, przyjachal kurier sprawdzoilem zapakowanie ale umklelo mi pekniecie koferka.

Cos mnie jednak tchnelo, ustawilem kamere sfilmowalem otwieranie. Pierwsze co mi wpadlo w oko, to obdrapana Osada, drugie to 4 uderzenia na lufie a rzesz to qufa !

Mail do nich, prosze przyslac, zrobimy.

Osada po przymiarce nie lezala mi totalnie. Wyciecie zbyt glebokie kciuk prawej reki jest zaklemowany i na dluzsa mete bedzie bolec. Mail z zapyzaniem, czy nie mozna przerobic ?

Karabin poszedl zpowrotem, kolba prztyszla z powrotem, moge sam poprawic jak mi sie bedzie podobalo, mam odeslac po zrobieniu do lakierowania.

Znowu 5 tygodni jak sabace w pupe.

W Piatek dostaje maila, czy pasuje mi aby w Poniedzialek wyslali. OK

Dzisiaj rano o ca. 09:30 przyjachal kurier, dowodu juz nawet nie chcial, do zapamietal facjate. Tym razem dokladnie sprawdzilem Plombe i jej numer, dokladnie ogladnalem koferek czy nie ma pekciec.

Otworzylem, karabin ladnie zapakowany, wszystko cacy

Generalnie mimo tego, ze trwalo wieki to jednak z czystym sumieniem moge polecic dalej.

W Niedziele jade oddac kilka strzalow w celu wygladzeniu lufy. JAko, ze zmienilem prace i troche zamieszania z gotowka, jestem troche wyplukany a montaz jeszcze trzeba kupic.

Za kilka dni powinno byc cos tam na koncie wiec i zamowienie pojdzie.

pozdro

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Pokaż zdjęcia
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Piotr,

czemu Ty zawsze do mnie z takimi trudnymi zadaniami ? :mrgreen:

No ale zeklo sie a to trzeba beknac i B czy jak to tam bylo :mrgreen:

Obrazek


Obrazek



Obrazek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

No i następny tramwaj w Szczecinie(?) stoi, bo mu ośkę ktoś zakosił? :wink: :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

ANDY7 szczegolowo prosze opisac :P . Jestem ciekawy czy klejony lub bedding?Ladny,gratulacje.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Jaki kaliber? Jaka lufa?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

galaktyka1 pisze:ANDY7 szczegolowo prosze opisac :P . Jestem ciekawy czy klejony lub bedding?Ladny,gratulacje.
Dzieki !

Dzieki !

Osada ze sklejki, podklad szpachla w plynie jak do lakierowania aut, i lakier. Bedding'u jako takiego / tradycyjnego niema, System opiera sie o metalowa plyte osadzona w osadzie.

Generalnie z tej osady zadowolony ( na razie ) nie jestem. W Planie bylo aby dorobic custom'owa, ale STL odmowil wykonania samego zamka z lufa. Coz, tzreba bylo ugrysc to kawsne jablko. :mrgreen:

Po lekkiej modyfikacji w formie GFK mat i szpachli + zywicy jestem bardziej zadowolony :mrgreen:

:wink:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Montaz zamowiony

:wink:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Dzisiaj przyszedl montaz,

w Niedziele die lufe gladzic :mrgreen:

:wink:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Lufa wygladzona, tak w miare, pytanie tylko kiedy dotre na os 100 i 300 m, chyba juz nie w tym roku :(

a tutaj fota calosci


Obrazek
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Jaki montaz to jest?I jaka luneta?
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

ERA TAC regulowany do 70MOA http://era-tac.de/ - mam taki jest bardzo fajny. Luneta wygląda chyba na MARCH-a 10x-60x52mm.
Wszystko super wyglada
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Ile kosztował cię karabin ?? Lufę mogłeś kazać zakończyć im stożkiem wklęsłym 11 stopni
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Equador pisze: Lufę mogłeś kazać zakończyć im stożkiem wklęsłym 11 stopni
Moglem ale zostawilem gosciowi wolna reke. Przy nystepnym narzynaniu komory lub wymianie lufy moge pokusic sie aby takie zakonczenie zlecic.
piotrjub pisze:Luneta wygląda chyba na MARCH-a 10x-60x52mm.
Wszystko super wyglada
Na Remingtonie mam rowniez Taki sam

Piotr, dzieki !

March 8-80X56

http://www.henke-online.de/typo3temp/pi ... 5eba04.jpg

Nigdy nie mialem customa, po pierszych strzalach stwierdzilem, ze komora ( jel naciecie ) jest rewelacyjna. Chodzi o luzy. Luska po strzale ma minimalne zabrudzenia szyjki - tak ze 2 mm od rantu / konca szyjki. Spasowanie zamka w systemie - BAJKA !

:wink:
Ostatnio zmieniony środa, 09 listopada 2016, 22:34 przez andy7, łącznie zmieniany 3 razy.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Ponawiam _jaki kaliber?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

6 mm Norma BR

sorry, umknelo mi

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Napisz jeszcze jaki system producent zastosował
Spitfire24
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2015, 22:43

Post autor: Spitfire24 »

Dlaczego wybrałeś ten montaż, a nie np. Recknagel lub Spuhr ?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

piotrjub pisze:Napisz jeszcze jaki system producent zastosował
Wyslalem maila do STL zobaczymy co odpisze

Spitfire24 pisze:Dlaczego wybrałeś ten montaż, a nie np. Recknagel lub Spuhr ?
Recknagel i Era-Tac to jedna Firma, tyle, ze Era-Tac to montaze taktyczne a Recknagel mysliwskie i nazwijmy to sportowe.

1. Raz, ze wzialem Produkt rodzimy

2. na IWA nie widzialem nastawnego montazu, teraz sprawdzalem ale nie ma fot a dwa ktore znalazlem cena 639,- do kupna nie zacheca.

Pytalem na niemieckojezycznymm Forum i z odpowiedzi wynikalo, ze jest bez zastrzezen, wiec wzialem ten.




:wink:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

piotrjub pisze:Napisz jeszcze jaki system producent zastosował
System jest STL

Manfred Schmitt produkuje je sam. Nie sa nigdzie do kupienia, stosowane tylko i wylacznie w jego konstrukcjach.

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Coś słabo się z nim dogadujesz - zobacz na info o systemie w swoim pierwszym poście. Które info jest prawdziwe.

Systemy jakie otrzymal STL w/g jego opini nadawaly sie co najwyzej na zlom, trzeba bylo znalesc nowego producenta.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

piotrjub pisze:Coś słabo się z nim dogadujesz - zobacz na info o systemie w swoim pierwszym poście. Które info jest prawdziwe.

Systemy jakie otrzymal STL w/g jego opini nadawaly sie co najwyzej na zlom, trzeba bylo znalesc nowego producenta.
Byc moze slabo sie z nim dogaduje, :mrgreen:

Ostatnie info jakie mi podal jest takie, ze produkuje je sam. Przy zamowieniu miala byc Osada GSR ale GSR zaczol produkcje dla innych firm w skali masowej i wspolpraca sie skonczyla. POdobnie moglo by byc z systemami.

Gdyby mi ktos przyslal cala partie zlomu, to chyba tez zakonczyl bym z nim wspolprace.

Na systemie jest wygrawerowany STL - niczego innego nie zauwazylem :mrgreen:

Inna opcja jest, ze Kolo ni chce podac producenta ale tego raczej nie podejrzewam.



:wink:
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Jak tam kolego karabinek sie sprawuje
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

galaktyka1 pisze:Jak tam kolego karabinek sie sprawuje
Szukam odpowiedniego ladunku, z racji, ze sporo treningow zostalo odwolanych ze wzgledu na pogode wszystko stoi w miejscu, w Kwietniu moze uda sie ojechac i troche popykac

:wink:
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

andy7 pisze:
galaktyka1 pisze:Jak tam kolego karabinek sie sprawuje
Szukam odpowiedniego ladunku, z racji, ze sporo treningow zostalo odwolanych ze wzgledu na pogode wszystko stoi w miejscu, w Kwietniu moze uda sie ojechac i troche popykac

:wink:
Oj Andy, Andy, pogoda Tobie przeszkadza? :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

wozzi pisze:
andy7 pisze:
galaktyka1 pisze:Jak tam kolego karabinek sie sprawuje
Szukam odpowiedniego ladunku, z racji, ze sporo treningow zostalo odwolanych ze wzgledu na pogode wszystko stoi w miejscu, w Kwietniu moze uda sie ojechac i troche popykac

:wink:
Oj Andy, Andy, pogoda Tobie przeszkadza? :lol:
Mi nic nie przeszkadza, tyle, ze nie ja decydue czy trening sie odbedzie czey tez nie.

Do Ciebie bede mial i tek Romans, jak juz znajde ten non plus Utra abys oddal kilka strzalow i zmierzyl mi predkosc na chrono
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

andy7 pisze:
wozzi pisze:
andy7 pisze: Szukam odpowiedniego ladunku, z racji, ze sporo treningow zostalo odwolanych ze wzgledu na pogode wszystko stoi w miejscu, w Kwietniu moze uda sie ojechac i troche popykac

:wink:
Oj Andy, Andy, pogoda Tobie przeszkadza? :lol:
Mi nic nie przeszkadza, tyle, ze nie ja decydue czy trening sie odbedzie czey tez nie.

Do Ciebie bede mial i tek Romans, jak juz znajde ten non plus Utra abys oddal kilka strzalow i zmierzyl mi predkosc na chrono
Nie ma sprawy. Wiesz kiedy mamy treningi... tylko daj znać parę dni prędzej, abym chrono ze sobą wziął... i akumulator do niego załadował, bo ostatnio się zdziwiłem... :(
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ