Montaz lunety.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Montaz lunety.

Post autor: galaktyka1 »

Witam. Wczoraj na strzelnicy zrobilem test lunety bushnel 6500 na mojej cz 308 win fs . sprawdzalem mechanizm krzyza na 92 metrach, strzelac z elaborowanej amunicji z pociskiem barnes I doszlem do wniosku ze w pionie ok ale na boki luneta rzuca kule.Po kulach barnesa przyszla kolej na kulke hornady match (ta sama waga kulki prochu...)
Obrazek
Tu cztery strzaly moze przypadek.
ALE pytanko tego typu ze w lunecie przy wyzerowaniu na 100 jardow moge tylko podniesc krzyz max 30 cm,tj 25%mozliwosci lunety.obejmy oryginalne Cz. CZY TO NORMALNE?
Piotr.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Re: Montaz lunety.

Post autor: Bready »

galaktyka1 pisze:ALE pytanko tego typu ze w lunecie przy wyzerowaniu na 100 jardow moge tylko podniesc krzyz max 30 cm,tj 25%mozliwosci lunety.obejmy oryginalne Cz. CZY TO NORMALNE?
Piotr.
Powinienes sie z tego powodu cieszyc ,jak przyjdzie strzelac dalej to masz na czym opuszczac.
I ustaw zero na 200 yd ,wtedy masz ok 1.5" przewyrzszenia na 150yd ,tak ze jezeli do polowania to nie musisz brac poprawek do jakichs 230 yd.
A co do "rzucania" na boki ,sprawdz czy Ci sie bazy nie poluzowaly na srubach ,i pierscienienie na bazach.
Pozdrawiam Bready
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Dzieki Brady.Montaz sklejony wiec mam nadzieje ze barnes sie chwieje :med/: Przed zrobieniem tzw bedding z tej zamej amunicji mialem ponad 1 MOA.
Dlatego chcialem sie dowiedziec czy to ja cos przeoczylem zakladajac lunetke czy cos innego.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ