Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Scenar 6.5x55 przeliczenie
Scenar 6.5x55 przeliczenie
Patek
Odpowiedz z cytatem
Zapisałem się na pierwsze swoje zawody Very Happy (18-09-2010 Bartoszyce),ale nie mam żednego kalulatora balistycznego(i angielski też u mnie "płochy"),potrzebuje przeliczyć opad kuli 6,5x55 scenar HPBT,139gr bc 0.615,800m/s, lufa 60cm skok 8 cali(T3),odległość przystrzelania typowo myśliwska czyli 150m
300m? wiatr 4m/s
300m w 6
300m w 8
450m?w4
450m w 6
450m w 8
600m? w 4
600m w 6
600m w 8
wilgotność powietrza? nie wiem
ciśnienie? nie wiem
czy ktoś mi pomoże? proszę halo!
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty PatekWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
lu.dzie
Odpowiedz z cytatem
Strzelales do tarczy na 150m w punkt, czy tak wychodzi z tabelki?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty lu.dzieWyślij prywatną wiadomość
Patek
Odpowiedz z cytatem
Łukasz,strzelałem na 100,a kula zrobiła dziurę o 4 cm wyżej,nie ma innej strzelnicy niż 100m,więc nic więcej nie mogę
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty PatekWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Patek
Odpowiedz z cytatem
Z założenia wyszedłem że wiatr będzie boczny pod kątem 90`, ale przydałoby się jeszcze z wiatrem w plecy i z wiatrem w twarz
lu.dzie
Odpowiedz z cytatem
Do obliczen podac +4/100 a nie 0/150 - po co wprowadzac dodatkowy blad?
Postaram sie policzyc to w QT, jesli znajde chwile.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty lu.dzieWyślij prywatną wiadomość
Agent 007
Odpowiedz z cytatem
http://www.laserowytrening.com/kalkulator/

to pomóc
Paweł
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Agent 007Wyślij prywatną wiadomość
Patek
Odpowiedz z cytatem
A jaki kąt strzału powinienem wprowadzić? bo to jest dla mnie troche nie do końca jasne
opad
ifrit
Odpowiedz z cytatem
Prawdopodobnie przy wietrze w plecy lub w twarz nie bierze się na niego poprawki.
Andrzej

Odpowiedz z cytatem
Quick Target nie uznaje w obliczeniach wiatru z tyłu.
Można podać wiatr od -90 stopni (z lewej) do 90 stopni (prawej)

Predkość wiatru z przodu i z tyłu ma dość duży wpływ na tor lotu pocisku ale w wiatrówkach.
Przy ciężkich pociskach broni palnej wpływ prędkości wiatru wzdłuż toru pocisku jest marginalny (można to obliczyć chyba w promilach)

Co ciekawe QT bierze poprawki na skręt gwintu oraz na strzelanie pod kątami góra-dół

PS
Chyba się wezme za opis QL i jego funkcji ale to już w innym dziale.

Odpowiedz z cytatem
Patek
W Bartoszycach zapomnij o wietrze 8m/s,bo trafisz w tarczę sąsiada.Od uruchomienia tej strzelnicy czyli jakieś cztery lata tam jeszcze nigdy tak nie wiało.
To strzelnica obwałowana i jeszcze drzewa na wałach,to nie poligon i puste pole.
jak się rozstawi chorągiewki na osi,to każda wieje w inna stronę i jest ciekawie.
Poza tym masz jeszcze dzień treningowy i strzały próbne podczas zawodów.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty snajperWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Patek
Odpowiedz z cytatem
ad.Snajper
To coś musiałem pomieszać w oglądaniu galerii,
dzięki za podpowiedź,mnie pozostaną 3 próbne bo na trening nie dojadę
snajper
Odpowiedz z cytatem
Cytat:
mnie pozostaną 3 próbne bo na trening nie dojadę

Z tego co piszesz chyba nie strzelałeś jeszcze 300,450 i 600m
Postaraj się być na treningu same próbne to może być mało.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty snajperWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Adeb
Odpowiedz z cytatem
Kolega sie pierwszy raz wybiera na takie zawody. Wzielibyscie go pod skrzydła. Musi sie zdac na 90% na tabele no i na probne.
Bawcie się dobrze i samych dych.
pałen luz

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Wzielibyscie go pod skrzydła.

Nie ma sprawy tylko musiałby być na treningu. Very Happy
Patek
Odpowiedz z cytatem
W końcu nie dojechałem bo mnie złapało zapalenie ucha Crying or Very sad co było już bez huku bardzo bolesne,ale sądzę że i tak bym w nic nie trafił bo hopeless
a no właśnie co
otóż dzięki uprzejmości Adeba dostałem na email wyliczenia do swojego kalibru na różne odległości
wyszedłem z założenia że V początkowa będzie jak na pudełku,
wczoraj natomiast spotkałem w Rembertowie na strzelnicy kolegę który miał urządzenie do mierzenia prędkości( i sztucer w systemie Barret Applause 6,5/47L) i zmierzyłem sobie swoją fabryczną lapue scenar
fabryka dawała V 800m/s
z pomiaru wyszło 740m/s

może mi ktoś to jeszcze raz przeliczy(Adeb licze na Ciebie) halo!
Scenar 6.5x55 przeliczenie