Głębokość osadzenia pocisku - jak dobrać

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

WuWu
Posty: 54
Rejestracja: środa, 20 lipca 2016, 12:30
Lokalizacja: Rzeszów

Głębokość osadzenia pocisku - jak dobrać

Post autor: WuWu »

Mam taki problem: posiadam sztucer Heym SR21 w kalibrze 308Win. Zrobiłem elaborację na Nosler Partition 180 gr, OAL jak w tabelach 2,77 cala czyli 70,36mm. Kilka naważek, jedna lepsza od innych, ale szału ni ma... Zmierzyłem maksymalną OAL dla tego pocisku, no i opiera się o gwint przy długości 74,30mm. Czyli różnica odległości duża, prawie 4mm. Jak kombinuję, należy wysunąć pocisk i próbować z naważkami. Jak byście to zrobili? Czy należy wydłużać OAL o jakąś stałą wartość i próbować z różnymi naważkami, czy może jest jakaś odległość od gwintu, która powinna być dobra i na niej warto próbować?
Pozdrawiam :D
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

W 3006 u siebie po identycznym pomiarze wyszło mi 2mm i o podobną dł wysunąłem pocisk zachowując zalecany dystans do gwintu 0,25 +- 0,05mm oraz korygując naważkę skutek jest ze wszechmiar zadowalający jednakże wysuwając pocisk należy mieć na uwadze długość maksymalną jaką morze pomieścić magazynek.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

opiera się o gwint przy długości 74,30mm

spróbuj 74,10 mm ; 73,70 mm oraz 72,80 mm jedna z tych grup da ci lepsze skupienie i dla tej grupy sprawdzaj dalej jeszcze inne wysunięcia +/- 0,05mm lub 0,10mm
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Czy sugerujesz jedną, wybraną naważkę i różne głębokości osadzenia - będzie się zmieniać pojemność łuski, ciśnienie i finalnie prędkość,
czy dla każdej głębokości osadzenia strzelanie kompletnych drabinek w różnych naważkach i szukanie SL od nowa?
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Kilka naważek, jedna lepsza od innych,

Naważkę znalazł - dla tej naważki ma zrobić to co napisałem.
WuWu
Posty: 54
Rejestracja: środa, 20 lipca 2016, 12:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: WuWu »

Dziękuję, biorę się za próby... :D :D
WuWu
Posty: 54
Rejestracja: środa, 20 lipca 2016, 12:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: WuWu »

Dziękuje Kolegom, zadziałało :D Poprawa jest znacząca, teraz tylko dalej próbować :D :D
ODPOWIEDZ