jaki wybrać dalmierz?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

jaki wybrać dalmierz?

Post autor: tody »

Cześć
mam pożyczony od kolegi dalmierz Newcon Optic ale nie jestem z niego zadowolony. Już od 300m zaczyna świrować...
Zastanawiałem się więc nad lornetką z dalmierzem Leica Geovid ale cena jest lekko zwalająca z nóg.
Czy ktoś z Kolegów mógłby doradzić dalmierz, powiedzmy średnia-wyższa półka, który by precyzyjnie potrafił pokazać dystans do 800m?
A może jednak zacisnąć zęby i zbierać na tą Leicę?

Pozdrawiam
tody
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Zwykła Leica CRF 1600 wystarczy.

Problemem nie jest tylko zasieg ale jeszcze szerokosc wiazki - czyli finalnie wielkosc celu ktory namierzsz, oraz faktura celu - inaczej odbija sie wiazka od papieru a inaczej od... np. futra - jezeli chcesz uzyc tego w lowisku.
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

Akraw pisze:Zwykła Leica CRF 1600 wystarczy.
... i chyba ma Leice się zdecyduję...

thx
tody
jotpe
Posty: 173
Rejestracja: środa, 07 maja 2014, 11:22

Post autor: jotpe »

Cześć,

Ćwiczyłem problem i z dalmierzami ATN i no name (co oznacza mniej więcej to samo) i z geovidem.

Geovid znacznie lepiej określa odległości na dystansach 300-600 m. Dalej to już niestety zależy od wielkości ekranu (budynek, ściana lasu)
Z oczywistych powodów (1 klamot zamiast dwóch) używam geovida.
Do celów łowieckich w polskich warunkach potrzebny jest prosty dalmierz, do 300 m. A i to na okres nauki czytania dystansu.
Koniec końców, jak ustawisz bronkę na właściwe GEE możesz strzelać praktycznie bez poprawek w dopuszczalnych dystansach.

Pozdrawiam-
jp
Jest dobrze ale jakoś sobie poradzimy...
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

https://www.store.silencerco.com/produc ... 2534947652
Montowany na broni. Zasięg ok. 1 mili.
Po dobrym skalibrowaniu z lunetą można (ponoć ) na w/wym dystansie mierzyć z powierzchni średnicy 20-30 cm.
ODPOWIEDZ