Podstawa / rest na ambonę?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Podstawa / rest na ambonę?

Post autor: tody »

Cześć,

ze względu na dość duży wzrost na zdecydowanej większości ambon i zwyżek mam problem z wygodnym złożeniem się do strzału.
krawędź otworu okiennego jest na tyle nisko, że kiedy chcę o nią oprzeć sztucer muszę być wygięty w podkówkę.

Tak się zacząłem zastanawiać i wpadł mi do głowy pomysł, który chciałbym poddać pod dyskusję na forum (bo może są elementy których nie widzę a które mogą świadczyć na niekorzyść tego pomysłu)

Otóż, czy Waszym zdaniem sensowne byłoby wykorzystanie bipodu robionego przez naszego forumowego Kolegę Snajpera? http://www.bipod.eu/
Jeżeli przerobić stopki w ten sposób żeby "łapały" one krawędź ambony to może rozwiązanie spełniłoby moją potrzebę?

Obrazek


Liczę się z tym, że odrzut po wystrzale szarpał by bronią ale łapki by zabezpieczyły rest przed ześliźnięciem a regulacja pozwoliłaby mi na wygodne ustawienie wysokości?


Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę



:roll:
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Takie coś powinno się sprawdzić.

http://www.midwayusa.com/product/475128 ... lon-filled
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Wydaje mi się że trochę nie trafione to rozwiązanie ponieważ:
1. Nie wiemy z której strony ukaże się zwierz - problem ze zmianą kierunku strzału
2. Często strzelamy (przynajmniej ja) pod kontem ostrym w stosunku do ściany ambony
3. Ten Biopd jest wykonany z metalu i przy zmianie ustawienia może niechcący narobić hałasu a zwierzyna jest bardzo wrażliwa na metaliczne dzwięki

Wg mnie lepiej by było pokombinować z Restem takiego typu: http://tamed.pl/stojaki-i-poduchy/707-p ... -rest.html
Jak za niski to uszyć na wzór wyższy, albo doszyć jakiś wałek z gąbki, pianki itp
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Mamy/mieliśmy tutaj na forum kolegę, który podobne rzeczy szył... Nie mogę sobie niestety w chwili obecnej przypomnieć jego nick-a. Jakby zrobił Tobie takie cudo z plaska górą, to problem powinien był zostać rozwiązany...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

kierunek strzelania to nie problem ale o tym hałasie nie pomyślałem...
Faktycznie, zamówię sobie rest workowy

Dzięki za wszystkie rady !
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Pogadaj z "kristoferlodz". :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

wozzi pisze:Mamy/mieliśmy tutaj na forum kolegę, który podobne rzeczy szył... Nie mogę sobie niestety w chwili obecnej przypomnieć jego nick-a. Jakby zrobił Tobie takie cudo z plaska górą, to problem powinien był zostać rozwiązany...
Jak sobie przypomnisz to będzie super, bo to chyba najlepsza opcja

thx
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Z przykrością stwierdzam ze mój bipod nie nadaje się na ambonę. :oops: :(
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Kup sobie w lidlu drążek rozporowy do podciagania za 20 pln i zamontuj w oknie, jest taki powleczony gąbka to cicho będzie
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

snajper pisze:Z przykrością stwierdzam ze mój bipod nie nadaje się na ambonę. :oops: :(
W obecnej postaci bipod się nie nadaje. Ale jakby zamontować łapki i zamocować ruchomą głowicę (jak pod kamerę) to karabin by podążał za celem aż miło.

Na razie popróbuję patent z drążkiem i restem workowym.

Nie mniej dziękuję za wszystkie uwagi i pomysły

=D>

tody
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

karabinu nie możesz montować na sztywno, musi być luz na odrzut bo przy strzale będą za duże naprężenia i coś się wreszcie wyłamie, rama okna, bipod, karabin z osady (oczywiście trochę przesadzam ale strzelanie z na sztywno zamocowanej broni na zdrowie jej nie wyjdzie - no chyba że z małego kalibru)
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

tody pisze:
wozzi pisze:Mamy/mieliśmy tutaj na forum kolegę, który podobne rzeczy szył... Nie mogę sobie niestety w chwili obecnej przypomnieć jego nick-a. Jakby zrobił Tobie takie cudo z plaska górą, to problem powinien był zostać rozwiązany...
Jak sobie przypomnisz to będzie super, bo to chyba najlepsza opcja

thx
Przecież podałem: "Pogadaj z "kristoferlodz"." :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

konstrukcja jak z linków powyżej tylko sporo tańsza tylko 50 zł http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=116842
Obrazek
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

Dzięki!
ODPOWIEDZ