Savage 112 magnum target

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Savage 112 magnum target

Post autor: Michał »

Witam
Jest Ktoś posiadaczem Savage 112 magnum target kal. 338 LM? Mam FTR w 308 win i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć a oba zbudowane są podobnie. Interesowały by mnie wszelkie opinie na temat tego karabinu.
jasko70
Posty: 95
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 19:28
Lokalizacja: malbork

Post autor: jasko70 »

hej mam 12FTR w 308 gw 12 i nie powiem nic złego na tą zabawkę jest super w strzelaniu
akami00
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 22 stycznia 2015, 21:02

Post autor: akami00 »

Mam ten karabin i strzelam z niego od kwietnia - głównie nowo powstałą klasę na zawodach F-Class. Jak widać z wyników, ciągle próbuję się z tym kalibrem polubić ;-). Wracając do broni. Jako, że strzelam też z Savage 12 F/TR i jestem zadowolony z karabinu to do poznania się z .338 LM wybrałem Savage 112 Target Magnum. Przystępna cena, ten sam spust i generalne podobieństwo zadecydowały.
Karabin ma lufę długości 26 cali, co zapewnia prędkości wystarczające na strzelane przeze mnie dystanse (do 1200 metrów). Wciąż strzelam z amunicji fabrycznej - najlepiej sprawuje się tu Lapua Scenar 300g. Mój najlepszy wynik to skupienie na 600 metrów w trzech strzałach na poziomie 5,5 cm. Czyli karabin potrafi. Problemem jest wciąż strzelec, który nie umie wciąż ogarnąć powtarzalnych wyników z tego kalibru ;-). To jednak coś innego niż 308 Win jeżeli chodzi o odrzut i hałas ... Mam nadzieję, że z czasem to się zmieni i przyjdą wyniki. Na razie treningi wypadają lepiej niż zawody...
Ze względu na to, że osada nie specjalnie mi odpowiadała (jest dobrze wykonana ze sklejki jak w 12F/TR ale zbyt krótka dla mnie) to zdecydowałem sie na zamówienie nowej u Adama Madejczaka (w FTR też wymieniłem i mam dwa identycznie składne karabiny). Dzięki temu mam regulację stopki i baki, których w firmowej osadzie brakuje.
Podsumowując, Savage 112 Target Magnum, to dla mnie optymalny karabin do zapoznania się z kalibrem .338LM w konwencji zawodów czy strzelań sportowych, gdzie jednostrzałowa broń jest zaletą. Cena i potencjał celności zdecydowanie na plus.
ODPOWIEDZ