Sako Hammerhead 220 gn 30-06

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
piurek
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 05 marca 2016, 14:20
Lokalizacja: Morąg

Sako Hammerhead 220 gn 30-06

Post autor: piurek »

Przymierzam się do testów w/w pocisku, ale wygląda na to, że producent nie podaje żadnych danych elaboracyjnych. Szczególnie chodzi mi o zalecany O.A.L. Naważki startowe i max dla prochu N160 zamierzam użyć z manuala VV dla Hornady RN czyli w przedziale 51-56 gn. Może ktoś ma doświadczenie z tym pociskiem i jakieś sugestie?
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Pocisk: 228A, proch N160: 53,2grs V0=735m/s, zgodnie z danymi producenta amunicji Sako
"Uwielbiam chorał ruski..."
tomkoziol
Posty: 788
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Najważniejsze dane masz od kolegi Stepana. W starych tabelach amunicji Sako były podawane także dane odnośnie prochu, teraz niestety już nie ma.
Co do COL (OAL) to ten pocisk ma rowek do crimp - najlepiej ustawić długość naboju do rowka, fabryczne też przecież tak są robione.
Trzeba tylko pamiętać o właściwym trymowaniu łusek (dla 30-06 to 63,1mm).
Najlepiej jakbyś miał fabryczny nabój z tym pociskiem albo poszukaj w internecie jak wygląda ustawienie pocisku w łusce.
Na szybko znalazłem coś takiego:

Obrazek
Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
piurek
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 05 marca 2016, 14:20
Lokalizacja: Morąg

Post autor: piurek »

Zrobiłem w sklepie pomiary i wyszło ze OAL jest ok. 83mm. Niestety suwniarka naniuszowa. Zrobiłem kilka grup wg tych danych. Najlepsza grupa wyszła dla 53,4 gn N160. Pomiary na chrono pokazały śr. ok. 720 m/s (lufa 560) wiec chyba przy tym zostanę.
MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Post autor: MarcinR »

Marcin Roszko
www.cel.sklep.pl
ODPOWIEDZ