zakres ważenia netto czy brutto?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

DanielF
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 12 września 2014, 10:42

zakres ważenia netto czy brutto?

Post autor: DanielF »

Powiedzmy, że mam wagę z zakresem ważenia 1500 gr (np. Lyman Pro-Touch 1500). Mam pojemnik ważący 500grain, po postawieniu go na wadze zeruję tarę. Teraz, w tym pojemniku mogę zważyć maksymalnie 1500 grain prochu czy 1000 grain?
Wiem, że z punktu widzenia elaboracji to bez sensu, ale chodzi mi o inne, potencjalne zastosowania wagi, kupionej głównie do elaboracji.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Poszukaj w instrukcji jakie jest dopuszczalne obciazenie szalki ,jezeli nic nie napisano nalezy domniemywac ze takie jak zakres wazenia.
Jak przekroczysz o 20% tez sie nic nie stanie.
A jak przedobrzysz to odksztalcisz trwale czujnik tensometryczny ,i waga bedzie do wyrzucenia.
Pozdrawiam Bready
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakres ważenia netto czy brutto?

Post autor: piotrb »

DanielF pisze:Powiedzmy, że mam wagę z zakresem ważenia 1500 gr (np. Lyman Pro-Touch 1500). Mam pojemnik ważący 500grain, po postawieniu go na wadze zeruję tarę. Teraz, w tym pojemniku mogę zważyć maksymalnie 1500 grain prochu czy 1000 grain?

1000
DanielF
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 12 września 2014, 10:42

Post autor: DanielF »

Dziękuję za informacje.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 137
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 22:25
Lokalizacja: Rumia

Re: zakres ważenia netto czy brutto?

Post autor: remzibi »

piotrb pisze:1000
Ja bym z tym wazeniem do dopuszczalnej granicy nie przesadzal, belka tensometryczna to wredne aluminiowe ustrojstwo, a zatem kazdym, nawet drobnym jej odksztalceniem (ugiecie niesprezyste) , pozegnasz sie z dokladnoscia wazenia.
Ale do 90% mozliwosci to powinno byc spoko :D
ODPOWIEDZ