Stag 3g - strzelanie podwójne

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Stag 3g - strzelanie podwójne

Post autor: Equador »

Witajcie
Mam małe pytanko, strzelam czasami dla zabawy z Staga 3g. Ostatnio nawet przyszło mi go wykorzystać na zawodach. I niestety odwalił mi numer a mianowicie 2 razy strzelił po dwa strzały i dupa z wyniku... Problem jest taki że strzelam cały czas tym samym loadem i nigdy do tej pory mi sie to nie przydażyło. Zastanawiam się czy to za małe ciśnienie może jakieś na granicy i zamek nie idzie całkowicie do tyłu jednocześnie wprowadzając do komory następny nabój, czy też to kwestia spustu, który uważam za świetny w Stag 3G. Zauważyłem też że stało się to w momencie bardzo delikatnego pociągania na spust. Czy ktoś już zetknął się z tematem ??? Pozdr
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Cześć,
Może bump fire, skoro zjawisko występuje przy lekkim trzymaniu a może kanał igliczny brudny i coś blokuje iglicę.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Sprawdz ten temat na bron.iweb

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=24&t=114063
Wazny jest rysunek i wideo, dalej nie musisz czytac :oops:
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

" Wyciagnij magazynek, sprawdz czy komora jest pusta(bezpieczenstwo), ustaw przelacznik na "fire", pociagnij za spust i trzymaj - mlotek powinien uderzyc w iglice, trzymaj nie puszczaj spustu, pociagnij za "charging handle" do tylu i pusc, powoli puszczaj spust- mlotek nie powinien uderzyc iglice.

Mozesz tez zmienic sprezyne i zobaczyc czy to wyleczy ten problem "

tak też uczyniłem jak wyżej napisałeś abersfelderami, tak też się dzieje u mnie wszystko, czyli młotek nie uderza kiedy puszczam charging handle i puszczam spust. Czyli generalnie test przeszedł poprawnie. Nie bardzo wiem co dalej...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 09 maja 2016, 22:15 przez Equador, łącznie zmieniany 1 raz.
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

wierzba pisze:Cześć,
Może bump fire, skoro zjawisko występuje przy lekkim trzymaniu a może kanał igliczny brudny i coś blokuje iglicę.
wyczyszczę jeszcze dokładniej niż zwykle i sprawdzę, ale mam przeczucie że to coś jednak ze spustem...

Abersfelderami pisał o tym całym dużym wątku który niestety zboczył bardzo z głównego wątku i w końcu zgłupiałem bo nie ma tam rozwiązania.
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Problem z testem jest ten, ze jest na sucho, przy strzelaniu jest odrzut i wszystko drzy. Pozycz od kogos spust i sprawdz strzelajac,
albo zmniejsz nawazke, zeby byl mniejszy odrzut i sprawdz ze starym spustem,
Aby doszlo do strzalu, splonka musi byc uderzona szybko i silnie przez iglice, iglica musi byc uderzona przez kurek, czyli kurek musi byc zwolniony, albo nigdy po pierwszym stzale nie byl zachaczony.
Sprawdz sprezynke i ten punkt gdzie zostaje zwolniony kurek (nie pisz mlotek , bo ci chlopcy eksperci dadza popalic :)).
Sprawdz przy okazji szpilki ktore trzymaja spust. Najgorsze co moze ci sie przytrafic, to zakup nowego spustu.
AR ze nieregulowanym blokiem sa najczesniej przegazowane, do tego silna amunicja i czesci zaczynaja sie szybko wyrabiac, szczegolnie spust i cam pin.
https://www.stagarms.com/field-repair-kit/
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Nie wiem jak w stagu ale w ARach z free floating firing pin - czyli że iglica nie jest odpychana sprężyną od czoła zamku może występować slam fire - czyli taki przypadkowy wystrzał. Np. suwadło przesuwa się do przodu, zamek zamyka się i zatrzymuje, ale iglica ma nadal bezwładność i uderza o spłonkę. Jeżeli spłonka jest miękka (np. federal) może dojść do odpalenia. Dodatkowo problemy z headspace lub zbyt płytkie osadzenie spłonek sprzyjają temu zjawisku.
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Masz racje, to moze sie wydarzyc (szczegolnie jezeli jak napisal Wierzba, iglica sie blokuje), ale wieksza szansa jest ze spust sie nie zahacza.
Iglica jest malej wagi, nawet federal splonka potrzebuje silnego i szybkiego uderzenia.
Ostatnio zmieniony środa, 11 maja 2016, 03:57 przez abersfelderami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Dziękuję Panowie, będę kombinował wedle wskazówek, jak sobie nie poradzę to sprzęt na gwarancji i niech mądrzejsi to zrobią...
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
ODPOWIEDZ