Łuski 338LM

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Łuski 338LM

Post autor: Bruum »

Witam!
Mam pytanie-odpuszczać czy nie? Czy przy magnumowych łuskach są inne zasady postępowania z nimi niż ze "zwykłymi" czy też nie?
73 de sp5tio
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Jeśli to dotyczy tych używanych łusek, które kupiłeś to nie :D
Nie były dostatecznie drogie, nie opłaca się marnować gazu. Jak kupisz nowe Lapua to wtedy tak - będzie Cię serce boleć przy każdej pękniętej szyjce.

A tak naprawdę, to chyba zależy od Ciebie. Ja nie odpuszczam, ale w Sako clearance jest mały i szyjka mało pracuje przy formatowaniu.
Miłego dnia!
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

"Rękopis znaleziony w Saragossie"-czyżby kolega był równym tego filmu admiratorem jak i ja jestem? Kolegi odpowiedź może być, jak w przytoczonym obrazie, początkiem kilku innych opowieści.
Czyżby historia zakupionych ostatnio mych łusek była Koledze znaną i ona to skłania Kolegę do odpowiedzi godnych opowieści z "rękopisu.."? :D
73 de sp5tio
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

No niezupełnie, historia łusek jest mi obca... Rękopis zaś lubiłem pasjami, ale to w młodości, więc już dawno temu...

Zastanawiałem się nad tymi łuskami, ale mnie ubiegłeś :D
Miłego dnia!
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

Wolałem uściślić, bo zabrzmiało trochę w stylu-"takiego badziewia nie warto bo gazu szkoda"..
Ubiegłem bo trafiły mi się jak na zamówienie. Zanabyłem urządzenie do utylizacji kulek w tym kalibrze i na wczoraj chciałem coś złożyć.
A jak z crimpem? Robić, nie robić?
73 de sp5tio
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Tarcza prawdę Ci powie. Ja nie stosuję.
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Crimp, przy ładowaniu pojedynczym - nie, przy dobrych magazynkach (Sako) nie, w pozostałych przypadkach bym się zastanawiał .
forester
ODPOWIEDZ