Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Nielegalne próby nabycia broni.
Nielegalne próby nabycia broni.
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Coraz częściej na forach internetowych zdarzają się bardziej lub mniej jawne próby nabycia broni palnej, amunicji lub istotnych części tychże.
Tu opisane przykłady:
http://www.strzelecka.net/viewtopic.php?f=7&t=2351
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1070
było coś na ten temat na iweb-ie i jeszcze w jakimś miejscu którego nie mogę teraz odszukać.
Niestety okazuje się, że i na tym forum mamy przykład tego, że ktoś zapomniał wspomnieć, że nie dysponuje stosownym zezwoleniem na posiadanie...
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=582&highlight=
Tu kolega zwrócił się do mnie z prośbą o pośrednictwo w zakupie spłonek z Incorsy. Poprosiłem o skan pozwolenia na broń i otrzymałem informację, że takowego nie posiada i dla tego proponuje mi większą kwotę za pośrednictwo.
Przepraszam bardzo, kolegę vesuvio7, że odpowiadam mu na otwartym forum a nie na PW, ale Twoja prośba naraża osobę która chciała by pomóc na poważne konsekwencję prawne.
Pomijam już łamanie pkt. 14 regulaminu forum.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGadu
PiotrL
Odpowiedz z cytatem
Traktujmy to jako ostrzeżenie - w przypadku następnego takiego zdarzenia każdy łamiący obowiązujące prawo będzie bezwzględnie usuwany z forum i sporządzone będzie doniesienie o usiłowaniu popełnienia przestępstwa

Odpowiedz z cytatem
mozliwe że jesteśmy świadkami prowokacji Very Happy brawo P_iter za prawidłową reakcję, wcześniej widziałem to ogłoszenie na pchlim targu i zastanawiałem się po co ktos najpierw pyta się gdzie kupić w czechach proch i spłonki a potem umieszcza ogłoszenie z chęcią zakupu w/w
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty oktiWyślij prywatną wiadomość
Maciej Krawczak
Odpowiedz z cytatem
No to i ja dorzucę cegiełkę.
Uwaga na promesy przy sprzedawaniu broni. Zdarzają się podrabiane. Sprzedając broń zawsze lepiej wcześniej zapytać gościa o komendę która wydawała takową, przedzwonić do WPA i sprawdzić czy rzeczywiście ją wydali.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Maciej KrawczakWyślij prywatną wiadomość
protechpr
Odpowiedz z cytatem
Niestety w necie pełno jest tego typu "propozycji" zakupu broni z ammo "bez zbędnych formalności"
Trzeba wykazać czujność rewolucyjną.
Brawo P_iter Applause
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty protechprWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailSkype
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Jeszcze to:
http://www.strzelecka.net/viewtopic.php?f=7&t=2343

Ten sam bohater. To chyba jednak prowokator.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGadu
protechpr
Odpowiedz z cytatem
Prowokator czy nie - sprawa dla odpowiedniej komórki w KWP.
Niech się sami nad tym zastanawiają. Think
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty protechprWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailSkype
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Na forum "Odkrywcy" dał takie ogłoszenie: kupie jakies ciekawe fanty najlepiej strychowe ale ziemnymi tez nie pogardze vesuvio7@o2.pl , Na nokaut.pl takie coś: witam ,kupie proch strzelniczy ,splonki , jak cos to vesuvio7@o2.pl .

Jeśli ktoś tak oficjalnie się doprasza i nic, to chyba tylko sam może się aresztować. Very Happy

pasjonat
Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że wie kim jest i wie co robi. Pewnie taką ma pracę.
Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty pasjonatWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
pniewa
Odpowiedz z cytatem
Pasjonat ma rację. Agent "Tomek" pracuje na nową premię Cool
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty pniewaWyślij prywatną wiadomośćGaduGaduTelefony
Desert Eagle
Odpowiedz z cytatem
Po co prowokator miałby pytać jak wygląda promesa i prosić o jej skan?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Desert EagleWyślij prywatną wiadomość
pasjonat
Odpowiedz z cytatem
Są różne formy pracy wiodące do osiągniecia zamierzonego celu.DB
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty pasjonatWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
lu.dzie
Odpowiedz z cytatem
Zablokowalem uzytkownika vesuvio7. Mysle, ze az nadto sie prosil.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty lu.dzieWyślij prywatną wiadomość
pasjonat
Odpowiedz z cytatem
Bardzo słuszna decyzja. Moje gratulacje.Szukał naiwnych wśród nas. Pozdrawiam.
Nielegalne próby nabycia broni.