Tumbler mokry czy wibracyjny na sucho ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Pietras
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 22 stycznia 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce

Tumbler mokry czy wibracyjny na sucho ?

Post autor: Pietras »

przekopalem chyba cale forum . Co polecicie ? Prostej taniej dobrej metody szukam. Strzelam duzo. Luski pistoletowe 9x19.
manbrug
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 11:32

Post autor: manbrug »

Moim zdaniem tylko mokry. Sam zbudujesz go za 100-150zł do tego kupisz satelitki i masz mega dokładnie wyczyszczone łuski. Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego.
tomkoziol
Posty: 788
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Tu się nie ma co zastanawiać.
Jak trzeba łusek dużo i szybko to tylko mokry tumbler.
Przetestowałem czyszczenie ręczne i tumbler wibracyjny ale dopiero mokry własnej produkcji dał efekty jakich chciałem.
Jak się porówna łuski czyszczone każdą metodą to dopiero widać różnice. Kiedyś wrzuciłem zdjęcia takich łusek w podobnym temacie w tym dziale.
Do tego nawet jeśli początkowy koszt mokrego tumblera + satelitek byłby spory to i tak potem jest w zasadzie beznakładowy.
Przy okazji, jeśli będzie ci się chciało wcześniej odspłonkować łuski to od razu masz czyste gniazda.
Pozdrawiam, Tomek
kadam77
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 01 lutego 2016, 11:33
Lokalizacja: Poznań

Tumbler mokry czy wibracyjny na sucho ?

Post autor: kadam77 »

Witam
Polecam tumbler mokry Frankfort Arsenal Rotary Tumbler kupiony u Pan Marcina Roszko w Olecku jest bardzo dobry i godny polecenia w 100%. Jakość wyczyszczonych łusek jest rewelacyjna (zdjęcie w załączeniu)
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

Ja się zdecydowałem na mokry. Tańszy w eksploatacji i łuski domyte rewelacyjnie.
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Re: Tumbler mokry czy wibracyjny na sucho ?

Post autor: donpablos »

Pietras pisze:przekopalem chyba cale forum . Co polecicie ? Prostej taniej dobrej metody szukam. Strzelam duzo. Luski pistoletowe 9x19.
Tylko tumbler mokry,
Sprawdziłem wiele opisywanych metod , najlepsze efekty przy najmniejszym zaangażowaniu sił daje mokry tumbler
Wydatek jest jednorazowy na wsad stalowy nierdzewny - ale to się nie zużywa, raz kupisz i będzie służył latami.

Sam Tumbler - o ile masz smykałkę do mechaniki można zmajstrować samemu

Gdybyś potrzebował tanio kupić wsad stalowy lub gotowy tumbler - zapraszam na priva

A do środka lejesz wodę + trochę płynu W5 kamień i rdza z Lidla (4 zł butelka starcza na kilkanaście tysięcy łusek)
I efekty są w pełni zadawalające.


Obrazek
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

Mi się lepiej sprawdził "Kret Żel Do Wc Power 750Ml" + 2 krople płynu do naczyń. Eksperymentowałem z różnymi środkami i z tej konfiguracji wychodzi najlepiej. Tym koktajlem umyłem jakieś 10 000 9 para i jeszcze na dużo wystarczy.
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

wujko pisze:Mi się lepiej sprawdził "Kret Żel Do Wc Power 750Ml" + 2 krople płynu do naczyń. Eksperymentowałem z różnymi środkami i z tej konfiguracji wychodzi najlepiej. Tym koktajlem umyłem jakieś 10 000 9 para i jeszcze na dużo wystarczy.

masz na myśli takie coś ?
Obrazek

Skład: Sodium chloride, formic acid, citric acid, peg-2 oleamine, parfum, cocamidopropyl betaine, hydrogenated castor oil ?

sól - chlorek sodu, kwas mrówkowy , kwas cytrynowy, "dodatki smakowe" - w sumie nie wygląda żeby mogło mosiądzowi zaszkodzić bardzo
muszę spróbować
[/img]
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

Chyba zrobiłem błąd bo nie wiedziałem że jest ttych kretów tak duzo, chodzi mi dokładnie o ten:
Obrazek
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

A nie rozsadzi Wam bębna? Takie mikstury czasem wydzielają różne gazy....
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Po co tyle chemii,wystarczy kwasek cytrynowy 1 łyżka+1 łyżka ludwiku+1 litr wody.
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

Zależy od łusek, jak z zamkniętej strzelnicy i od razu podniesione to wystarczy - moje są znacznie bardziej zasyfione ;-)
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Polecam przed kręceniem namoczyć łuski w wodzie z płynem do mycia naczyń albo w nafcie. Swoje zostawiam na 8 godzin.
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Dorzucę swoje trzy grosze, bo właśnie stałem się właścicielem mokrego tumblera. Dotychczas używałem myjki ultradźwiękowej, która myła łuski przyzwoicie i szybko, ale niestety po kilku razach widać było na nich znak czasu. Na poniższym zdjęciu porównanie łusek Lapua 32S&W umytych 4 razy w myjce, a potem puszczonych w tumblerze. Wow :shock: .

Obrazek
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Kaszpir77
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 14 września 2015, 11:39
Lokalizacja: podpoznańska wieś

Post autor: Kaszpir77 »

Dorzucę coś od siebie. Odpowiedź jest krótka, na tą chwilę nie ma dla mnie lepszej metody jak czyszczenie na mokro, a przetestowałem i ultradźwięki i thumbler suchy. Nie ważne czy czyszczę 38sp, 9 mm czy 45-70 po czarnym prochu, łuski wyglądają jak nowe, nie ma na nich śladu brudu.
Przede wszystkim oszczędza się czas 3 godziny na sucho w porównaniu do 45 minut na moko + 15 minut suszenia. Do tego po początkowym wydatku później koszty są żadne.
Pozdrawiam
Tomek

www.pro-cp.pl
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

JA jestem na etapie odstawienia suchego. NA razie czyszcze ultradzwiekiem, jestem zadowolony. Przed mokrym vibrujacym przerazaja mnie jego gabaryty, po prostu niemam juz gdzie tego wszystkiego trzymac.

:wink:
Awatar użytkownika
frankonia
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 12 października 2015, 13:52
Lokalizacja: Warszawa/okolica

Post autor: frankonia »

Zgadzam się z cnnhead.
Tylko mokry i wsad stalowy.
Do tego płyn Marbadu OS-404 (niektórzy dają ocet lub kwasek cytrynowy), płyn do mycia naczyń oraz odrobina nabłyszczacza do zmywarek.
EFEKT BEZCENNY !!!
Za całą resztę.... etc :)
Pozdrawiam
Sławek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

To z mojego suchego...
Załączniki
001.jpg
001.jpg (18.89 KiB) Przejrzano 1701 razy
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ