Pociski Prvi Partizan Opinie

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Pociski Prvi Partizan Opinie

Post autor: piotrjub »

Dużo pozytywnych opinii czytałem na temat Pociski PPU 9,3mm - .366 / SP - 285grs
Sam w tym kalibrze używałem Hornady SP-RP 286grs ale po wyczerpaniu zapasów na pewno spróbuje te w/w tym bardziej że są oferowane w super cenie 1,42 zł .
Jednak znalazłem również ofertę na pociski w kalibrze.30

Pociski PPU 30 - .308 / SP - 180grs po 1,02 zł
Pociski PPU 30 - .308 / GROM - 170grs po 1,70 zł

Czy ktoś ma doświadczenie (polowanie) jak sprawują się w/w pociski i czy warto je stosować?
Lesław
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2011, 21:11
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Lesław »

O gromach pisałem kilkukrotnie tu na forum. Spisują się bardzo dobrze i warto je stosować. Po zmianie broni nie mogę dojść do ładu z naważkami, dlatego z nich byłem zmuszony zrezygnować.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Co prawda w kalibrze 6.5 ale zupełne fiasko. Spore różnice wagowe, jak i kształtu, co widać od razu na tarczy. Do precyzyjnego strzelania się nie nadają.
Wojtek
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Pociski Prvi nie są na pewno idealne. Największe doświadczenie mam w 9,3 mm. Są duże rozpiętości wagowe w partii 100 szt. Różnica pomiędzy najlżejszym a najcięższym pociskiem dochodzą do 4 grain. Procentowo przy masie pocisku 18,5 grama nie wygląda to aż tak strasznie. Myślę że do polowań zbiorowych można brać jak leci. Ja ważę i sortuję pociski co 1/3 graina. Z takich sortowanych pocisków wychodzi wychodzi na prawdę bardzo celna i powtarzalna amunicja. Bawiłem się z ważeniem Groma w .30 i 7 mm i tam było znacznie lepiej. Kulki w .30 były wykonane całkiem przyzwoicie i nie miały dużych rozbieżności wagowych a w 7 mm było już praktycznie idealnie. Rozrzut wagowy chyba mniejszy niż u Lapua. Kulki kupowałem w Niemczech i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, czy na polski rynek nie trafia większy chłam niż na rynki zachodnie.
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Wszystko ładnie, piknie Kolego... Tylko się zastanawiam skąd Ty wziąłeś pociski GROM w kalibrze 9,3 mm skoro Prvi Partizan ich nie produkuje... W tym kalibrze pewnie miałeś na myśli zwykłe półpłaszcze-nawiasem też całkiem niezłe.. Mam takie półpłaszcze w 7,62 i 8mm i faktycznie różnice wagowe są nieco większe niż w GROM w tych kalibrach.. Co nie zmienia faktu że to też są całkiem udane konstrukcje jak na budżetowe pciski i zachowują się dobrze nie rozpędzane ponad optymalne dla zwykłych półpłaszczy prędkości.. ;-)
Pozdrawiam
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Kolega winek64 wyraźnie pisze o cal.0,30 i 7 mm ,i wydaje mi sie ze nigdzie nie wspomina o Gromach w 9,3. A wtrącając już coś do tematu to na początku obraziłem sie na partizany w 9,3 ale złosc przeszła i wróciłem. Niestety ani Hdy ,ani nawet Lapua nie okazala sie tak skuteczna. Partizan w tym kalibrze potrafi mocno sponiewierać tuszę i czasem sporo krwiaków, ale farba prawie zawsze, czego nie zaobserwowałem ani w hornadym ani w lapua mega. (mówimy caly czas o kal 0,366 )
Pozdrawiam Janusz
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Kolego specmisiek ja nie mam niestety pocisków grom w 9,3. Firma PRVI produkuje pociski w 9,3 tylko w jednym gatunku i wielu kolegów już się do nich przekonało mim o że nie są grom.
specmisiek
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2014, 22:28

Post autor: specmisiek »

Tak podejrzewałem ..;-) Ja używam od dawna GROM w 7, 7,62, 8mm i dodatkowo w 8mm zwykłe SP. Wszystkie sobie chwalę-bardziej nawet niż Lapua Mega i inne budżetowe.. ;-)
ODPOWIEDZ