Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Mycie łusek w myjce ultradźwiękowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2
andy7
Odpowiedz z cytatem
JaguaR napisał:
Hej,
Ja mam ciągle jeden problem w myjce jak bym nie kombinował i jakich mieszanek nie robił zawsze zostaje mi czarny osad w gniazdach spłonek. Łuski: Lapua, PPU, Norma. Żeby zabawniej było środek wychodzi czysty. Jak biorę płyny Hornadiego lub Lymana to jest to samo. Ktoś ma może jakiś pomysł co jest nie tak?

Patyczki doi czyszczenia uszu i HEYAH ! Mr. Green

I czasami tez nie do konca wyczyszczone Mr. Green

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
Iperyt68
Odpowiedz z cytatem
Zainwestuj w coś takiego:
http://parabellum.pl/lyman-przyrzad-do-czyszczenia-gniazda-splonki-maly.html
przy użytkowaniu z wyczuciem posłuży wieczność.

Odpowiedz z cytatem
Ale w czym , ten minimalny czarny slad przeszkadza.

Odpowiedz z cytatem
Iperyt68 napisał:
Zainwestuj w coś takiego:
http://parabellum.pl/lyman-przyrzad-do-czyszczenia-gniazda-splonki-maly.html
przy użytkowaniu z wyczuciem posłuży wieczność.

Narzędzie dużo wygodniejsze od Lee które miałem i czyści rewelacyjnie. Dzięki za podpowiedź!
Patyczki nie dają rady, ale 4h w tumblerze i jest idealnie. Myślałem, że to mnie ominie ale się nie dało. Teraz mycie będę robił na początku w celu grubszego czyszczenia, a następnie do tumblera.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty JaguaRWyślij prywatną wiadomość
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Dudek napisał:
Ale w czym , ten minimalny czarny slad przeszkadza.

W tym że jest porowaty, i może chłonąć środki czyszczące. Potem one zaczynają jełczeć na powietrzu i mamy biały nalot w gnieździe spłonki.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
Matlak
Odpowiedz z cytatem
Myłem ostatnio w myjce, 50 łusek w kwasku cytrynowym, nie został żaden osad nigdzie. Tyle że jedna torebka na 50 sztuk to za ostry kwas Mr. Green muszę zmniejszyć dawkę.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MatlakWyślij prywatną wiadomośćGaduGadu
Arturo78
Odpowiedz z cytatem
Myjka ci nie wyrabia. Słaba albo za dużo jej napakowałeś łusek.
Wrzuć mniejszą partię, poprzerzucaj w trakcie w koszyku i będzie ok
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Arturo78Wyślij prywatną wiadomość
JaguaR
Odpowiedz z cytatem
Arturo78 napisał:
Myjka ci nie wyrabia. Słaba albo za dużo jej napakowałeś łusek.
Wrzuć mniejszą partię, poprzerzucaj w trakcie w koszyku i będzie ok

Myjka Hornadiego, robiłem testy po 20, 40, 50 (6,5x55). Efekt jest zawsze ten sam.

Żeby nie było, umieszczałem je pionowo ( nie takie proste jak się wydaje) tak aby nie miały kontaktu ze sobą, poziomo, mieszałem po 30 minutach, zmieniałem wodę, używałem destylowanej, robiłem magiczne mieszanki z receptur podanych tutaj na forum. Bez skutku.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty JaguaRWyślij prywatną wiadomość
loosac
Odpowiedz z cytatem
Drodzy myjkowcy, ja z kolei mam pytanie o patenty na sensowne skuteczne suszenie po myciu. Jak to robicie? Ja zostawialem w piekatniku nastawionym na jakies 50 stopni na kilkanascie minut. ALe z epiekarnik elektryczny to mozna rachunek za proad sobie niepotezebnie stuningowac ;)

Chodzi i po glowie jakis patent wibracyjno-nadmuchowy.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty loosacWyślij prywatną wiadomość
jotpe
Odpowiedz z cytatem
JaguaR

Jest na to jeden patent... właśnie skończyłem to robić.... Są takie szczotki do czyszczenia dna gniazda spłonki... ja mam zdaje się RCBS-a - o.. znalazłem
http://www.cel.sklep.pl/?28,przyrzad-rcbs-do-czyszczenia-gniazda-splonki-9575

z tym, że ja to wkładam w uchwyt wiertarki (wiertarka w imadło w poz. poziomej - wolne obroty - czyszczenie gniazda zajmuje ok. 0,5-1 sek. nie należy "przedobrzyć" czyli nie naciskać zbyt mocno.

Po myciu całość łuski ma się dobrze.

Pozdrawiam -
jp

PS. jako płyn - polecam tylko i wyłącznie słaby roztwór kwasku cytrynowego ( ok. 1%) i niewielką ilość płynu do mycia szyb lub płynu do mycia rąk (b. mało !)
Żadnych firmowych wynalazków nie polecam.
Żeby uniknąć zacieków - ostatnie płukanie w wodzie "zdemoralizowanej" Wink Jak ktoś ma zdrowie - wytrzepanie ręczne każdej łuski pojedynczo i przetoczenie jednoczesne kilkunastu łusek po ręczniku papierowym. Potem słonko (lato) lub kaloryfer (zima)

Odpowiedz z cytatem
Dobrym patentem na brak zacieków po suszeniu jest wrzucenie wilgotnych łusek po płukaniu do worka z miękkiego, chłonnego materiału i wytrzęsienie pozostałej w łuskach wody.
Ja używam do tego rękawa ze starej koszuli flanelowej i działa doskonale. Materiał wchłania wodę a łuski na zewnątrz są prawie suche więc nie pojawiają się zacieki z odparowanej wody.
Wewnątrz też wody prawie nie ma i suszenie idzie dużo szybciej. Ponieważ odspłonkowuję łuski przed myciem to po płukaniu i wytrząsaniu ustawiam je pionowo na papierowym ręczniku i pozostawiam w temperaturze pokojowej na kilka godzin. Powolne schnięcie dodatkowo zmniejsza ryzyko powstania zacieków a ew. pozostałość wody wewnątrz łusek ścieka przez otwór ogniowy i jest wchłaniana przez papierowy ręcznik. Jak na razie metoda sprawdza się doskonale.