uszkodzony kolimator

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

uszkodzony kolimator

Post autor: tody »

Witam,
Orientujecie się może czy szkiełko w kolimatorze można odpłatnie wymienić?
Niestety, moja nówka nieśmigana Delta Optical MiniDot HD 24 puknęła (przez nasadkę) o ziemię i szkiełko pękło...
Wydaje się, że elektronika działa poprawnie, bo plamka jest.
Nie wiem, czy ktoś miał doświadczenia z naprawą kolimatora DO... Robią go Japończycy ale może serwis w Polsce byłby w stanie to naprawić?
Ciekawe jaki będzie koszt :cry:


Pozdrawiam,
tody
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Zadzwoń najpierw do serwisu Delta Optical.
Skoro to uszkodzenie czysto mechaniczne to gwarancyjnie nie naprawią ale mają przecież także serwis pogwarancyjny.
W końcu uszkodzenie szybki to pewnie dosyć częsty przypadek przy kolimatorach a jej wymiana jest prosta, byle były dostępne elementy.

https://deltaoptical.pl/serwis.php
Pozdrawiam, Tomek
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

To, że będzie odpłatne to jestem pewien... choć już parę razy w życiu się zdziwiłem. Kiedyś miałem mechaniczne uszkodzenie w garminie i ichni serwis mi wymienił drogi (!) sprzęt na nowy :D

Ciekawe czy w DO zabulę jak za zboże czy też będę mile zdziwiony...

...napisałem mail z prośbę o ofertę serwisową, pewnie w poniedziałek lub wtorek dostanę odpowiedź, która zadecyduje czy będę DO lubił po wsze czasy czy nie do końca :)

Pozdrawiam,
tody
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

koledze też pękła - wymienili nieodpłatnie
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

tody, a lufę sprawdziłeś? Remington dobrego materiału używał do produkcji luf?????
Pozwodzonka
SB
"Uwielbiam chorał ruski..."
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

nie mam remingtona :)

lufa nie ucierpiała w ogóle bo o ziemię puknął sam kolimator

Pozdrawiam,
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

Mam lunetę S&B, stara, ale jara 2,5-10x56. Zgubiona została od niej guma okalającą regulację przybliżenia, nie mogłem doszukać się na niej numeru seryjnego. Będąc w MK Szuster zapytałem czy są w stanie sprowadzić, bardzo miła pani oświadczyła że coś dobiorą. Po pewnym czasie dostaje przesyłkę z pięcioma bardzo podobnymi gumami. Wybrałem dwie najlepiej pasujące resztę odsyłając. Przy następnej wizycie u nich zapytuję o rachunek odpowiedź - uśmiech zadowolone go klimenta SZOK- trzeba masę dobrej woli aby przestrzegać ofertę dostawców w poszukiwaniu jednego małego drobiazgu. WIELKI SZACUN
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Sobol pisze:trzeba masę dobrej woli aby przestrzegać ofertę dostawców w poszukiwaniu jednego małego drobiazgu. WIELKI SZACUN
Szacun jak najbardziej, ale z tym przetrzepaniem to pewnie nie całkiem tak. S&B daje dożywotnią, czyli 30-letnia gwarancje. Mila pani od Szustera pewnie napisała, lub zadzwoniła do nich i poprosiła o przysłanie części zamiennej.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

Do lunety mającej 30+???
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

Kolego Sobol,
ja tam lubię 30+, niektórzy preferują młodsze, nowoczesne... ale taka sprawdzona klasyka nierzadko pięknej urody to skarb

znam niejedną zadbaną 30+ że można by oczy wypatrzyć...

:roll:
ODPOWIEDZ